Jeśli tak wygląda Windows Phone 8 to czekam na niego z niecierpliwością

Windows Phone to wciąż młody mobilny system operacyjny, a jako taki wciąż obciążony jest pewnymi brakami. Pojawiają się jednak doniesienia, że niektóre z nich zostaną już wkrótce wyeliminowane.

Lubię Windows Phone. Wnosi świeże spojrzenie na interfejs użytkownika, powstaje na niego coraz więcej aplikacji, a urządzenia które działają pod jego kontrolą są przeważnie zarówno wydajne jak i ładne.

Mimo to Windows Phone nie radzi sobie zbyt dobrze na rynku. Podobno w Chinach jest bardziej popularny niż iOS, ale Microsoft tego nie potwierdza. Nokia, która związała swoje losy z Windows Phonem też nie może się przebić do powszechnej świadomości z linią Lumia.

Ale kto wie - może Windows Phone 8 zmieni całą sytuację. Serwis Insideris twierdzi, że dotarł do szkiców obrazujących zmiany w oprogramowaniu. Co ma się zmienić? Sporo, choć rewolucji nie będzie.

Fot. Insideris

Według Insideris Microsoft ma pracować nad możliwością regulacji trzech rodzajów dźwięków: dzwonków, mediów i głośności rozmów. Pojawić mają się także powiadomienia systemowe. Oprócz tego w WP8 ma być możliwość tworzenia folderów z aplikacjami i przypinania ich do ekranu głównego, a same aplikacje będzie można sortować według alfabetu lub według kategorii. To tylko kilka dość kosmetycznych zmian, które jednak mogą sprawić, że Windows Phone będzie dużo lepszym mobilnym OS-em. Jeżeli, oczywiście, szkice prezentowane przez Insideris są faktycznymi planami Microsoftu.

Więcej o:
Komentarze (4)
Jeśli tak wygląda Windows Phone 8 to czekam na niego z niecierpliwością
Zaloguj się
 • gazetowicz007

  Oceniono 3 razy -1

  > Według Insideris Microsoft ma pracować nad możliwością regulacji trzech rodzajów dźwięków: dzwonków, mediów i głośności rozmów

  w tym miejscu chcialem goraco przeprosic wookie chubace,
  za nabijanie sie z systemu WP7 i sugestie, ze tak rewolucyjna funkcja
  pojawi sie pewnie dopiero w WP10

  MS znowu zrobil nam niespodzianke!
  Juz w WP8, czyli jakies 8 lat po wprowadzeniu tego w Nokii w Symbianie
  bedzie taka opcja w Nokii Lumia 1000 z WP8

  super!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX