Monitor 4K x 2K za górę złota

4096 x 2160, tyle pikseli będzie można wyświetlić na ekranie DuraVision FDH3601. Niestety oprócz wysokiej rozdzielczości producent proponuje też kosmicznie wysoką cenę.

36,4-calowy monitor LCD raczej nie przyda się fanom gier wideo czy filmów. Dla nich treści w 4K jeszcze brakuje. Co innego w przypadku osób wykorzystujących monitory w grafice czy filmie. Dla nich może to być prawdziwa gratka... kosmicznie droga gratka. DuraVision FDH3601 pojawi się w japońskich sklepach 7 września 2011. Sugerowana cena to 2,88 miliona jenów, czyli niecałe 100 000 złotych. Urządzenie będzie można kupić w sklepie internetowym firmy Eizo Nanao.

100 tysięcy złotych. Za tyle pieniędzy szczęśliwy nabywca dostanie monitor podświetlany diodami LED z jasnością 700cd/cm2, kontrastem 1000:1 i 10 bitami dla każdego koloru z palety RGB. Jakby tego było mało, monitor będzie posiadał sensor wykrywający użytkownika. Pozwoli on zaoszczędzić trochę pieniędzy, dzięki funkcji automatycznego uśpienia włączaną gdy nikt nie siedzi przed panelem.

Pytanie tylko czy po takim zakupie będzie w ogóle co oszczędzać?Źródło: TechOn

Szymon Adamus

Więcej o:
Komentarze (8)
Monitor 4K x 2K za górę złota
Zaloguj się
 • bravissimo999

  Oceniono 1 raz 1

  "Pytanie tylko czy po takim zakupie będzie w ogóle co oszczędzać?" - właśnie dopiero wtedy będzie powód do oszczędzania!

 • mopcia

  Oceniono 1 raz 1

  Do ..._login: żadne bzdury. Barco już nie robi PORZĄDNYCH monitorów. Link do strony Barco, który wskazałeś (Reference monitors), to link do strony o monitorach broadcastingowych i postprodukcyjnych, a nie referencyjnych zgodnych np. z Adobe RGB... To inna kategoria monitorów. Zajrzyj tam, gdzie piszą o historycznych, ale najlepszych, monitorach:
  www.barco.com/en/product/1214/features

 • ulanzalasem

  Oceniono 1 raz 1

  Kolory, czerń(bo to osobny temat), kąty i brak smużenia jak na dobrym CRT oraz 16:10 i jesteśmy w domu ;)

 • fragles102

  0

  Co to za format 17:9 ?

 • fragles102

  0

  Co to za format 17:9 ?

 • kar.as

  Oceniono 2 razy 0

  Nawet EIZO za 100 000 zł nie dorówna jakością odwzorowania barwy i stabilnością obrazu starym, dobrym (i nieprodukowanym już) monitorom CRT firmy BARCO. Które w dodatku kosztowały 1/10 ww. ceny.
  Barco wycofał się z rynku monitorów profesjonalnych m.in. dlatego, że inżynierowie tej firmy ocenili technologię monitorów ciekłokrystalicznych jako "niereformowalną", a wszyscy producenci wycofali się z produkcji kineskopów CRT.

 • ktory_to_juz_login

  Oceniono 1 raz -1

  @kar.as
  Cóż to za bzdury? Wyświetlacze profesjonalne (LCD, rzecz jasna) wciąż są podstawowym biznesem Barco.
  www.barco.com/en/productcategory/2

 • tam96

  Oceniono 1 raz -1

  21cali za 10zyla z aukcji tera widzialem haha

  sam wylosowalem 24calowego potwora :) facio nie chcial nic byle go zabrac

  dopsz ze mialem wtedy zuka pod reka i kilka osob do noszenia ;)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX