Gazeta.pl Next >  Programy >  Google Drive - jak działa, pobrać, uruchomić, zarządzać? Poradnik

Google Drive - jak działa, pobrać, uruchomić, zarządzać? Poradnik

23.07.2015 14:23
A A A
Google Drive

Google Drive

Google Drive umożliwia nam na przechowywanie naszych plików na serwerach Google. Pliki te będą dostępne tylko dla nas, a darmowa wersja Google Drive pozwoli nam na przechowanie aż 5GB danych.

Google Drive możemy zarządzać na kilka sposobów - zarówno przez przeglądarkę internetową, jak i bezpośrednio z komputera za pomocą specjalnej aplikacji, która ułatwi nam proces dodawania plików.

Jeśli nie chcemy instalować na naszym systemie aplikacji Google Drive, wystarczy że będziemy posiadali konto Google (np. w usłudze Gmail), zalogujemy się nim na https://drive.google.com/start#home. Od teraz będziemy mogli zarządzać naszym dyskiem.

Gdy będziemy chcieli dodać pliki lub foldery z naszego komputera na dysk Google Drive, po prostu przechodzimy w Google do zakładki Dysk, a następnie klikamy na ikonkę dysku i wybieramy jedną z opcji: pliki lub folder.
Google Drive

Wybranie elementu z naszego komputera spowoduje rozpoczęcie wysyłania elementu na internetowy dysk.
Google Drive

Gdy plik zostanie pomyślnie wysłany, będzie dostępny na liście elementów naszego dysku i będziemy mogli go pobrać, gdy będzie nam potrzebny.
Google Drive

Więcej opcji odnośnie zarządzania danym plikiem otrzymamy klikając na nim prawym przyciskiem myszki. Zostanie wyświetlona lista czynności jakie możemy na nim wykonać, m.in. zmiana nazwy, pobranie na dysk, usunięcie, udostępnienie innej osobie.
Google Drive

 

 

Obsługa programu Google Drive jest jeszcze prostsza. Wystarczy, że pobierzemy aplikację stąd, zainstalujemy ją i zalogujemy się posługując się naszym kontem Google.

Na naszym komputerze zostanie utworzony folder sieciowy, który będzie synchronizowany z naszym dyskiem Google (jego domyślna lokalizacja to C:\Users\Nazwa użytkownika\Google Drive, dodatkowo przy instalacji zostanie utworzony do niego skrót na pulpicie).
Google Drive

Gdy tylko przekopiujemy do folderu Google Drive plik, zostanie on automatycznie wysłany do sieci do naszego dysku Google. Usunięcie elementu z folderu spowoduje również usunięcie go z naszego dysku Google, należy więc uważać na to, które elementy z niego usuwamy.

Programem możemy zarządzać klikając na jego ikonie, która znajduje się w prawym dolnym rogu ekranu. 
Google Drive

 

Dostępna jest również mobilna wersja Google Drive przeznaczona na systemy Android w wersjach od 2.1 wzwyż. Możecie ją pobrać w Google Play.

Skomentuj:
Google Drive - jak działa, pobrać, uruchomić, zarządzać? Poradnik
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane