Pou - lepszy niż Tamagotchi. Twój wirtualny przyjaciel

W drugiej połowie lat 90. ludzi ogarnęła moda na posiadanie swojego własnego zwierzaka, bynajmniej nie prawdziwego, mowa bowiem o Tamogotchi - zabawce, która polegała na zajmowaniu się wirtualnym zwierzątkiem. Mamy rok 2012, a moda powraca, lecz jej imię to "Pou".

Pou to nasz wirtualny przyjaciel. Zwierzątko, które swoim kształtem lekko przypomina ziemniaka. To także wiele godzin, a nawet i dni, które zostaną nam zabrane z życiorysu, a w zamian zostaną przekazane na przyjaźń, czy nawet miłość do tego słodkiego stworzonka.

PouPou

Swoją zabawę z Pou zaczynamy od małego, wystraszonego, zmarzniętego stworzonka, którym musimy się zająć. Dajemy mu coś do jedzenia, myjemy go, a gdy się zmęczy - kładziemy go spać. Jak to z każdym zwierzakiem.

Następnie odkrywamy, że mały Pou ma wielką potrzebę, by się nim zajmować. A najlepszą rozrywką jest zabawa. Dlatego do naszej dyspozycji mamy kilka gier, które nie tylko sprawią przyjemność zwierzakowi. Wśród dostępnych zabaw znajdziemy same klasyki, jak na przykład:
- Food Drop - musimy przesuwając Pou po ekranie łapać nim jedzenie, a próba zjedzenia czegoś niejadalnego spowoduje koniec gry;
- Sky Jump - przesuwając naszym urządzeniem na lewo i prawo poruszamy Pou i jednocześnie po(u)magamy mu skakać na wyższe platformy;
- Free Fall - ponownie gra, która wykorzystuje żyroskop, poruszamy urządzeniem nie pozwalając zwierzakowi na spadnięcie na chmury;
- Pou Sounds - powtarzamy sekwencje, którą zaśpiewa nam Pou (ćwiczy naszą pamięć).

Gry w PouGry w Pou

Każda z wykonywanych przez nas czynności - karmienie, mycie, czy zabawa z Pou, dostarcza nam cennych monet. Bowiem, aby nakarmić, czy porządnie ubrać stworzonko, musimy mieć środki na koncie. A tych czasami trzeba sporo, gdyż przeciętny obiad zaspokajający głód kosztuje około 30 monet, natomiast ubranie to wydatek rzędu 100 monet (ceny ubrań mogą dochodzić nawet do tysiąca!).

Pou - foodSklepik z jedzeniem

Aplikacja/gra posiada bardzo dobrze działający interfejs, do naszej dyspozycji oddane są tzw. pokoje, dzięki czemu możemy karmić Pou w kuchni, a spać położymy go w sypalni. U góry ekranu znajdują się 4 kwadraty stanu, którą pokazują poziom głodu, ogólnego zdrowia, zadowolenia i zmęczenia - dzięki nim będziemy wiedzieli na co obecnie nasz Pou ma ochotę.

Z każdym kolejnym dniem nasz Pou rośnie, zaczyna zdobywać nowe poziomy, a na jego koncie lądują kolejne setki monet. Twórcy doskonale przemyśleli na co możemy je wykorzystać, a jest tego sporo. 
Przede wszystkim musimy kupować jedzenie, a gdy nasz przyjaciel zachoruje kupujemy mu mikstury leczące. Dla względów estetycznych możemy kupić nowe tapety, czy nowy rodzaj piłki do zabawy. Aż doszliśmy do najlepszego elementu, który wyróżni naszego Pou od innych - Body Shop. Tutaj możemy kupować przeróżne wizerunki począwszy od koloru skóry, oczu, nowych rzęs i obwódek wokół oczu, okularów, wąsów, szminek, a na strojach i fryzurach kończąc.

 

Pou - cloth shopSklepik z ubraniami

Pou dostępny jest na Google Play na system Android za darmo, a także na Appstore na iOS za niecałe 2 dolary. Z dnia na dzień zyskuje większą popularność, co wymusza na twórcach dodawanie nowych i rozwijanie obecnych funkcji. Opieka nad nim sprawia wiele radości, jest lepszą i ładniejszą formą sławnego Tamagotchi.

Wszystko tu jest proste i przejrzyste, i mimo faktu, że gra nie jest po polsku (spolszczone zostały tylko niektóre opisy), to bez problemu obsłuży ją większość dzieci. A czy dorośli będą się z nią dobrze bawić? Spytajcie o to swoich znajomych, którzy pewnie już mają swojego własnego Pou. Ja bawię się z nim znakomicie.

A jeszcze na koniec, króciutki żarcik słowny:
Jak ma na imię ojciec Pou?
- Poutato.
A jak ma na imię matka Pou?
- Poumatka.

Mój PouMój Pou ma obecnie 26 poziom i jest z niego całkiem przystojny ziemniaczek, prawda?

Adam Magdziak

Więcej o:
Komentarze (31)
Pou - lepszy niż Tamagotchi. Twój wirtualny przyjaciel
Zaloguj się
 • Gość: miki

  Oceniono 51 razy 31

  Zwierzątko? Ziemniak? LOL. Czy kształt, barwa i nazwa - sugestywnie podobna do słowa "poo" naprawdę nic autorowi nie mówią?

 • Gość: Stu

  Oceniono 25 razy 13

  jaki ziemniaczek..poo (pou) to kupka..miłą kupka ..

 • Gość: gość

  Oceniono 1 raz 1

  super do chodze już do kosmosu

 • Gość: maja

  0

  ekstra gra

 • Gość: :b

  0

  supcio ta aplikacja tylko że jak my naprzykład w nocy śpimy i rano sprawdzamy pou to on wtedy jest bardzo słaby

 • Gość: lol

  0

  JAk zmienic adres email w google play?

 • Gość: syja28

  0

  pou naiuy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX