Komentarze (49)
OLED teraz i w przyszłości. Rozruszajmy wyobraźnię!
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • paseo

  Oceniono 10 razy -4

  Wielki,dlugi tekst i ani sladu o technologii AMOLED>
  Wiec dodam w wielkim skrocie :
  Co to jest AMOLED?

  AMOLED to nic innego, jak technologia wyświetlacza w wielu popularnych telefonach oraz urządzeniach mobilnych, jakie obecnie możemy spotkać na rynku. Wykorzystywana w ostatnim czasie głównie w smartfonach pracujących pod kontrolą Androida, wyprodukowanych przez koreański koncern Samsung, gdyż jest on jednym z twórców. W rezultacie bardzo często pozostali producenci są zmuszeni oczekiwać na dostawy wspominanych wyświetlaczy lub w ostateczności zastąpić go ekranem wykonanym w innej technologii.

  Wyświetlacze Advance Matrix OLED posiadają aktywną matrycę, w której każdy piksel jest aktywowany bezpośrednio – odpowiedni obwód dostarcza napięcie do katody i materiałów anodowych, stymulując środkową warstwę organiczną. Dzięki temu piksele w wyświetlaczach AMOLED włączają się oraz wyłączają trzy razy szybciej niż w tradycyjnym ekranie OLED.

 • takito.ataki

  Oceniono 28 razy -4

  Mój CRT 100 MHz marki Philips jakością czerni, nasyceniem barw i brakiem jakiegokolwiek smużenia bije na głowę wszystkie cyfrowe "wynalazki". Nie kosztował rocznej pensji przeciętnego Polaka i chociaż jest już pełnoletni, jakoś nie chce się zepsuć. W przeciwientwie od nowszego sprzętu video marki koreańskiej...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX