Microsoft ma bat na hakerów? Windows Defender ulepszony

Microsoft uaktualnia Windows Defendera - narzędzie służące do ochrony przed wirusami. Teraz ma też ostrzegać, kiedy komputer zaatakuje haker.

Microsoft chce, by wbudowany w Windows 10 Windows Defender był doskonalszym narzędziem ochronnym. Ma zabezpieczać nasze maszyny nie tylko przed wirusami, ale przed atakami hakerów czy cyberprzestępców. 

Przeczytaj też: Ci "geniusze" wpadli, bo oglądali... specyficzne filmy

Jak wyjaśnia CNN Windows Defender będzie teraz analizował dane pochodzące z miliarda urządzeń z Windows, milionów przeanalizowanych stron i plików. To ma pomóc w wykryciu, że rozpoczyna się atak, dzięki czemu użytkownika będzie można szybko ostrzec. A czas, na przykład w przypadku ransomware, ma kluczowe znaczenie, bo ten wirus potrzebuje godzin na zaszyfrowanie plików.

Defender będzie też ostrzegać przed urządzeniami, które nagle znalazły się w sieci. 

Bezkarni cyberprzestępcy

Dlaczego Microsoft uważa, że nowy Windows Defender będzie lepszym narzędziem chroniącym przed atakiem? W tej chwili hakerzy i cyberprzestępcy buszują w komputerach zaatakowanych firm średnio... 200 dni, nim zostaną "zauważeni". 

Czy Microsoft stworzył prawdziwy bat na hakerów? Miejmy nadzieję, że skutecznie utrudni życie tym, którzy chcą penetrować zasoby naszych komputerów. 

Więcej o:
Komentarze (6)
Microsoft ma bat na hakerów? Windows Defender ulepszony
Zaloguj się
 • siekier35

  Oceniono 17 razy 9

  microsoft skutecznie penetruje tylko kieszenie i prywatność użytkowników jego softu.

 • popijajac_piwo

  Oceniono 1 raz 1

  A wszystko pewnie tylko dla porażkowych Windows 10...

  "Windows Defender będzie teraz analizował dane pochodzące z miliarda urządzeń z Windows, milionów przeanalizowanych stron i plików."

  To już wiemy co wysyłają w świat Windows 10...

 • Krzysztof B.

  0

  Za mało szczegółów. Nie podali co to ma robić, ani w jaki sposób. Czy tylko na podstawie wykrywania dodatkowych urządzeń w sieci i wysyłaniu komunikatów? Ogólnie rzecz biorąc, masowe zabezpieczenie będzie pierwszym, przed którym hakerzy się zabezpieczą, więc to dosyć śmieszna zapowiedź.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX