Nokia zamyka kolejne sklepy internetowe

Do niedawna fiński producent telefonów - Nokia - posiadał w swoim portfolio szereg sprofilowanych sklepów internetowych, dających możliwość zakupienia telefonów użytkownikom z wielu krajów na całym świecie.

Na dzień dzisiejszy jedyny czynny sklep internetowy Nokii w Europie funkcjonuje w Portugalii. Dziś Nokia odłączyła dwa większe  - w Wielkiej Brytanii i USA. Poza tym działa jeszcze Południowa Ameryka, oraz Chiny.

Zdaje się, że zamykając sklepy, a więc pozbywając się detalicznej "nóżki", koncern zamierza skoncentrować się zupełnie na dystrybucji swoich aparatów za pośrednictwem... pośredników, czyli dostawców usług telekomunikacyjnych.

Więcej o:
Komentarze (17)
Nokia zamyka kolejne sklepy internetowe
Zaloguj się
 • hugow

  Oceniono 3 razy 3

  e7 - właśnie niedawno (4 miesiące temu) nabyłem i jestem zadowolony
  równocześnie używam e90 - dlatego, że mimo iż używam go od 2007 roku, to ciągle jest wydajny i nie udało mi się go zniszczyć choć noszę telefony zawsze bez pokrowców po kieszeniach z kluczami, słonecznikiem itp. Poprzednio miałem 9300i i też długo używałem obu (e90 i 9300i) bo 9300i nie chciało się zepsuć - w końcu niezużyte poszło do szuflady czekać na syna, może synowi - kilkulatkowi - uda się zepsuć.

 • hugow

  Oceniono 2 razy 2

  @ugrydul to bardzo dziwne.
  Nokia 9300i to bardzo bardzo stary telefon, i używałem go jako modemu bez kabla, wiele lat temu, po 9300i następnie w 2007 nabyłem Nokia e90, podobnie, a teraz e7 - też bezkablowo. 9 złoty miesięcznie to dowód, że ktoś cię okrada, albo nie zależy ci na niskiej cenie. W Orange Free na Kartę rozmawiam za mniej niż 24gr / min a za doładowanie dostaję 7GB transferu (obecnie mam transferu ponad 50gb, bo nie jestem w stanie go zużyć, ważność do końca ważności doładowania)

 • miszmasz51

  Oceniono 2 razy 2

  A niby do czego ma służyć telefon? Wystarczy, żeby robili SOLIDNE i NIEZAWODNE telefony z podręcznym zestawem usług (notatnik, alarm, kalendarz, ew. internet, jeszcze podręczne, proste aplikacje, spora pamięć) - i wystarczy... ale telefony muszą być NIEZAWODNE w prawie każdych warunkach w prawie każdym miejscu na świecie, z dobrym zasilaniem (akumulator ma wytrzymać co najmniej tydzień intensywnej eksploatacji) i dobrym "radiem". Czytelny wyświetlacz, wygodna klawiatura - powodzenie pewne.
  Powinni pójść na jakość i niezawodność, tak, żeby każdy wiedział: NOKIA - ZAWSZE DZIAŁA. Nie tak, jak większość obecnych "półproduktów" montowanych w Chinach, które po roku się rozlatują, a, pomimo, że naładowane bajerami - nigdy nie wiesz, czy zadziałają wtedy, kiedy akurat są najbardziej potrzebne...

 • imagecutter

  Oceniono 2 razy 2

  @kosiara
  "Nokie kupują już tylko ludzie, którzy jedyne co robią z telefonem, to dzwonią."

  Piszesz bzdury. Ja na przykład kupiłem Nokię N8 dlatego, że ma najlepszy aparat fotograficzny ze wszystkich telefonów (nawet tych najnowszych, które miały premierę pół roku po N8). Także dlatego, że jakość wykonania tego telefonu jest niedościgniona. Co do wyszydzanego ostatnimi czasy symbiana, to mógłbym tutaj przytoczyć wiele przykładów funkcjonalności, które są w nim dostępne od lat, a taki np Apple wprowadza je do swoich ajfonów teraz i nazywa je "nowościami" a fanboje sikają w gatki z radości ;)

 • longinus13

  Oceniono 4 razy 2

  Wygląda na to, że restrukturyzacja zagościła na dobre w koncernie. Odcinają odnóża i skupiają wszystko w centrali. No ale to pokłosie wielu nieudanych decyzji inwestycyjnych i braku wdrożeń nowych innowacyjnych produktów, które przecież dział R&D Nokii wypracował.
  www.usenet.sk/providers/easynews-upgrades-nntp-retention-to-1050-days/

 • 1nick

  Oceniono 3 razy 1

  Sam mam HTC HD2 z systemem WM i nie jest to najgorszy sprzęt. Ostatnio kupiłem żonie nokię N8 ( ze względu na zdjęcia które czasami musi robić) i muszę przyznać, że nic mu nie brakuje. Ba powiedziałbym bym nawet, ze prostotą obsługi i jakością wykonania przewyższa mój smart fon czy tel. jak kto woli. Tak wiem, że mój ma szybszy procesor i takie tam.. Tylko po co ? Nie jestem pryszczatym nastolatkiem i nie gram za często na telefonie - od tego mam laptopa.Filmów też nie oglądam. A reszta ? Jedyna przewaga HTC to możliwość odpalenia Auto Mapy moim zdaniem najlepszej nawigacji na Polskę (na Windows Mobile).
  Jeżeli nokia popracuje nad mapami to nie wykluczam, że przesiądę się z powrotem na nokię.

 • wajego

  Oceniono 3 razy 1

  Dokładnie tak. Nokia to jest nokia a nie te wszystkie wiecznie podłączone do ładowarek szjasungi, hateszmelce i srajfony.
  Ale dzieci neo tego nie rozumieją;)

 • kicior99

  Oceniono 1 raz 1

  "Nokie kupują już tylko ludzie, którzy jedyne co robią z telefonem, to dzwonią. Do tego te telefony się akurat nadają"

  A do czego służy telefon?

 • Gość: casquette supreme

  0

  True love, friendly relationship, dignity, please don't bring together people young and old over a frequent hatred intended for a little something. \[url=http://www.b77.fr/]casquette supreme[/url] <a href="http://www.b77.fr/" title="casquette supreme">casquette supreme</a>

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX