Google pozwoli użytkownikom wybrać nazwę następnego Androida? Znacie jakieś fajne słodycze na "N"?

Sundar Pichai, prezes Google, przyznał podczas spotkania z indyjskimi studentami, że firma rozważa możliwość wybrania nazwy następnej wersji Androida przez użytkowników.

Google przyzwyczaił nas, że nazwy Androida pochodzą od nazwy słodyczy. Przez ostatnie lata na rynku pojawiły się więc odpowiednio: Gingerbread (2.3), Honeycomb (3.0), Ice Cream Sandwich (4.0), Jelly Bean (4.1), KitKat (4.4), Lollipop (5.0) oraz Marshmallow (6.0).

Sundar Pichai, prezes Google, jak informuje Tech Insider stwierdził podczas spotkania ze studentami w New Dehli, że następną nazwę mogą wybrać użytkownicy.

Zgodnie z tradycją następna wersja Androida ujrzy światło dzienne zapewne pod nazwą "N". Dopiero tuż przed premierą dowiemy się jak brzmi jej pełna nazwa.

Problem Google być może polega na tym, że nie ma zbyt wielu ciekawych nazw słodyczy zaczynających się od "N". Jedna z najbardziej oczywistych opcji to "Nerds"- tak nazywają się popularne w USA cukierki produkowane przez Nestle w fabrykach Wonka. Nazwa ma niestety niezbyt pozytywne skojarzenia przez słowo "Nerd" czyli tyle co "kujon", "nudziarz", "dupek"... Nerdami określa się też "przynudzających" informatyków czy programistów zamkniętych w swoim świecie.

Google zapewne zdaje sobie sprawę z tego, że tym razem wybór nazwy systemu nie będzie łatwy i być może liczy na kreatywność milionów użytkowników.

A wy jakie macie (angielskojęzyczne) propozycje? My swoją przedstawiamy poniżej.

 

NutellaFotomontaż R. Kędzierski

 

Więcej o:
Komentarze (12)
Google pozwoli użytkownikom wybrać nazwę następnego Androida? Znacie jakieś fajne słodycze na "N"?
Zaloguj się
 • vargur09

  Oceniono 6 razy 6

  niepączek :)

 • v.prl.pisiorow

  Oceniono 4 razy 4

  cioNgutki

  :))

 • thev

  Oceniono 4 razy 2

  Nie

 • Msl Msl

  Oceniono 2 razy 2

  Najpewniej skończy się na Nougacie. Względnie któryś z produktów Nestlé - Nesquik albo, mniej prawdopodobne, Nescafe.

 • Piotr Pająk

  0

  No tak, faktycznie, Google - jedna z największych światowych potęg - nie potrafi wymyśleć nazwy dla jej nowego produktu. Brawo! Nie wiem, czy te brednie wynikają z Waszej bujnej wyobraźni czy z jej całkowitego braku. Jeśli już faktycznie będzie możliwość zaproponowania nazwy dla Androida 7, to tylko dla wzbudzenia zainteresowania ludzi, tak jakby reklamy. Tak samo było m.in. kilka lat temu z VW. Też pozwolili rzekomo wybrać nazwę dla ówczesnego nowego SUVa. Nie jest to nowość.

 • jacutin

  0

  może: Asshole

 • ellojzy

  0

  No Wedel przecież!

 • wyeksponowani

  0

  Spolonizujmy trochę... NARKOTYKI...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX