170 funkcjonariuszy przeszukało siedzibę Deutsche Banku we Frankfurcie nad Menem

Policja przeszukała siedziby Deutsche Bank. Istnieją podejrzenia, że pracownicy banku mogli maczać palce w omijaniu przepisów podatkowych i praniu brudnych pieniędzy.

W akcji brało udział 170 funkcjonariuszy prokuratury, Federalnego Urzędu Kryminalnego (BKA), skarbówki i policji. Przeczesali sześć siedzib Deutsche Bank we Frankfurcie nad Menem, pobliskim Eschborn i Gross-Umstadt w poszukiwaniu dowodów na pranie brudnych pieniędzy. Policja zabezpieczyła akta i dyski komputerowe, które mogą posłużyć za materiał dowodowy w śledztwie.

Echa dziennikarskich śledztw

Dochodzenie jest pokłosiem dziennikarskich śledztw "Offshore-Leaks" i "Panama Papers", dotyczących omijania przepisów podatkowych przez zakładanie firm w rajach podatkowych. Według analizy organów ścigania pracownicy Deutsche Banku mieli pomagać klientom zakładać takie firmy.

Zarzuty adresowane są do 50- i 46-letniego pracownika banku oraz innych niezidentyfikowanych jeszcze osób na odpowiedzialnych stanowiskach.

Ponadto na konta w Deutsche Bank miały wpływać pieniądze pochodzące z przestępstw, przy czym bank nie zgłosił podejrzenia, że może chodzić o pranie brudnych pieniędzy. Tylko w roku 2016 przez należącą do koncernu spółkę z siedzibą na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych miały być prowadzone transakcje na sumę 311 mln euro. Miało z nich korzystać ponad 900 klientów.

Notowania Deutsche Banku
investing.com

Wola współpracy

Odnosząc się do czwartkowej akcji policyjnej Deutsche Bank w oświadczeniu potwierdził, że policja przeszukuje różne siedziby banku w Niemczech i dochodzenie ma związek z "Panama Papers". Bank obiecał "niezwłocznie poinformować o szczegółach", jeśli takowe będą znane. Podkreślił też, że będzie współpracował z organani prowadzącymi dochodzenie.

Artykuł pochodzi z serwisu ''Deutsche Welle''

Więcej o:
Komentarze (16)
170 funkcjonariuszy przeszukało siedzibę Deutsche Banku w Niemczech
Zaloguj się
 • goldenboy34

  Oceniono 8 razy 6

  Hmmm afera Panama Papers rok 2016
  Wejście policji do banku rok 2018
  Ci to mają tempo :)

 • caesar_pl

  Oceniono 7 razy 3

  W Polsce takie cos nie przejdzie.Bedzie zatuszowane.

 • gnago

  Oceniono 9 razy 3

  I nic o praniu jankeskich brudnych dolców w filii DB w krajch bałtyckich.

 • bzdziszewiak2

  Oceniono 6 razy 2

  170? A u nasz 4 do KNF. Taka drobna różnica. Tam chcą coś wyjaśnić, a nie udawać.

 • kixx

  Oceniono 6 razy 2

  deutsche wirtschaft

 • leonleonidas

  Oceniono 5 razy 1

  To powinno sie stac juz 10 lat temu.
  Deutsche Bank to jeden z najwiekszych przestepcow finansowych.

 • eldemon

  Oceniono 7 razy 1

  Pomysleć, że znalazło się tysiące niby Polaków, którzy u nich lokowali swoje pieniądze!

 • nietyp

  Oceniono 2 razy 0

  Nie ma to jak rzetelne dziennikarstwo... Po drugiej stronie oceanu wszyscy wiedzą, że to przeszukanie, jest związane z Trumpem i jego wielokrotnymi ogromnymi kredytami, które zaciągał w tym banku... I które to są powiązane z pralnią ruskich pieniędzy, pranych przez szwabów na rzecz ruskich na wielką skalę... Przyjaźń sowiecko-niemiecka pod czujnym okiem Jankesów w pełnym rozkwicie...

 • farcry3

  0

  NIEMOŻLIWE !!! Jestem zszokowany !!! Niemiecki biznes jest solidny i uczciwy. Proszę, o to przykłady : VW, Opel, IGFarben, Hugo Boss, DBank....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX