Pokemon Sleep. Na rynek ma wejść aplikacja z grą przez sen. "Chcemy zamienić sen w zabawę"

Twórcy Pokemon Go zapowiedzieli, że fani gry niedługo będą mogli ją kontynuować nawet przez sen. W przyszłym roku na rynek wejdzie aplikacja Pokemon Sleep. Nawet sen ma być rozrywką

"Naszym celem jest zamiana snu w zabawę, podobnie jak zmieniliśmy spacer w rozrywkę", oświadczył podczas konferencji w Tokio szef Pokemon Company, czyli firmy, która stworzyła jedną z najpopularniejszych gier na smartfony. Tsunekazu Ishihara jednak nie zdradził szczegółów projektu.

Rąbka tajemnicy uchylił za to przedstawiciel Nintendo, które bierze udział w pracach na rewolucyjną aplikacją. Pokazał bowiem nowe urządzenie - Pokemon Go Plus Plus - które zbiera dane od gracza, śledzi cykl jego snu i ustala modele sennych zachowań, a potem bluetoothem przesyła je do smartfona. Ten z kolei przekłada te dane na język aplikacji z grą. Zasada działania przypomina tę, którą z reguły mają smartwatche.

Komentarze w sieci nie pozostawiają złudzeń - pomysł jest jednym z najbardziej wyczekiwanych projektów w świecie graczy. Użytkownicy na Twitterze pisali na przykład: "O, teraz będę mieć wymówkę, by spędzić sześć dodatkowych godzin w łóżku!".

Trening w krainie snów

Gra Pokemon Go w roku 2016 wywołała wśród użytkowników prawdziwą histerię. W każdym zakątku kuli ziemskiej, na ulicach, w parkach, nawet w budynkach rządowych, widać było osoby ze smartfonami, szukające wirtualnych postaci Pokemonów. Te nakładane były na realny obraz w technice AR, czyli rozszerzonej rzeczywistości. Zebrane potworki można było trenować i przygotowywać do walki z innymi. Teraz poszukiwania i treningi przeniosą się do krainy snów.

Artykuł pochodzi z serwisu ''Deutsche Welle''

Więcej o:
Komentarze (6)
Pokemon Sleep. Na rynek ma wejść aplikacja z grą przez sen. "Chcemy zamienić sen w zabawę"
Zaloguj się
 • kamuimac

  Oceniono 2 razy 2

  a potem te metadane zostaną skrzętnie skontrolowane i wykorzystane przez odpowiednie firmy :)

 • jaca_travel

  Oceniono 6 razy 2

  TO JEST CHORE !!!!!

 • nutka7.17

  Oceniono 1 raz 1

  Odmóżdżania ciąg dalszy ...:)))

 • z.04.2019

  Oceniono 5 razy 1

  głupota kwitnie

 • junk92508

  Oceniono 3 razy 1

  Są juz podobne apki - tyle że nie tak znane i nie gry.

  Chodzi z jednej strony o monitorowanie a z drugiej by budzik działał po zakonczeniu pelnego cyklu snu..

  Moze byc ciekawe..

 • kriso135

  Oceniono 2 razy 0

  Głupota ludzka ma się coraz lepiej

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX