Jak zaktualizować Windows 7 i 8.1 do Windows 10 za darmo? Poradnik

Microsoft dzięki udostępnieniu specjalnej aplikacji Windows 10 Media Creation Tool umożliwił użytkownikom Windowsa 7 i 8.1 łatwą i prostą aktualizację do nowego systemu.

Jeśli jesteś posiadaczem komputera PC (laptop, desktop, urządzenie 2-w-1, tablet) z legalną licencją na system Windows 7 lub Windows 8.1, to masz prawo do uzyskania darmowej aktualizacji do systemu Windows 10. Jak jednak uzyskać taką darmową aktualizację i zaktualizować komputer do Windowsa 10?

 

Jak zaktualizować Windows 7 lub Windows 8.1 do Windows 10 za darmo?

Windows 10 Media Creation Toolsciagnij.pl

1. Należy pobrać aplikację Windows 10 Media Creation Tool dostępną do pobrania tutaj - jeśli posiadasz wersję 32-bitową systemu należy pobrać plik dla wersji 32-bit, wersja 64-bitowa wymaga pobrania 64-bitowej wersji.

 

Windows 10 Media Creation ToolWindows 10 Media Creation Tool

2. Następnie uruchamiamy aplikację Windows 10 Media Creation Tool i wybieramy w niej ustawienie "Uaktualnij ten komputer teraz".

Jeśli natomiast chcielibyśmy pobrać obraz systemu Windows 10 w konkretnej wersji do późniejszej instalacji należy wybrać drugą opcję, tzn. "Utwórz nośnik instalacyjny dla innego komputera". Aplikacja umożliwi nam pobranie obrazu systemu Windows 10 w odpowiedniej wersji (Home, Premium), języku (polski, angielski, lub inny) i odpowiedniej wersji dla procesora (32-bit lub 64-bit).

 

Windows 10 Media Creation ToolWindows 10 Media Creation Tool

3. Aplikacja Windows 10 Media Creation Tool po wybraniu opcji aktualizacji zacznie pobierać pliki systemu Windows 10 do instalacji na naszym komputerze (może to potrać od kilku do kilkudziesięciu minut, w zależności od szybkości naszego łącza internetowego).

 

Windows 10 Media Creation ToolWindows 10 Media Creation Tool

4. Po zakończeniu pobierania plików aplikacja spyta nas o to, czy chcemy przenieść na nowy system Windows 10 pliki lub pliki i aplikacje z naszego obecnego systemu. Po wybraniu odpowiadającej nam konfiguracji rozpocznie się właściwy proces instalacji systemu Windows 10.

 

> Aplikacja Windows 10 Media Creation Tool z pomocą której zaktualizujemy system Windows 7 lub Windows 8.1 do Windows 10 dostępna jest do pobrania za darmo w tym miejscu <

Więcej o: