Komentarze (94)
Angela Merkel chce planu likwidacji kopalń węgla brunatnego. Pracuje w nich nawet 70 tys. osób
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • marcinmarcin12

  Oceniono 13 razy -1

  wlasne elektrownie atomowe i kopalnie zamknac. Dostawy energii zapewni Gasprom albo Rosatom.

 • karrampa

  Oceniono 22 razy -2

  Czyżby stanowisko w Gazpromie dla Angeli za Nordstream 2 jeszcze nie było pewne ?!?

 • trarjei

  Oceniono 18 razy -2

  Jak ponad 80mln kraj chce oprzeć energetykę tylko i wyłącznie na OZE? przecież ono jest niestabilne ! Dlaczego likwidują czyste i ekologiczne elektrownie atomowe?

 • beton44

  Oceniono 7 razy -3

  Zaraz zaraz - ja wiem że lemingi mają krótką pamięć - ale czy nie tutaj parę miesięcy temu Czerscy pisali o jakichś tam ekologach na drzewach - broniących je przed wycinką pod budowaną kopalnię węgla brunatnego w Niemczech ???

 • veni.vici

  Oceniono 4 razy -4

  zlikwidują, a potem będą węgiel - potrzebny nie tylko do palenia w piecach - kupować u Putina ;)

 • janrobin2015

  Oceniono 14 razy -4

  To jest ciekawa koncepcja. Atom- nie, wegiel-nie. Co zostaje - OZE plus gaz od putlera. Jesli tak ma wygladac energetyka w niemczech za 20-30 lat to nie wroze niczego dobrego. OZE jest moze ok ale jak wiadomo nieprzewidywalne (co z tego ze bylo momentami 40% al momentami bylo tez 10% lub mniej- skad brac reszte pradu jak sie wylaczy elektrownie?). Niemcy nie maja mozliwosci budowy wystarczajacej ilosci elektrowni szczytowo-pompowych (innej rozsadnej metody na przechowywanie energii nie ma- nie mowcie o akumulatroach bo to jest bajka dla grzecznych dzieci).
  Caly ten pomysl to polityczny ruch aby wytracic ten argument z reki zielonych ze CDU nic nie robi. Tylko ze to jest strzal w czolo. Na tym wygra tylko AfD bo wkurzeni ludzie beda na nich glosowac.
  Kolejny przyklad ze makrela nadaje sie tylko do siania fermentu.

 • glunek

  Oceniono 13 razy -5

  Niemiecko arabska babcia ma starość coraz mniej mądra. Jeżeli wogole była.
  Była?

 • pomaranczowoczarny

  Oceniono 24 razy -6

  Skoro tak to czemu nie przestają wycinać puszczy pod którą jest węgiel brunatny?

 • Oceniono 26 razy -6

  Ale tylko po to by szkopy mogły przejąć złoża za rok ba maja w planach wyłączać swoje atomowki i iść w węgiel którego nie mają za wiele więc robią wszystko by dobrać się do polskich złóż szfaby spalaja połowę węgla w całej ue a Polskę robią czarną owca

 • pintonek

  Oceniono 11 razy -7

  Niemcy są największym importerem i palaczem (zadymiaczem) wegla w całej UE wiec ta hipokryzja wchodzi powoli na czerwone pole.

 • qawsedrftg

  Oceniono 22 razy -8

  Niemcy są skrajnie zindoktynowani nie tylko pod względem "uchodźców", ale i Zieloności. Sam popieram ekologię, ale taką prawdziwą a nie udawaną. OZE fajna rzecz, ale na pewno nie pokrywa to przez cały rok 40% zapotrzebowania w Niemczech, jak tu pisze Mędrzez Zielony. Gaz z Rosji? Węgiel brunatny? Nie, to nie my!

 • myslacyszaryczlowiek1

  Oceniono 20 razy -10

  Budowa wiatraków w Niemczech na szeroką skalę powoduje zmianę klimatu w Polsce. Jest o wiele mniej wiatrów z zachodu niosących wilgoć i opady, a znacznie częściej wieje z południa. Niemcy powinni płacić Polsce odszkodowanie za susze. Należy mieć nadzieję, że doczekają się mega powodzi, za te deszcze co nam zabierają przez wiatraki. Bo to tak jakby podwyższyć góry o 100 metrów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX