Była metoda "na wnuczka". Teraz jest "na żołnierza USA"

Coraz więcej kobiet pada ofiarami oszustów internetowych. Po metodzie "na wnuczka" przyszła kolej na "żołnierza USA".

61-letnia Niemka przekazała oszustowi wszystkie swoje oszczędności - w sumie 110 tys euro. Poznała go i kontaktowała się z nim na jednym z portali randkowych. Jak poinformowała policja w Marburgu (zachodnie Niemcy), oszust podawał się za żołnierza armii USA i wmawiał kobiecie, że znajduje się w tarapatach.

Naiwna mieszkanka Hesji przekazywała mu pieniądze na różne konta za granicą w nadziei na "wielką miłość". Kiedy zorientowała się, było już za późno. Pieniędzy najprawdopodobniej nie da się już nigdy odzyskać - oświadczyła policja.

"Oszustwo miłosne"

Ten rodzaj oszustwa ma już swoją fachową nazwę "Love Scamming" (ang. "oszustwo miłosne"). Jego ofiarami padają najczęściej starsi ludzie. Według pracy badawczej uniwersytetów w Leicester i Westminster w latach 2007-2013 tylko w Wielkiej Brytanii ofiarami tego typu oszustw padło 230 tys. osób. W Niemczech wychodzi na jaw coraz więcej tego typu przestępstw. Oszuści podają się najczęściej za inżynierów, architektów, menedżerów oraz ostatnio żołnierzy armii USA.

(DPA/du)

Więcej o:
Komentarze (25)
Była metoda "na wnuczka". Teraz jest "na żołnierza USA"
Zaloguj się
 • wujek_dobra_rada6

  Oceniono 20 razy 20

  Ojtam, najlepsza jest i tak 'metoda' na ojca rodzynka z torunia!

 • blahblah69

  Oceniono 16 razy 12

  Najbardziej perfidna jest jednak metoda "na budżet" i "na ZUS". Oszukany wpłaca pieniadze do budzetu lub ZUS po czym jego pieniadze trafiaja na Krowe+, sciganie artystek domalowujacych tecze a swojej emerytury pewnie tez nie zobaczy

 • tenare

  Oceniono 9 razy 7

  Lepsza jest metoda "na OFE".

 • sowaprzemadrzala

  Oceniono 6 razy 6

  W Polsce ci oszuści atakują na FB, albo GG . Te same teksty, wdowiec przeważnie z dwoma córkami, raz jest pułkownikiem albo generałem, innym razem lekarzem. Ma kasę i chce stamtąd wcześniej wyjechać. Nawet mi się już tych ich pierduł nie chce czytać. Są do tego stopnia durni , że przesyłają zdjęcie w mundurze gdzie na klapie kieszonki jest nazwisko, a oni przedstawiają się zupełnie inaczej.

 • zanimmnieznowzbanuja

  Oceniono 7 razy 5

  E tam najlepsza jest metoda na "pana boga" ................. sprawdza sie od ponad 2 tys lat. Acha i nie jest karalna.............

 • farcry3

  Oceniono 1 raz -1

  Skuteczniejsza jest metoda " na bezdomnego".

 • sselrats

  Oceniono 5 razy -1

  Zolnierze USA sa znani z dopilnowywania aby wszyscy obywatele innych krajow mieli konta na amerykanskim Facebooku.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX