Komentarze (168)
Niemcy protestują przeciwko wysokim czynszom i brakowi mieszkań. Chcą wywłaszczania koncernów
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • tacx

  Oceniono 12 razy 2

  niech w końcu zlikwidują Euro i przestaną lać miliardy euro na rynek które zamiast napędzać gospodarkę płyną na rynek mieszkaniowy i to ECB jest winien tego bajzlu w neiruchomościach a w polsce NBP. Bańkę na nieruchomociach kręcą w obecnych czasach banki centralne. i rządy W Polsce durnie robią to samo. Realnie ujemna stopa procentowa, pińcetlusy, dotacje, podwyżki, wczesne emerytury i to wszystko płynie w kreydyty, wygania ludzi z banków i płynie w betonowe lokaty. Problem taki ze gospodarka nic nie ma z rosnących cen używanych nieruchomości. Miałaby gdyby powstawały nowe mieszkania natomiast wzrost cen używanych to już tylko spekulacja. Zadłużone społeczeńśtwa będą wydawac ccoraz wiecej na kredyty a coraz mniej na konsumpcję chyba że komus się marzy system w którym drukować sie bedzie kasę bezkarnie do konca swiata a wzrost płac przewyższy wzrost wysokosci rat i jeszcze inflacja nie będzie rosła. Marzenie scietej głowy

 • alejagwiazd

  Oceniono 6 razy 2

  jak za NRD znacjoinalizowac kamienice i bedzie super

 • jml13060

  Oceniono 1 raz 1

  Kiedy w Polsce trwały dyskusje nt. ustaw o ochronie praw lokatorów i modyfikacjach pojedynczych przepisów wielu dziennikarzy (np. red. Wielgo, Żytnicki) i dyskutantów powoływało się na pozytywny przykład Niemiec i tamtejszych sposobów regulacji najmu, ochrony lokatorów przed zakusami wrednych kamieniczników. I co?! Mleko (niemieckie i tłuste) wykipiało mimo bogactwa tego kraju. Sytuację pewnie pogorszyli imigranci, ale to decyzja Niemców zaproszenia ich do siebie.

 • man13

  Oceniono 1 raz 1

  Skąd na stronach GaZETY tylu pólgłówków i frustratów.
  Berlin ewidentnie przespał. Maja mnósttwo terenów pod zabudowe. Maja kasę i niskie stopy procentowe. Niech zrobia szybko plany zagospodarowania podłaczą drogi a mieszkania powstaną w tysiącach i dziesiątkach tysięcy. Może nawet polskie firmy w nie zainwestują.

 • icc217

  Oceniono 1 raz 1

  Niech wywala turasow, czarnych, arabow i beda mieli mieszkan w brod ! A Antifa niech sie wezmie za robote !!!

 • spyderman2

  Oceniono 5 razy 1

  u nas też oligarchy z pisu wykupują mieszkania i wynajmują sówerenom

 • saves

  Oceniono 11 razy 1

  Żeby te stada beżowych imigrantów były gejami, to Niemcy jakoś by to przełknęli.

 • saves

  Oceniono 5 razy 1

  Lekarzy i inżynierów maja już aż nadto. Może teraz kolej na budowlańców? Z Bangla Deszu, Burkina Faso czy Zimbabwe. Aż się rwą, by budować... nowe społeczeństwo, zapylając niemieckie frołlajn.

 • 1adasq

  Oceniono 1 raz 1

  niech przyjadą do polski może prezes da im mieszkanie dla niemca plus

 • lubat

  Oceniono 5 razy 1

  Nie ma dymu bez ognia. Niemcy widzą dym (brak mieszkań) ale ogień (przyjmowanie uchodźców) rozdmuchują z nieustającą energią. Ironia losu polega na tym, że ci, co protestują, a więc są ofiarami napływu „drogich gości” są największymi entuzjastami przyjmowania kolejnych uchodźców i sprzeciwiają się wydalaniu nawet tych, którym udowodniono przestępstwo.
  Oczywiście mieszkania drożałyby także i bez uchodźców, ale nie do tego stopnia, jak tam się stało. Ale inaczej nie mogło być, jeśli nagle, z miesiąca na miesiąc wszystkie gminy musiały całe rezerwy mieszkań komunalnych przeznaczyć dla imigrantów, ale także wynajmować dla nich na rynku mieszkaniowym te najtańsze. To wywindowało wysokość czynszu na poziom nieosiągalny dla wielu Niemców, nawet średnio zarabiających.

 • lukki69

  Oceniono 7 razy 1

  Niemcom idzie kryzys.....niebawem odczujemy "solidarność europejską" dwóch prędkości.....
  Zaczynają od transportu

 • pawtom53

  Oceniono 11 razy 1

  Proponuje wpuscic wiecej bezowych Dawac mieszkania pbcym a nie Niemcom !!!

 • polsilver100

  Oceniono 3 razy 1

  Gdyby w ostatnich 20 latach Niemcy po budowali w Berlinie mieszkania socjalne to nikt by nie wynajmował u Vonovi. Obudzili się naraz politycy z ręką w nocniku

 • tumaxer

  Oceniono 15 razy 1

  Tyle lat żyli pod butem komuny i nic się nie nauczyli. Co gorsza socjalistyczna zaraza dociera do miejsc, w których wtedy jej nie było. Po co meteoryty i wojny światowe? Socjalizm wystarczy do skończenia świata.

 • kmwsm

  Oceniono 11 razy 1

  U mnie w USA i Kanadzie to nie do pomyslenia! Polityk idzie raczka w raczke z biznesmenem. Nawet jako ostatni uziemili samoloty Boeing 737 MAX, gdy na calym swiecie juz staly. Biznes ma sie rozumiec, a ludzie? G*o*wno ludzie.

 • pkad

  Oceniono 29 razy 1

  Niech Niemcy zatrudnią Balcerowicza albo Rostowskiego, to im powiedzą tak: "Piniędzy nie ma i nie będzie".

 • prokuraturarejonowa

  0

  Czyli wywłaszczenie be, bo to komunizm, ale ustawowe limity czynszów już są cacy, mimo że to czysty socjalizm (i nic innego jak tzw trzecia droga, czyli socjalizm z fasadowymi elementami wolnego rynku jako listek figowy).

  Całe Niemcy. Tam nawet Chadecy budują Socjalizm.

 • jml13060

  Oceniono 2 razy 0

  Wywłaszczenie koncernów i innych właścicieli to zły pomysł. Wysokie ceny kupna i czynsze skłaniają posiadaczy wolnego kapitału do inwestowania w mieszkania/domy na sprzedaż i wynajem. Po prostu. Patrzy się na parametr zwany stopą zwrotu inwestycji, na ryzyko i analizuje trendy na wybranym sektorze rynku. To wie każdy ekonomista. Jeżeli rynek mieszkań/domów nie gwarantuje dostatecznie dobrych parametrów, to inwestor szuka sobie innych dziedzin do zainwestowania swoich pieniędzy. W ten sposób spada podaż i rynek reaguje wzrostem cen/czynszów.

  W żadnym kraju nie udała się państwowa gospodarka mieszkaniowa. Budżety kraju, landu, miasta, gminy są za małe, a inne potrzeby bardzo pilne. Jedynie prywatny kapitał jest w stanie zapewnić dostateczną podaż mieszkań/domów. Ale to musi się opłacać. Bo jeżeli spodziewany zysk ze sprzedaży lub wynajmu jest niższy niż np. lokata w banku (bez kiwania palcem w bucie) to prywatny kapitał popłynie na lokaty a nie do developerów.

  Nałożenie podatków też będzie nieskuteczne, bo zostaną doliczone do cen/czynszów i zapłaci je nabywca lub najemca.

  Nałożenie przepisów zabraniających, regulujących, ... spowoduje ucieczkę z rynku, spadek zaufania do państwa i niedostatki. My Polacy znamy kartki na towary z czasów stanu wojennego. Były przydziały cukru, mięsa, wędlin, masła, butów, ... i nic to nie dało bo taki system upaść musi. A mieszkanie/dom to taki sam towar co ... buty ... może tylko dużo droższy i rzadziej kupuje się mieszkanie niż buty. Mieszkanie i buty są człowiekowi niezbędne do życia w naszej strefie klimatycznej.

 • gorillaglu

  0

  Tak tak. To imigranci z lewantu płacą czynsze w wysokości 2000+ euro miesięcznie. Zadziwiający są ci imigranci Schroedringera- naraz gołodupni i tak bogaci, że zawyżają czynsze.

 • caesar_pl

  0

  200 tys nachodzcow w Berlinie tez szuka mieszkan i je szybciej otrzyma niz rodzony Niemiec.

 • tematdnia

  0

  To o co Niemcom chodzi to wstrzymanie immigracji, która tak wymusiła zapotrzebowanie na mieszkania, że zwiększenie czynszów stało się środkiem do zamknięcia dostępu do tych mieszkań tych, co 4 razy dziennie wyją w mieszkaniu na czterech łapach a inni palą płomienne ogniska w centrum apartamentu-w podzięce duchom przodków, którzy dali im dach, srocz i czek z banku!

 • sselrats

  0

  Ogolnie to czas zakazania posiadania jakiejkolwiek wlasnosci.

 • sselrats

  0

  Bieruta im trzeba.

 • andy180812

  0

  szczegolnie w berlinie czynsz mojego mieszkania wzrosl na 20% i pozera 33-37% mojego dochodu

 • leonleonidas

  Oceniono 6 razy 0

  Wiadomo po co sprowadzali ubogacaczy :-)

  Na budzecie (socjalne mieszkania, subwencjonowanie ubogacaczy) kazdy zlodziej sie upasi.

 • roy-cohn

  Oceniono 4 razy 0

  Szwaby to jednak od bismarcka poprzez III rzesze to zawsze jednak socjalizm. Brrr

 • polsilver100

  Oceniono 2 razy 0

  Chyba mieszkania w Berlinie będą na kartki

 • polsilver100

  Oceniono 8 razy 0

  Wywłaszczenie czyli bandytyzm w kraju który szczyci się demokracją i wolnością

 • pkad

  Oceniono 12 razy 0

  Tak będą wyglądać ulice w Warszawie jak pierwszeństwo w przydziale mieszkań będą mieli ludzie LGBT+.

 • zdziwiony6

  Oceniono 16 razy 0

  Powinni byli o tym pomyśleć zanim zaprosili "uchodźców" z egzotycznych krajów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX