Komentarze (107)
Niemcy z nadwyżką w budżecie piąty rok z rzędu. "Te piękne czasy dobiegają końca"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • lukki69

  Oceniono 15 razy -1

  spokojnie....pakiety klimatyczne zapewnią niezły dochód i parę krajów w strefie euro do wyru...ia zostało...

 • andrzej6404

  Oceniono 19 razy -1

  wlasnie ogloszono ze nadwyzka idzie na Abdulla i spolke - gazeto jak nie macie pojecia to nie piszcie bzdur. posrod politykow niemieckich jest bardzo duzo takich ktorzy chetnie by wlasny narod i cla nacje europejska oskubali i aby tylko sie przypodobac imigantom. i w imie islamu

 • curious

  Oceniono 15 razy -1

  Nadwyżka przeznaczana na utrzymanie "uchodźców" to niemal przestępstwo. Obywateli grabi się z pieniędzy żeby przeznaczyć je na utrzymanie bandy muzułmańskich darmozjadów. A potem CDU i SPD sie dziwią że AfD rośnie a oni odchodzą w niebyt....

 • polsilver100

  Oceniono 21 razy -1

  Jest nadwyżka? Izrael się cieszy bo Niemcy nie zobaczą grosza

 • poparzony

  Oceniono 21 razy -1

  Tante Angela odchodzi ;) Komu Tusk będzie wylizywał patelnię?
  Też krul odejdzie w niebyt ;)
  Dobra Zmiana :)

 • facio60

  Oceniono 23 razy -1

  Niby tak, nadwyżki są. Ale przeciętny Niemiec nie za bardzo widzi to u siebie. I tu leży problem. Ponad 50% Niemców ma emeryturę poniżej 800,00 EUR brutto, a koszty mieszkaniowe są tam wysokie, nieporównywalne do polskich, w przypadku gdy ma się własne mieszkanie, względnie z gminy, a tak jest w przypadku większości niemieckich emerytów. Nie da się ukryć, że jest ponad milionowa rzesza imigrantów, którzy kosztują w skali roku kilkanaście mld EUR. Owszem, wiele biznesów dzięki temu kwitnie, bo choćby telekomy, sklepy, handlarze samochodów. Ale aby imigranci mogli kupować, a biznesy (niektóre kwitnąć) ktoś musi to sfinansować. A jest to kosztem przeciętnego Niemca i jego podatków. Niemcy to w większośći spacyfikowany i wykastrowany naród na skutek wojny. Nie ma tam takich protestów jak we Francji - żółte kamizelki, które zorientowały się, że utrzymują Francję i licznych nierobów a sami nic z tego nie mają, poza dociskaniem śruby.
  W Niemczech jest jeszcze jedna, bardzo ciekawa sytuacja z zasiłkami. Otóż we wtorek ich odpowiednik naszego trybunału konstytucyjnego ma ogłosić, czy ograniczanie wysokości zasiłków tzw HARTZ IV na skutek np. nie przyjęcia oferty pracy bądź niedopwłnienia obowiązku poajawienia się na wezwanie urzędu pracy, itp., może mieć miejsce. Jeden z Niemców oprotestował to, wskazując że niemożliwe jest utrzymanie się biologiczne przy takim okrojeniu zasiłku, że zasiłek w założeniu spełnia kryteria minimalnego dofinansowania aby człowiek mógł się utrzymać. I to będzie bardzo znamienny wyrok, zwłaszcza kiedy koniunktura siądzie i nie będzie nadwyżek.

 • gazeta1960

  Oceniono 19 razy -1

  "część nadwyżki może być także przeznaczona na podniesienie rezerw finansowych na utrzymanie uchodźców"
  To może lepiej nie mieć tej "części" nadwyżki i nie mieć uchodźców? Na jedno wyjdzie, a będzie duuużo bezpieczniej na ulicach.

 • ewropejczyk

  Oceniono 17 razy -1

  niech Niemcy jeszcze z kilkanaście lat mają taką nadwyżkę, to może dogonią Polskę pod względem zadłużenia publicznego do PKB.

  Czy wie ktoś, czy im też jakiś niemiecki Leszek zegar powiesił?

 • komentator.81

  Oceniono 8 razy -2

  Niech odkładają tę nadwyżkę aby było na spłatę reparacji dla Polski czy Grecji.

 • smiki48

  Oceniono 16 razy -2

  żaden problem uzyskać nadwyżkę budżetową. Wystarczy więcej pożyczać niż się wydaje. Pytanie o ile miliardów zmniejszyło się zadłużenie Niemiec w ciągu ostatnich 5 lat?

 • snooka

  Oceniono 20 razy -2

  Enerdowska bezdzietna sołtysowa Makrela odchodzi w polityczny niebyt. Razem z bezdzietnym kurduplem Macronem, bezdzietnym alkoholikiem Junckerem i szatniarzem tego ostatniego, ryżym kurduplem sopockim.

 • caesar_pl

  Oceniono 14 razy -2

  www.focus.de/finanzen/news/fuenf-faktoren-zeigen-es-konjunktur-arbeitsplaetze-armut-deutschland-ging-es-noch-nie-so-gut-wie-heute_id_9416750.html
  "Den Menschen in Deutschland ging es noch nie so gut wie im Augenblick", sagte Bundeskanzlerin Angela Merkel selbst. Damit soll sie Recht behalten. Die deutsche Wirtschaft boomt.
  Fünf Faktoren zeigen es.Konjunktur, Arbeitsplätze, Vermögen: Deutschland ging es noch nie so gut wie heute.

  czyli:
  "Ludzie w Niemczech nigdy tak dobrze nie zyli jak w tej chwili" - powiedziała sama kanclerz Angela Merkel. Niemiecka gospodarka kwitnie.
  Pięć czynników to pokazuje. Koniunktura, miejsca pracy, majątek: sytuacja Niemiec nigdy nie były tak dobre, jak są dzisiaj.
  Lügenmedien maja duzy rozrzut.

 • cierniooczek

  Oceniono 14 razy -2

  wszystko pójdzie na nierobów/zabójców muzułmanów

 • ellis25pl

  Oceniono 20 razy -2

  Deficyt w 2018 r. był dużo niższy od limitu 41,5 mld zł zapisanego w ustawie . Deficyt w Polsce wyniósl ok25 mld . Najlepszy wynik od lat niedopomyslenia za rzadow PO. Zaplanowany deficyt na 2019 to 28 mld. Polowe mniejszy. niz za rzadow PO . Douczcie sie POskie trole a.nie plujecia na PIS . Powinniscie calowac po dupie nas rząd ze powoli wyprowadzają nas z zapasci i rozgrabionego krajiu zostawionego pp rządach PO.

 • beton44

  Oceniono 16 razy -2

  Tak z ciekawości - co do tych "uchodźców" - z jakim krajem w którym trwa wojna graniczą Niemcy albo z jakiego kraju w którym trwa wojna uchodźcy pontonami przepływają przez Morze Północne i Bałtyk ???

 • komentator.81

  Oceniono 8 razy -4

  Ta nadwyżka w Niemczech jest KOSZTEM południowych krajów strefy euro, dla których ta waluta jest za mocna.

  Zakładam się, że spadek wyników budżetowych w Niemczech będzie równoczesny z poprawą tych wyników w Portugalii , Italii, Hiszpanii czy Grecji.

 • Zaczarowany Ołówek

  Oceniono 23 razy -9

  Była enerdowska piękność nocy postrach dnia, typowa niemiecka uroda "śliczna kobieta" wolałbym suche skórki od chleba jeść całe życie niż mieć żonę o jej urodzie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX