Wydatki RFN na pomoc uchodźcom. Nowy rekord

W ubiegłym roku Niemcy wsparły biedne kraje Afryki i Bliskiego Wschodu kwotą 8 mld euro. Prawie 15 mld wydano na uchodźców i migrantów w Niemczech.

Rząd Niemiec wydał w ubiegłym roku 23 miliardy euro na zwalczanie przyczyn migracji w Afryce i Azji oraz na integrację migrantów, którzy przybyli już do Niemiec. To wzrost o 10,6 procent w porównaniu z rokiem 2017, a zarazem nowy rekord.

Liczby pochodzą z rządowego opracowania, do którego dotarł dziennik "Bild". Dokument przygotowany przez ministerstwo finansów, w środę (22.05.2019) ma być zatwierdzony na posiedzeniu rządu.

8 mld na pomoc na miejscu

Największa część tej kwoty, prawie 8 mld euro, popłynęła do biednych krajów Afryki i Azji. Pieniądze mają pomóc na miejscu w zwalczaniu przyczyn migracji do Europy.

7,5 mld euro przekazano niemieckim krajom związkowym (landom) na sfinansowanie rejestracji i zakwaterowania migrantów, którzy przybyli już do Niemiec.

Kolejne dwa miliardy euro wydano na kursy integracyjne, półtora miliarda na postępowanie azylowe, ponad miliard na dodatkowe miejsca w przedszkolach.

W 2017 roku łączne koszty z tego tytułu wyniosły 20,7 mld euro - podał "Bild".

Komentarze (67)
Wydatki RFN na pomoc uchodźcom. Nowy rekord
Zaloguj się
 • janrobin2015

  Oceniono 19 razy 11

  Na zdjeciu to chyba sa tylko innzynierowie nuklearni, lekarze i naukowcy. Te pieniadze to w bloto. Bezrobocie w grupie migrantow z afryki, blliskiego wschodu, pakistanu i okolic jest gignatyczne. pamietam jakies 6-7 miesiecy temu merkelowa zalila sie ze duze firmy nie zatrudniaja migrantow. Tylko jak ich zatrudniac jak oni nie maja zadnego wyksztacenia (po szczegoly zapraszam na strony niemieckiego urzedu pracy) i nie znaja jezyka?

 • 4v

  Oceniono 19 razy 11

  "Inside job" zyskuje nową jakość. Szpiedzy i lobbyści USA instalują w Zachodniej Europie miliony uchodźców, na których są wydawane miliardy dolarów. Coś, co mogło by iść na nas, na naszą obronność, podbój kosmosu, nowe technologie.

  Oligarchia amerykańska nienawidzi Europy. I niszczy ją zaciekle. Mało kto to widzi, ślepcy przy korycie, pracoholicy, żule. Kto ma widzieć?

  Europa niszczy się sama. Od wewnątrz. Osłabia się, do głosu dochodzą skrajne prawaki. A lewaki mają swoje sposoby na to. Znane od dziesiątek lat. Narkotyki, celebryci, tatuaże, wolna miłość z byle kim.

  A oligarchia rośnie w siłę. Osłabiając wszystko poniżej siebie w USA. I osłabiając Europę. Cała. Co by mogła w 10 lat rządów silnych ludzi pogonić to gó... z USA i stać się najsilniejszym państwem świata.

 • poppers68

  Oceniono 10 razy 10

  Jeśli problemem dla Europy jest popularność partii prawicowych i antyemigranckich to nie dlatego, że partie te są prowadzone przez geniuszy a kraje rządzone przez mitycznych lewaków - bo to nie jest prawda. Demokracja to demokracja.
  Tyle, że społeczeństwa widzą na ulicach i w swoim sąsiedztwie kompletnie coś innego niż to, co podają Im media. Europa ma dobre chęci i chciałaby ludziom szukającym w Niej wsparcia pomóc.
  Tyle tylko, że społeczeństwa widzą zarówno roszczeniową postawę arabskich i afrykańskich uchodźców, nie widzą tylch ludzi jak ochoczo podwyższających swoje zawodowe kompetencje i szukających pracy. To społeczeństwa irytuje i pcha w drugą stronę.
  Gdyż kłopotem jest po prostu mentalność ludności napływowej. To nie jest emigracja XIX i XX wieku do USA z Irlandii, Włoch czy Polski, gdy ludzie lądowali w Nowym Jorku, zakasywali rękawy i ruszali do roboty bo nie było żadnego socjalu. To samo dotyczyło społeczności tureckiej ściąganej do Niemiec po 1945 aby odbudowywała zrównane z ziemią Niemcy. Też nie było socialu a ludzie musieli pracować.
  Obecna emigracja arabsko-afrykańska to pielgrzymka do Mekki zamożności ale z założeniem, że będzie się prowadziło życie jak w Erythei, Syrii czy Libii. Po swojemu, bez przemęczania się ale zasobniej i pełnymi sklepami. I jeszcze chałupę dadzą....
  To jest kłopot, to jest dramat. To jest błąd.

 • saves

  Oceniono 15 razy 9

  Na zdjęciu książęta orientu, gotowi doładować niemieckie frołlajn.

 • saves

  Oceniono 16 razy 8

  Na zdjęciu znalazłem sześć kobiet i dwójkę dzieci. Reszty "uchodźców" nie chciało mi się liczyć.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX