Google zaskakuje. Android N niespodziewanie udostępniony

Bez specjalnych zapowiedzi Google udostępnił swoim deweloperom wczesną betę Androida N. Chcielibyście ją dostać w swoje ręce z jednego powodu.

Android N, najnowsza wersja systemu mobilnego stworzonego przez Google, zostanie oficjalnie zaprezentowany podczas specjalnej konferencji z maju. Do tej pory o nowym systemie Google wiemy niezbyt wiele - chociażby to, że nieznacznie zmienia się sposób nawigowania oraz wyświetlania powiadomień - mają teraz prezentować się znacznie prościej. Jak widać wersja po prawej strony jest bardziej stonowana i spójna.

Google postanowił zrobić miłą niespodziankę swoim deweloperom i udostępnił, jak donosi TheNextWeb, wczesną wersję beta Androida N (czyli następcę Androida Marshmallow). Przeciętny użytkownik (posiadający smartfon z serii Nexus), szczególnie ten, który interesuje się smartfonami, chciałby dostać ją  w swoje ręce z jednego powodu: instalacja nie wymaga czyszczenia smartfonu i "stawiania" systemu od zera - aktualizację można po prostu pobrać tak i uruchomić bez utraty danych. Chociaż klasyczna wersja, taka którą instalujemy "po staremu" też jest do pobrania dla deweloperów. 

Przeczytaj też: Testujemy aparaty w smartfonach. Zobacz konkretne kadry!

Co nowego w Androidzie N?

Ulepszone powiadomienia oraz nieco zmodyfikowana nawigacja i menu to nie jedyna nowość Androida N, którą chcielibyśmy zobaczyć w akcji. Ciekawie zapowiada się też lepsza praca na wielu oknach. Jak widać na krótkim oficjalnym nagraniu prezentującym nowego Nexusa w nowym Androidzie pasek ze skrótami do aplikacji może pojawić się na środku ekranu - nie tak jak to ma miejsce w tej chwili u dołu. 

Nowa wersja systemu Google powinna być gotowa latem. Nie możemy się doczekać!

Komentarze (44)
Google zaskakuje. Android N niespodziewanie udostępniony
Zaloguj się
 • atmt

  Oceniono 56 razy 44

  Czyli zmiany dla samych zmian, nic nowego. W jednej wersji wywalają tryb "cichy" zastępując jakimiś idiotycznymi ustawieniami, w następnej tryb "cichy" wraca, teraz zmiana nawigowania nie wiadomo na co. Nie pojmuję po co to wszystko. Pracujcie nad wydajnością, oszczędnością baterii, płynnością działania, a nie duperelami, żeby dzieciaki miały się z czego cieszyć. Co za świat. Wszystko postawione na głowie.

 • swieta-panienka

  Oceniono 32 razy 12

  Zmienialam fasolki na kitkata, a pozniej kitkata na lolipopa w tablecie tegra note.
  Zmienialam lolipopa na pianke w nexusie9.
  Nigdy nie trzeba było nic czyścić. Zawsze zachowywało wszystkie apki i ustawienia.
  Skąd PAN Kędzior czerpie informacje?

 • user9657

  Oceniono 11 razy 11

  Wow! Prawdziwa rewolucja w świecie urządzeń mobilnych! ;)

 • tenare

  Oceniono 15 razy 9

  Wyraźny skok jest w Android 6:
  np. dodano możliwość sformatowania karty SD jako pamięć wewnętrzną telefonu/tabletu, dzięki czemu nie potrzeba "przenosić" programów na kartę (co i tak nie zawsze działało).
  Dla mnie to rewelacja.

 • remo29

  Oceniono 13 razy 3

  > Przeciętny użytkownik posiadający smartfon z serii Nexus

  Jestem przeciętnym posiadaczem nexusa, właśnie po to go kupiłem, żeby zawsze mieć "świeży" system. I wiecie co? I Google pokazało mi wała, bo aktualizacja mojego nexusa skończyła się na 5.1 i następnej nie będzie. Tak się pokazuje klientom środkowy palec.

 • Marcin R

  Oceniono 1 raz 1

  Czuję się zaskoczony. Rewolucyjne zmiany rynku urządzeń mobilnych. Zmiana paradygmatu.
  Mój smartfon już nigdy nie będzie sobą.

 • Szejski

  0

  Skoro teraz udostępnili go deweloperom, to kto wcześniej nad nim pracował, Marsjanie?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX