Gazeta.pl Next >  Programy >  Konfiguracja poczty Gmail w Outlook Express

Konfiguracja poczty Gmail w Outlook Express

18.03.2009 13:28
A A A
Gmail to najpopularniejsza obecnie poczta elektroniczna, dostępna poprzez przeglądarkę internetową. Jednak korzystanie z poczty za pomocą interfejsu WWW nie musi Ci odpowiadać. W takiej sytuacji możesz korzystać z wybranego przez siebie programu pocztowego, jak Microsoft Outlook Express czy Mozilla Thunderbird.
Przedstawimy konfigurację konta Gmail na przykładzie Outook Express, jednak większość informacji znajdzie zastosowanie także w innych programach.Jednak pierwszy krok to zmiana konfiguracji Gmaila. W tym celu:

Zaloguj się do Gmaila.

Kliknij Ustawienia oraz Przekazywanie i POP/IMAP, a następnie zaznacz opcję Włącz POP dla wszystkich wiadomości (nawet już pobranych).

W polu Gdy wiadomości są pobierane przez POP warto zaznaczyć usuń kopię Gmail, żeby raz pobrane na Twój komputer wiadomości nie były trzymane na serwerze Gmail.

Kliknij Zapisz zmiany.Rys. Główne okno konfiguracji w programie Outlook Express

W drugim kroku skonfiguruj Outlooka. Po jego uruchomieniu:

Wybierz Konta z menu Narzędzia, następnie przejdź do Dodaj/Poczta.

W polu Nazwa wyświetlana wpisz swoje imię i nazwisko.

W polu Adres e-mail wpisz adres konta Gmail.

W polu Serwer poczty wychodzącej wpisz pop.gmail.com, a w polu Serwer poczty wychodzącej wpisz smtp.gmail.com.

W polu Nazwa konta wpisz znowu adres konta Gmail, a w polu Hasło podaje Twoje hasło do konta Gmail. Konfiguracja dla poczty Google w domenie gazeta.pl różni się tylko tym, że w adresie konta wpisujemy mail w domenie gazeta.pl a nie gmail.com.

Teraz możesz już wcisnąć Zakończ. Zaznacz teraz pop.gmail.com w polu Konto i naciśnij na Właściwości. Następnie:

Na karcie Zaawansowane zaznacz Ten serwer wymaga bezpiecznego połączenia (SSL) w polu Poczta wychodząca (SMTP), a w polu Poczta wychodząca (SMTP) wpisz 465 orazzaznacz Ten serwer wymaga bezpiecznego połączenia (SSL).

W polu Poczta przychodząca (POP3) zaznacz Ten serwer wymaga bezpiecznego połączenia (SSL). Numer portu powinien się zmienić na 995.

Teraz pozostało Ci już tylko na karcie Serwery zaznaczyć Serwer wymaga uwierzytelnienia i kliknąć przycisk OK. Twój klient pocztowy został skonfigurowany do współpracy z Gmail.

Śledź temat na bieżąco na technologie.gazeta.pl

Źródło
Polecamy
Skomentuj:
Konfiguracja poczty Gmail w Outlook Express
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane