Chcesz kupić telewizor ale nie wiesz jaka wielkość będzie optymalna? Sony podpowie

Japoński koncern stara się odpowiadać na żywotne problemy swoich klientów. Tym, którzy nadal nie posiadają nowoczesnego telewizora lub nie są pewni jak w salonie prezentowałby się model o dwa cale większy - z pomocą przybywa interaktywny poradnik Sony.

Aplikacja interntowa, o której mowa nie jest jednak prymitywną wizualizacją telewizorów producenta. Użytkownik otrzymuje możliwość zobaczenia urządzeń Sony we własnym salonie.

Aby jednak stało się to możliwe najpierw trzeba pobrać ze strony producenta i wydrukować specjalny znacznik. Następnie przytwierdzić go do ściany w miejscu, w którym mamy zamiar ustawić telewizor i sfotografować je zgodnie z wytycznymi. Załadowanie zdjęcia na stronę pozwoli aplikacji na wybranie odpowiedniej wielkości telewizora "właśnie dla Ciebie". Tak przynajmniej mówi poradnik.

Sony TV Guide

Narzędzie wydaje się o tyle ciekawe i przydatne - aż szkoda, że w ofercie znajdują się wyłącznie telewizory Sony. Będąc bowiem w sklepie, niezwykle ciężko wyobrazić sobie jak ekran wyglądał będzie na ścianie w salonie naszego kilkudziesięciometrowego M... a im większy sklep tym mniejszy wydaje się telewizor.

Więcej o:
Komentarze (12)
Chcesz kupić telewizor ale nie wiesz jaka wielkość będzie optymalna? Sony podpowie
Zaloguj się
 • ronin-teraz-zarejestrowany

  Oceniono 3 razy 3

  "Narzędzie wydaje się o tyle ciekawe i przydatne - aż szkoda, że w ofercie znajdują się wyłącznie telewizory Sony."

  Skoro jest to aplikacja firmy Sony to jakie niby urządzenia ma dobierać ?

  Kto pisze te artykuły?

 • tigga_11

  Oceniono 2 razy 2

  Do tego nie potrzeba żadnej aplikacji. Kupuje się większy od największego u ziomów na dzielni.

 • filut69

  Oceniono 2 razy 2

  tadestades to reguła dotycząca telewizorów kineskopowych ze swoich doświadczeń wiem że do pokoju 25m2 52 calowy telewizor nie jest wcale za duży. A film w full HD oglądany na ekranie 40 calowym jest po porostu zbyt męczący (za dużo szczegółów i oglądanie męczy) myślę że 60 cali nie będzie za duży i przy najbliższej okazji będę to chciał sprawdzić.

 • tadestades

  Oceniono 4 razy 2

  W starych czasach obowiązywała prosta zasada 3 do 5 przekątnych telewizora to odległość od oczu do środka ekranu OTV. Zasada ta wynika ze statycznej rozdzielczości kątowej oka i z przeciętnego statycznego kąta widzenia.

 • oikonip

  Oceniono 1 raz 1

  Po uploadowaniu zdjęcia i wybraniu modelu telewizora dociera do
  "This could take a few seconds"
  i w takim stanie już zostaje.

 • realgniot

  0

  Odpowiedź jest jedna. Żaden!

 • xfish

  Oceniono 2 razy 0

  Re filut69
  "tadestades to reguła dotycząca telewizorów kineskopowych ze swoich doświadczeń wiem że do pokoju 25m2 52 calowy telewizor nie jest wcale za duży"
  No prosze, nie wiedzialem ze wielkosc telewizora dobiera sie do powierzchni pokoju. Moze powiedz mi jak duzy telewizor kupic do mieszkania 3-pokojowego, dodam, ze kuchnia ma 10m2, jest tez piwnica i garaz.

 • embart

  Oceniono 2 razy 0

  wysokość ekranu x 7 = odległość od oparcia kanapy (ogólny zalecany wzór na wielkość TV) w salonie

 • zib-0

  Oceniono 1 raz -1

  O ile ciekawe i przydatne wydaje się narzędzie?? Konam z ciekawości!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX