Play chce chronić przed SMS-owym spamem

Operator sieci Play wprowadza nową usługę STOP SPAM, wymierzona w niechciane SMS-y, jakie otrzymują użytkownicy telefonów komórkowych.

Po wysłaniu SMS-a o treści "STOP" na numer 252, filtr zacznie blokować wszelkie SMS-y nadsyłane ze skróconych numerów zaczynających się na 7,8 i 9, czyli różnego rodzaju loterii, okazji, wróżek i innych.

Filtr nie powinien blokować wiadomości nadsyłanych np. przez bank, o ile będa one pochodziły z podpisanego numeru.

Usługa jest bezpłatna.

Źródło: Komórkomania

Więcej o:
Komentarze (13)
Play chce chronić przed SMS-owym spamem
Zaloguj się
 • artus

  Oceniono 1 raz 1

  W Orange by się przydało. Ci to mają ciężką rękę do spamowania. Nie ważne, czy w umowie się zgodziło czy nie. Dlatego już jestem w Playu i nie dostaję spamu :-)

 • dzemski

  Oceniono 1 raz 1

  od dawna to w playu działa. Podczas podpisywania umowy zgadzasz się bądź nie na wiadomości reklamowe. Ja się nie zgodziłem i od 3 lat nie dostałem ani jednej na swój telefon.

 • sid_6.8

  0

  Najwięcej spamu dostaje się od operatora. I tu żadna blokada nie pomoże.

 • filip_z_konpii

  0

  dzemski... nie kumasz, to nie chodzi o reklamówki z własnej sieci tylko z firm zewnętrznych

 • validrong

  0

  Co to za sztuka zainstalować na telefonie aplikację filtrującą wiadomości? Są w javie, na symbiana, androida, a jak masz coś z iOSem, to współczuję:(

 • kerryking

  0

  @ podzielnik
  Najpierw się dowiedz, jak to działa, a nie rzucasz oskarżenia, że "ale cóż, jak to w Play - byle jak". Byle jak, to działa Twoje poznawanie rzeczywistości.

  Po włączeniu usługi STOP SPAM, blokowane będą wszystkie SMSy wysyłane do klienta z numerów „Premium”, czyli numerów skróconych zaczynających od cyfr 7, 8 i 9.
  Do klienta cały czas doręczane będą SMSy wysyłane z pozostałych numerów skróconych oraz tekstowych nadpisów (gdzie nadawcą zamiast numeru jest nazwa), czyli np. bankowe kody jednorazowe, powiadomienia wysyłane m.in. przez placówki medyczne, czy też informacje o specjalnych promocjach i ofertach np. z programów lojalnościowych, w których klient jest zarejestrowany.

 • kukok

  0

  a ja nie dostaje spamu, a telefon mam w plusie od 2001 roku.
  A Play nie się nie zesra!

  kukok.blox.pl/html

 • gall.anonim.pn

  0

  Tekst o blokowaniu SMSów przez Playa: "(...) filtr zacznie blokować wszelkie SMS-y nadsyłane ze skróconych numerów zaczynających się na 7,8 i 9".
  Tekst "podzielnika": "Kiedy w Play24 chcę sprawdzić wysokość faktury dostaję SMS-a z +6670 (a mBank przysyła z 3388). Bezużyteczne, pech...".

  Ergo, wtórny analfabetyzm się szerzy, albo opanowanie dziesięciu cyfr dla niektórych jest intelektualnie nie do opanowania. Albo ktoś liczy że jak nie dostanie zawiadomienia o fakturze przez SMSa to nie trzeba będzie jej płacić. Zapewniam będzie trzeba.

 • wojo.b

  0

  Koledzy, jak widzę nic nie rozumieją z tego co czytają, więc wyjaśniam, że chodzi tu u spam rozsyłany przez zewnętrznych dostawców. W Playu podczas podpisywania umowy można zadeklarować czy się chce otrzymywać reklamy i konkursy OD PLAY, a nie od wszystkich. Ta nowowprowadzona usługa ma stanowić firewall na smsy reklamowe różnych naciągaczy, audiotele i innego badziewia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX