Gazeta.pl Next >  Programy >  Odzyskiwanie haseł do Windows XP i Visty

Odzyskiwanie haseł do Windows XP i Visty

04.08.2009 15:43
A A A
Windows Vista

Windows Vista

Jeśli zapomnisz swojego hasła użytkownika do Windows XP i Visty, nie martw się. Jeśli hasło składało się tylko z liter i cyfr, odzyskasz je w kilka minut. Z zadaniem poradzi sobie nawet komputerowy laik, a potrzebne będzie wyłącznie bezpłatne oprogramowanie.
Programem, który umożliwia szybkie i wygodne odzyskiwanie haseł jest Ophcrack. Można pobrać plik Ophcrack dla XP lub Ophcrack dla Visty. Są to obrazy płyt CD zapisane w formacie ISO. Należy nagrać je na krążek, np. z wykorzystaniem Nero.

Otrzymasz bootowalną płytę CD zawierającą system Linux oraz program Ophcrack z tęczowymi tablicami (ang. rainbow table). Po umieszczeniu płyty w napędzie i uruchomieniu z niej komputera rozpocznie się wczytywanie systemu Linux oraz nastąpi uruchomienie programu Ophcrack, który automatycznie odczyta informacje o kontach użytkowników Windows i przystąpi do łamania haseł. Po paru minutach dowiesz się, jakie jest Twoje zapomniane hasło. Po warunkiem, że hasła zostały zapisane w hashach NT lub LANMAN. Program nie łamie haseł MS zapisanych nowym, udoskonalonym algorytmem szyfrującym.
Rys. Ophcrack potrafi w kilka minut złamać hasło do Windows XP lub Visty

Tak szybkie złamanie hasła jest możliwe właśnie dzięki wykorzystaniu rainbow tables, które zawierają wszystkie możliwe kombinacje hashy (zaszyfrowana forma przechowywania haseł przez Windows) oraz odpowiadające im hasła. Program nie musi wykonywać żadnych obliczeń, a jedynie wyszukuje w tablicach hash identyczny z tym, który znalazł w Twoim komputerze.

Jeśli wystąpią problemy z uruchomieniem Ophcracka, z menu startowego wybierz opcję Ophcrack Graphic VESA mode.

Źródło
Skomentuj:
Odzyskiwanie haseł do Windows XP i Visty
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane