NES Classic Edition: Nintendo idzie w retro

Firma Nintendo zapowiedziała właśnie wydanie miniaturowej wersji konsoli Nintendo Entertainment System wraz z 30 wbudowanymi w nią grami.

NES Classic Edition już niedługo będzie dostępne na rynku. Do miniaturowej wersji konsoli NES będziemy mogli podłączyć nowe kontrolery będące idealnymi odwzorowaniami kontrolerów z oryginalnego NES-a, a ponadto współpracujące z Wii i Wii U. Miniaturowy NES doczekał się ponadto odświeżenia w wyjściach wideo albowiem konsolę będziemy mogli podłączyć do naszego telewizora za pomocą kabla HDMI. Konsola zadebiutuje za granicą 11 października w cenie 59,99 dolarów. Do NES Classic Edition dołączany będzie jeden kontroler. Dodatkowy kontroler dzięki któremu będziemy mogli grać w dwie osoby będzie można nabyć oddzielnie.

W Polsce konsola NES znana była również jako PEGASUS, podrobiona wersja konsoli często była dostępna w sprzedaży "na bazarach" i można było do niej dokupić różne składanki gier jak np. 1000 w 1, z takimi klasycznymi tytułami jak Super Mario Bros., Tanks, Duck Hunt, czy Contra.

 

NES Classic EditionNintendo

 

Wśród 30 wbudowanych w mini-NESa gier znajdziemy:
- Balloon Fight
- BUBBLE BOBBLE
- Castlevania
- Castlevania II: Simon's Quest
- Donkey Kong
- Donkey Kong Jr.
- DOUBLE DRAGON II: THE REVENGE
- Dr. Mario
- Excitebike
- FINAL FANTASY
- Galaga
- GHOSTS'N GOBLINS
- GRADIUS
- Ice Climber
- Kid Icarus
- Kirby's Adventure
- Mario Bros.
- MEGA MAN 2
- Metroid
- NINJA GAIDEN
- PAC-MAN
- Punch-Out!! Featuring Mr. Dream
- StarTropics
- SUPER C
- Super Mario Bros.
- Super Mario Bros. 2
- Super Mario Bros. 3
- TECMO BOWL
- The Legend of Zelda
- Zelda II: The Adventure of Link

Być może doczekamy się importu konsolki do Polski za pośrednictwem polskiego dystrybutora, lecz na pewno będziemy mogli liczyć na lokalnych handlarzy z serwisów aukcyjnych.

[źródła: theverge, kotaku]

Więcej o: