Nowe Chrome: Google stawia na rozszerzenia

Nowa wersja przeglądarki Chrome ułatwi korzystanie z rozszerzeń. W jaki sposób to osiągnięto?

Nowa wersja przeglądarki Chrome (49), która jest już dostępna, wprowadza istotną zmianę dla użytkowników. Mogą oni teraz w wygodniejszy sposób korzystać z zainstalowanych rozszerzeń.

Przeczytaj też: Korzystasz z Chrome? Te rozszerzenia musisz zainstalować!

 Do tej pory, głównie ze względów bezpieczeństwa, Chrome ukrywał przed użytkownikami niektóre rozszerzenia. To wprowadzało swego rodzaju chaos, bo Google z jednej strony pozwalał instalować rozszerzenia, z drugiej nie pozwalał z nich korzystać klasyfikując jako Potentially Unwanted Programs (Potencjalnie Niechciane Aplikacje). 

W nowym Chrome, jak wyjaśnia Softpedia, obok paska z adresem pojawią się wszystkie rozszerzenia. Łatwiej będzie więc pamiętać o tym, że jednak je instalowaliśmy. Łatwiej będzie też nimi zarządzać, bo każde zyskuje teraz funkcję "Ukryj w menu Chrome". Aby go użyć należy najechać myszką na ikonkę z rozszerzeniem i poczekać sekundę. Użycie funkcji sprawi, że niechciane rozszerzenie trafi do menu rozwijanego symbolem z trzema poziomymi kreseczkami (tzw. "hamburger menu"). Funkcja działa w drugą stronę - rozszerzenia można przywrócić wybierając w menu opcję "Pokaż na pasku narzędzi". 

Zmiana w Chrome jest korzystna dla użytkowników, bo pozwala w wygodny sposób dostosować przeglądarkę do chwilowych potrzeb.

Komentarze (6)
Nowe Chrome: Google stawia na rozszerzenia
Zaloguj się
 • dyzio-badyzio

  Oceniono 9 razy -1

  Ghostery, Disconnect, DotVPN, Adblock, Disable HTML5, ES i jeszcze parę innych i jakoś daje rade...

 • fafarafafafa

  Oceniono 7 razy -3

  Och, och, och. Wszystko pięknie, tylko ułatwienia w korzystaniu nic nie pomogą kiedy rozszerzeń brak. Gdzie są odpowiedniki:
  - Video DownloadHelper
  - Noscript (tak, są jakieś namiastki)
  - TabMix Plus
  - DownThemAll

 • przekas

  Oceniono 7 razy -3

  Jest taka fajna przeglądarka SLIMJET, ta funkcja jest tam od dawna. Polecam !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX