Zamiast lustrzanki - najlepsze kompaktowe aparaty

PN
07.03.2018 17:28
Aparaty kompaktowe - sprzęt idealny dla tych, którzy zdjęcia robią okazjonalnie

Aparaty kompaktowe - sprzęt idealny dla tych, którzy zdjęcia robią okazjonalnie (Fot. Shutterstock)

Lustrzanka za ciężka i zbyt droga? Smartfon szybko się rozładowuje? Kompaktowe aparaty fotograficzne - popularne zwłaszcza wiele lat temu - znów są chętnie kupowanym gadżetem. Na które modele warto zwrócić uwagę?

Droższe kompakty z powodzeniem mogą konkurować z lustrzankami. Tańsze w zupełności wystarczą domorosłym fotografom. Ich zaletą jest przede wszystkim rozmiar (urządzenie bez problemu schowamy do plecaka czy kieszeni), dość szeroki wachlarz możliwości oraz prostota użytkowania.

Rozwój smartfonów znacząco wpłynął na segment najprostszych aparatów. Dlatego producenci postanowili podwyższyć nieco ceny swoich urządzeń (ale wciąż pozostawiając je na kuszącym poziomie!), w zamian proponując osiągi, o jakich użytkownicy telefonów komórkowych mogą jedynie pomarzyć. Tak więc aparat kompaktowy to sprzęt stworzony dla tych, którym smartfon nie wystarcza, ale którzy zdjęcia robią jedynie okazjonalnie.

Najlepsze aparaty kompaktowe

Aparat kompaktowy Canon PowerShot SX720 HS to najsmuklejszy kompakt w portfolio japońskiej firmy. Użytkownicy dostają do dyspozycji aż 40-krotny zoom optyczny, co gwarantuje naprawdę szczegółowe zbliżenia. Dzięki sprawnemu stabilizatorowi zrobisz ostre zdjęcie nawet w najtrudniejszych warunkach, nagrasz też filmy Full HD 60p w formacie MP4.

Aparat kompaktowy Panasonic Lumix DMC-TZ81 to matryca o rozdzielczości 18MPx. Robi wrażenie, prawda? Ciekawą funkcją jest Post-Focus, który umożliwia wybór punktu, na którym ustawiona jest ostrość... już po zrobieniu zdjęcia! Do tego należy dodać możliwość nagrywania filmów w 4K oraz prostotę użytkowania, dzięki czemu z urządzeniem poradzą sobie nawet początkujący.

Aparat kompaktowy Canon G9 X, a więc aparat kieszonkowy w pełnym tego słowa znaczeniu - to jedno z najmniejszych urządzeń tego typu dostępnych na rodzimym rynku. Sprzęt dobrze się prezentuje - Canon G9 X jest chyba najładniejszym kompaktem z tutaj prezentowanych. Liczbę przycisków ograniczono do minimum, a największym atutem aparatu jest szybki i precyzyjny autofokus, doskonale wyostrzający kadr w bardzo krótkim czasie.

Aparat kompaktowy Fujifilm X70 przykuwa uwagę już przy pierwszym kontakcie - wykonany jest naprawdę solidnie, dobrze leży w dłoni. Daje spore możliwości personalizacji oraz dysponuje odchylanym dotykowym ekranem. Na jednym ładowaniu można wykonać nawet do 300 zdjęć.

Aparat kompaktowy Sony Cyber-Shot DSC-RX100V to urządzenie nieco droższe, ale niezwykle wydajne. Branżowe portale określają go mianem "najlepszego kompaktu na rynku". Trudno się nie zgodzić - duża czułość oraz ISO do 6400 pozwalają na uchwycenie najważniejszych momentów również w nocy (ISO ustawia się automatycznie, możemy również przełączyć się w tryb manualny).

Aparat kompaktowy Sony Cyber-Shot DSC-WX220 jest sprzętem przede wszystkim dla tych, którzy lubią się wyróżniać. Różowy aparat? Czemu nie! Urządzenie wyposażone jest w słynne obiektywy G, zapewniające wysoką jakość ostro ujmowanego obrazu oraz piękny, miękki wygląd nieostrych fragmentów.

Sprawdź również inne kompaktowe aparaty fotograficzne oraz gadżety dla fanów fotografii.

Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje