11 najciekawszych kanałów edukacyjnych na YouTube

Robert Kędzierski
19.09.2014 12:17
A A A
YouTube pełen jest kanałów edukacyjnych

YouTube pełen jest kanałów edukacyjnych (Fot. YouTube)

Smartfon stał się elementem życia codziennego bardziej, niż moglibyśmy sądzić. Według badań Megapanel PBI/Gemius 82% respondentów sprawdza na nim godzinę, tyle samo używa go jako aparatu, a 41% nagrywa nim filmy. Dla 50 % użytkowników smartfon zastąpił notatnik, dla 61% kalendarz. Przybywa osób, dla których to internet, nie telewizja, jest głównym źródłem wiedzy i rozrywki. Połowa polskich internautów zagląda do sieci codziennie. Ponad piętnaście milionów osób miesięcznie zagląda też na YouTube. To 73% polskich internautów. Obecnie co minutę do YouTube trafia ponad 100 godzin materiału wideo. Co miesiąc miliony użytkowników odwiedza serwis, aby zobaczyć jak zrobić makijaż, legalnie obejrzeć pełnometrażowy film, znaleźć kulinarne inspiracje, a także jak odrobić pracę domową czy po prostu dobrze się bawić. Przybywa też treści edukacyjnych na YouTube. Oto przegląd najciekawszych kanałów związanych z tą tematyką.
Zobacz zdjęcia (11)
Komentarze (25)
Zaloguj się
 • kamilakarabasz

  Oceniono 11 razy 7

  A moim zdaniem to bardzo dobry trend. Różna jest jakość tych programów i nie zawsze trzymają poziom, ale to dobrze, że są ludzie, którzy chcą coś takiego robić. Nie mam wątpliwości, że to dopiero początek. Wychowałam się na takich programach edukacyjnych jak "Sonda", "Kwant" i "Kuchnia". Obecnie, programy edukacyjne, np. te z Discovery to raczej zbiór ciekawostek i anegdot - nie mogą się równać z programami mojego dzieciństwa, które skupiały się na wyjaśnieniu podstaw danego zjawiska. Wystarczy obejrzeć jeden z wielu odcinków "Sondy" dostępny na you tube, żeby zrozumieć, o czym mówię.
  Kanały edukacyjne na you tube też pozostawiają wiele do życzenia, ale mam nadzieję, że jeden na dwadzieścia-trzydzieści takich kanałów będzie prawdziwą perełką. Dlatego subskrybuję większość z wymienionych licząc, że ich popularność zachęci innych do robienia raczej filmików edukacyjnych, a nie kolejnych practical jokes.

  Kanał "ale historia" do tego zestawienia nie pasuje, bo to po prostu reklama dodatku wyborczej.

 • Oceniono 30 razy 2

  Tomasz Rożek - ten pajac, który smażył kotlety i próbował wmówić, że wegetarianizm to zuo?
  Albo krytykował akcję Godzina Dla Ziemi, biorąc jakieś wyliczenia zupełnie z doopy, które natychmiast zostały solidnie obalone przez profesjonalnych fizyków. Ten pan kieruje działem naukowym w Gościu Niedzielnym. - to tak jakby lekarz pisał o dobrodziejstwach transfuzji w Strażnicy. Gazeto, opamiętaj się w końcu.

 • delivered

  Oceniono 11 razy 1

  Gdyby Rożek zajmował się tylko fizyką to byłoby OK, ale niestety lubi się wypowiadać na rzeczy o których nie ma zielonego pojęcia i powtarza bzdury ferowane przez fanatyków religijnych.

 • 0

  Zapraszamy na nowy kanal edukacyjny dla dzieci kredka uczy:) polen kolorowych rysowanek i muzyki

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX