Haker włamał się do 29 tysięcy drukarek, by wydrukować na nich... antysemickie i rasistowskie ulotki

Pewien amerykański haker postanowił zapoznać dziesiątki tysięcy studentów z antysemityzmem. Teraz twierdzi, że to eksperyment, który ma uświadomić nam zagrożenie jakim są urządzenia podłączane do internetu bez odpowiednich zabezpieczeń.

Andrew Auernheimer to haker działający pod pseudonimem Hacker Weev. Postanowił w niezwykle kontrowersyjny sposób udowodnić, że ma wiedzę i talent . Włamał się do 29 tysięcy drukarek zainstalowanych na uczelniach i wydrukował na nich zdalnie ulotki o treści antysemickiej i rasistowskiej.

Przeczytaj też: Co może haker, który włamie się do banku?

Antysemicka ulotkaAntysemicka ulotka Fot. Twitter

Biały człowieku, czy masz dość Żydów niszczących nasz kraj przez masową imigrację i degnerację? Dołącz do walki o walki o globalną władzę białych.

- głosi jej treść.

FBI: "Aresztować", haker: "To eksperyment"

Sprawcę ataku udało się bez problemu zidentyfikować, bo pochwalił się swoim osiągnięciem w sieci. Mężczyzna wykorzystał dwie cechy drukarek: pierwszą był otwarty port 9100, drugą: automatyczne drukowanie pliku przesłanego w formacie postscriptowym. Tak naprawdę Auernheimer nie łamał zabezpieczeń, wiedział po prostu jak wykorzystać luki w oprogramowaniu. Przysłał pliki, a te drukowały się samoczynnie. 

FBI jest oczywiście innego zdania i chce osądzenia hakera, co ten uznaje za atak na swoje wolności obywatelskie. Twierdzi, "skorzystał z możliwości dostępu do publicznego systemu" - drukarki były przecież zainstalowane na publicznych uczelniach.

Ponadto haker twierdzi, że jego włamanie było tak naprawdę eksperymentem mającym uświadomić obywatelom jak wielkim zagrożeniem jest internet rzeczy - ekosystem tysięcy urządzeń podłączonych do sieci. Faktycznie, drukarki nie miały zmienionego domyślnego hasła. By drukowały ulotkę wystarczyło jedno polecenie...

Auernheimer ma za sobą wyrok - w 2010 roku wykradł z AT&T 114 tys. adresów e-mail należących do posiadaczy iPadów. Został za to skazany na 41 miesięcy więzienia, musiał też zapłacić grzywnę w wysokości 73 tys. dolarów. 

za Ibtimes.co.uk

Komentarze (4)
Haker włamał się do 29 tysięcy drukarek, by wydrukować na nich... antysemickie i rasistowskie ulotki
Zaloguj się
 • piotr.grd

  Oceniono 5 razy 5

  Ten "internet rzeczy" to naprawdę potencjalne zagrożenie. Owszem, niesie ze sobą wygodę życia, ale ceną jest to, że ktoś inny będzie w stanie sterować naszymi urządzeniami, a najważniejsze w mojej ocenie to, że w poważny sposób ogranicza naszą prywatność (bo chociażby tylko dla celów statystycznych - ale zapewne nie tylko - dane o tym w jaki sposób korzystamy z urządzenia są wysyłane na zewnątrz).

  Osobiście poza swoim komputerem do internetu nic nie podłączam: żadna drukarka nie jest ustawiona jako sieciowa, żadna lodówka, żaden telewizor (nawet taki, który ma taką możliwość), żaden termostat przy grzejniku itd. itp. Wolę mieć mniejszą wygodę, wolę z urządzeń korzystać "ręcznie", ale przynajmniej mam pewność, że żadna korporacja nie zbiera w celach marketingowych żadnych danych statystycznych o mnie za ich pośrednictwem, a i groźniejsze sposoby ich wykorzystania są też niemożliwe.

 • Trolluj T

  0

  @ognisteoczy
  Takie sranie się o byle zgubiony wyraz wcale nie czyni Cię w oczach innych komentujących mądrzejszym czy fajniejszym. Jest wręcz przeciwnie. Ja na przykład po przeczytaniu Twojego komentarza mam Cię za sfrustrowanego idiotę, blokującego się intelektualnie po napotkaniu najmniejszej nieprawidłowości. Masz problem ze zrozumieniem prostego zdania i się tym chwalisz. :)
  Zakładam, że jak w kiblu skończy Ci się papier toaletowy i nikt w porę nie zauważy Twojej nieobecności, to umrzesz tam biedaku z głodu i odwodnienia...

 • ogniesteoczy

  Oceniono 3 razy -3

  dobre dziennikarstwo... Auernheimer ma za sobą wyrok - w 2010 roku z AT&T 114 tys. adresów e-mail należących do posiadaczy iPadów. Został za to skazany na 41 miesięcy więzienia, musiał też zapłacić grzywnę w wysokości 73 tys. dolarów.

  Co boot piszący teksty miał na myśli?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX