Na Netfliksie nie ma czego oglądać? Bzdura

Joanna Sosnowska
Netflix jest oficjalnie dostępny w Polsce już od ponad dwóch miesięcy. W tym czasie nie tylko z niego nie zrezygnowałam, nawet zmieniłam abonament na najwyższy. Twierdzenie, że "nie ma tam czego oglądać" jest po prostu nieprawdziwe.

Netflix pozwala zapisywać interesujące nas filmy i seriale "na później". Na mojej liście jest kilkadziesiąt pozycji, a korzystam z serwisu właściwie codziennie od dwóch miesięcy, czyli od momentu startu. Z listy cały czas znikają filmy już przeze mnie obejrzane, a ja cały czas dodaję nowe. Nie byłoby tak, gdyby polska oferta Netfliksa była słaba. 

1. Wszystkie sezony House of Cards

Czwartego marca, w dniu światowej premiery czwartego sezonu House of Cards okazało się, że wbrew przewidywaniom, serial pojawił się także u nas. Razem z poprzednimi sezonami. Do obejrzenia są więc w sumie 54 odcinki opowieści o małżeństwie Underwoodów i ich zmaganiach w świecie dużej i większej polityki. Ale HoC to produkt sztandarowy, co oglądać, jeśli już dawno przebrnęliście przez wszystkie odcinki?

2. Produkcje Netfliksa

NetflixNetflix Fot. Netflix

Netflix to nie tylko platforma dystrybucji treści, już od dawna serwis jest też twórcą treści. I są to treści dobre lub wybitnie dobre. Przykłady? Proszę bardzo:

- serial Marco Polo - produkcja 10 odcinków kosztowała ok. 90 milionów dolarów. Jeśli nie znaliście wcześniej dokładnie przygód Marco Polo i chcecie dowiedzieć się, jak wyglądały średniowieczne Chiny, to warto na tę produkcję zwrócić uwagę.

- Narcos - czyli serial o Pablo Escobarze. "Escobar to bohater niezwykle kontrowersyjny, rządził i dzielił przez lata w Kolumbii, będąc jednym z najbogatszych ludzi na świecie, królem narko biznesu w latach 70-tych i 80-tych, politykiem, człowiekiem, który zabijał, korumpował, szantażował wszystkich tych, którzy stawali mu na drodze. Niektóre głosy mówią nawet o tym, że w połowie lat 80-tych miał w ręku niemal całą władzę Kolumbii" - pisaliśmy w listopadzie ubiegłego roku

3. Filmy dokumentalne

To moja ulubiona kategoria na Netfliksie. Znajdziecie w niej zarówno dokumenty o grach, internecie, najlepszych na świecie restauracjach jak i fizyce. A dokładniej:

- Winter on Fire: Ukraine's Fight for Freedom - dokument nominowany w tym roku do Oscara. Opowiada o ukraińskich protestach na Euromajdanie. 

 

- Chef's Table - serial dokumentalny (6 odcinków) o życiu i pracy najlepszych na świecie restauratorów, którzy opowiadają jak prowadzą swój biznes, co ich napędza, skąd biorą pomysły.

 

- Cowspiracy - film pokazuje, jak wielki wpływ na nasze środowisko ma hodowla bydła i drobiu. Ile zużywają wody, paszy, a w konsekwencji ile kosztuje wyprodukowanie np. jednego burgera

 

- Print The Legend - o tym, co możliwe jest dzięki drukarkom 3D

 

- Keith Richards Under the Influence - dokument o współzałożycielu Rolling Stones. Dokument powstawał gdy Richards nagrywał swój pierwszy solowy album. 

 

4. Cena

Przez pierwszy miesiąc można korzystać z Netfliksa za darmo. Potem ceny pakietów wynoszą:

- ok. 30 zł za możliwość oglądania na jednym urządzeniu w standardowej rozdzielczości 

- ok. 40 zł za możliwość oglądania na dwóch urządzeniach jednocześnie w rozdzielczości HD

- ok. 50 zł za możliwość oglądania na czterech urządzeniach jednocześnie w rozdzielczości HD i UltraHD. 

Kluczowe jest tu słowo "jednocześnie", nie chodzi tu bowiem o urządzenia (np. tylko smartfon i telewizor), a o sesje Netfliksa z danego konta uruchomione w tym samym czasie. Jeśli na konto zrzuci się rodzina albo grupa znajomych, cena wychodzi całkiem przystępna.

5. Zostaje jeden ważny problem

Po dwóch miesiącach seriali i filmów z polskimi napisami albo lektorem jest więcej. Ale nie było to trudne - w końcu na początku żadne treści nie były dostępne po polsku, teraz jest ich trochę. Do ideału jednak jeszcze bardzo dużo brakuje. 

Argumenty o braku polskich napisów są całkowicie zrozumiałe. Ale trudno mówić, że oferta polskiego Netfliksa jest uboga, jeśli w ofercie znajdujemy seriale takie jak House of Cards, Penny Dreadful czy Better Call Saul. 

Komentarze (77)
Na Netfliksie nie ma czego oglądać? Bzdura
Zaloguj się
 • stary_zgredek

  Oceniono 122 razy 102

  Czy wy macie nas za debili? Dostaliście jakiejś sponsorowanej sraczki z tym Netflixem. Jak on wchodził to trabiliscie o tym jak o lądowaniu na Marsie. A teraz co dwa dni artykuł jakie to gó... jest wspaniałe, cudowne i żyć bez tego nie można. Fajny serwis, jak ktoś ma dużo czasu i taka potrzebę to sobie kupi ale dajcie już spokój.

 • bartoszcze

  Oceniono 131 razy 101

  Na Netfliksie jest co oglądać bo jest 10 odcinków Marco Polo.
  Na Netfliksie jest co oglądać bo jest 10 odcinków Narcos.
  Na Netfliksie jest co oglądać bo (już) są sezony HoC.
  Na Netfliksie jest co oglądać bo są stare seriale.
  Na Netfliksie jest co oglądać bo są stare filmy.
  Na Netfliksie jest co oglądać...
  ..tak słyszałem, bo pod koniec próbnego miesiąca nie było co tam włączyć. W trakcie tego miesiąca też nie.

 • mirafas

  Oceniono 64 razy 62

  Bez przesady - te 3 - 4 seriale obejrzysz w miesiąc i co potem? Indiana Jones po raz 20-ty?
  Poza tym stosunek ilości materiału do ceny jest co najmniej niedopasowany. Za 20% zawartości Netflix USA płacisz 100% ceny amerykańskiej!!!

 • wolfspider

  Oceniono 73 razy 59

  Czyli nie ma nic.

 • skoran

  Oceniono 72 razy 58

  z artykułu wynika, że tam nie ma czego oglądać........ dzięki

 • donek2010

  Oceniono 52 razy 40

  Na Netflixie jest tylko 6 filmów z Robertem De Niro z ponad 100 w których on grał...
  jednym słowem wielka lipa,
  dziękuję i po darmowym miesiącu dziękuję!

 • naz_niepoprawna

  Oceniono 45 razy 37

  >>Na mojej liście jest kilkadziesiąt pozycji, a korzystam z serwisu właściwie codziennie od dwóch miesięcy, czyli od momentu startu. Z listy cały czas znikają filmy już przeze mnie obejrzane, a ja cały czas dodaję nowe. Nie byłoby tak, gdyby polska oferta Netfliksa była słaba. << - co za egocentryzm. Ja, ja, ja. Pozwolę sobie na wzmiankę, że red. Sosnowska nie jest jedyną użytkowniczką Netflixa i dla wielu oferta tego serwisu może nie być zadowalająca.

 • grenlandzki-opos

  Oceniono 38 razy 28

  Spoko, materiału na jakieś dwa tygodnie.
  Zrezygnowałem z subskrypcji po miesiącu.

 • Bartosz Polański

  Oceniono 35 razy 27

  Nie możecie się zdecydować. Najpierw szał, bo Netflix wchodzi do Polski, potem duży artykuł o tym, jaki to będzie u nas badziew i jak Polska traktowana jest jak kraj trzeciego świata, a teraz znowu sponsorka.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX