Siri mi się nie podoba, idę do sądu

Nie wszyscy są zadowoleni z asystentki od Apple.

Nowojorczyk, Frank Fazio pozwał Apple, twierdząc, że reklamy Siri są "mylące i "złudne". Zarzuca im, że występujący w nich aktorzy używają Siri do znalezienia restauracji, ustalenia spotkania, a nawet wyszukania sposobu na wiązanie krawata. " W reklamach wszystkie te zadania są wykonywane z łatwością i pomocą Siri. Zupełnie przeciwnie do tego, jak faktycznie działa Siri i co wyszukuje".

Apple sugeruje, by Fazio kupił inny telefon. Zauważa też, że zarówno ten jak i inni skarżący woleli iść najpierw do sądu, niż skorzystać z możliwości zwrotu sprzętu w ciągu 30 dni od zakupu. Przytacza tu, co pisali w pozwie: niezadowolenie z Siri pojawiło się wkrótce po zakupie.

Firma dodaje, że premiera modelu 4S była największym sukcesem spośród premier tego modelu wszystkich iPhone'ów. Nietrudno odczytać sugestię "Tylko Wam się nie podoba, inni są zadowoleni". Prawnicy także zwracają uwagę, że ich niezadowolenie z Siri jest indywidualne i subiektywne. Zwrócili się już do sądu w Oakland, w Kalifornii o oddalenie pozwu.

[Yahoo]

Więcej o:
Komentarze (22)
Siri mi się nie podoba, idę do sądu
Zaloguj się
 • ogrodnik.january

  Oceniono 55 razy 21

  Hola, hola! Co to znaczy "oddaj telefon i nie pyskuj"?

  Gdyby Fazio skarżył się na wygląd iPhona, możnaby go faktycznie spuścić po schodach. Mógł się wcześniej namyślić. Ale on ma zastrzeżenia do oszukańczo reklamowanej funkcji telefonu, która nie działa tak jak należy. Apple obiecało coś, czego nie dotrzymało. I guzik mnie obchodzi, że Siri jest w wersji beta. Siri była i jest reklamowana jako największa atrakcja iPhona. To obciach, żeby "nalepszy telefon świata" miał niedopracowane i kulawe oprogramowanie.

  W tej sytuacji propozycja "żeby se kupił inny telefon" jest nie na miejscu. Jeśli ktoś obiecuje zrobienie laski, a potem parzy cię żelazkiem i szczuje dobermanem, to zwrot kasy za imprezę zakrawa na kpinę. Apple zlewa klientów i wreszcie należy mu się porządny kopas w dupas.

  applefobia.blox.pl

 • jungleman

  Oceniono 54 razy 20

  No cóż, ogryzkowe telefony to badziew, nie da się zaprzeczyć - ale w tej konkretnej sytuacji akurat, to ogryzkowi mają rację - nie podoba się - to oddać skoro jest taka możliwość. Wszystkie tego rodzaju pozwy powinny być z automatu odrzucane, ale cóż - to znany sposób zarobkowania amerykańskich cwaniaczków.

 • mille666

  Oceniono 6 razy 2

  największym sukcesem Polaków jest to, że po latach zrozumieli co to są markety i odwiedzają je coraz rzadziej, a udział tej chorej firmy na naszym rynku jest zgoła inny niż to sugeruje nawał nachalnych reklam w tabloidach: pozostaje niszą dla mało rozgarniętych fanów gadżeciarstwa za drobną kasę leczących kompleksy

 • karo80.0

  Oceniono 18 razy 2

  Apple to duża firma i ma sporo gotówki, nic dziwnego że pojawiają się pospolici wariaci i amatorzy seryjnego pozywania firm w idiotycznych sprawach. Rolą sądu jest odesłać ich do domu z rachunkiem za koszty sądu i obsługi prawnej do zapłacenia.
  A na forum jak zwykle wysyp przaśnych "ekspertów" od wszystkiego i niczego, z łączącą ich awersją do ludzi (i firm) którzy w przeciwieństwie do nich coś stworzyli i odnieśli globalny sukces.

 • londynskiprawnik123

  Oceniono 3 razy 1

  Apple po odejściu Jobbsa to jakiś żart. Niech skoncentrują się na doskonaleniu swoich urządzeń, bo to już kolejny model ( Samsung GS III ), który pokazuje, jak wolną i zacofaną maszyną jest iPhone.

 • Gość: otrtloffqv

  0

  89qrZU , \[url=http://ojwztczduytd.com/]ojwztczduytd[/url], [link=http://hyctggrubkqa.com/]hyctggrubkqa[/link], http://narbdsbroqnq.com/

 • niebieski177

  Oceniono 2 razy 0

  Taki pozew to bzdura. Wiedza ze Apple ma kase i probuja ich naciagnac. Tak na marginesie SiRi to fajna sprawa jesli mowisz po agielsku z odpowiednim akcentem. 4techblog.com

 • adam3407

  Oceniono 29 razy -5

  Niech wystosują kolejny pozew, tym razem bez stwierdzenia "tuż po zakupie". Wtedy prawnicze męty Apple nie będą miały nic do gadania.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX