Prof. Bugaj: PiS wykonuje skok na władzę. To jest wojsko zaciężne zorientowane na łupy i na żołd

Gazeta.pl
13.10.2018 15:06
Prof. Ryszard Bugaj przez lata popierał politykę Prawa i Sprawiedliwości, od 2009 roku był doradca prezydenta Lecha Kaczyńskiego, a 2014 roku pomagał tworzyć program PiS. Dziś o premierze Morawieckim i o partii Jarosława Kaczyńskiego wypowiada się krytycznie. W rozmowie z Łukaszem Kijkiem, redaktorem naczelnym Next.gazeta.pl prof. Bugaj mówi między innymi o taśmach na których nagrano Mateusza Morawieckiego. Bardzo krytycznie ocenia strategię gospodarczą opracowaną przez premiera. Odpowiada też na pytanie, czy czuje się zdradzony przez PiS. Posłuchaj całej rozmowy.
Więcej o:
Komentarze (146)
Zaloguj się
 • rafiol

  Oceniono 89 razy 83

  Jeden z ojców sukcesu PiS wylewa teraz łzy nad ich pazernością i chamstwem. A pamiętam te kulturalne i uczone polemiki i oswajanie PiSu i ich prezydenta w TV.
  Teraz przeżywa nawrócenie, przejrzał na oczy. Jak Staniszkis. I również za późno. Kolejny polityczny głupiec z tytułem profesora.

 • incipit

  Oceniono 83 razy 69

  Rysiu - wyhodowałeś tego bolszewickiego gada na własnej piersi. Będziesz się smażył w piekle do końca swych marnych dni.

 • tilow3

  Oceniono 57 razy 53

  Naprawdę chciałbym wiedzieć jakim cudem Morawiecki uzbierał 30 mln. oszczędności i przekazał je na konto żony. Te pieniądze pochodziły ze sprzedaży kredytów frankowych, za które teraz cierpią ogromne rzesze ludzi. I to jest prawdziwe oblicze PiS, głosić jedno- pomoc frankowiczom, a z drugiej strony wciskać im kredyty, za które Matołuszek otrzymywał sowite premie. Jestem ciekaw, czy "słupy" których chciał użyć do zakupu nieruchomości, miały otrzymywać pieniądze z kieszeni obecnego premiera, czy może chciał okradać swoich klientów? W końcu PiS głosi, że należy wyrównywać dolę Polaków, zabierać bogatym i dawać biednym, czyli pisowskim politykom....

 • kemor234

  Oceniono 59 razy 47

  Jakoś nie widzę szczególnych "osiągnięć" rządu PIS. No może poza drastycznym spadkiem inwestycji. Obecnie trwa olbrzymi festiwal obiecanek co to niby będzie zrobione. Fakt, potrzeb jest wiele, skoro przez 3 lata prawie nic nie robiono. Ale najgorsze jest to, że te wszystkie obietnice nie maja pokrycia w pieniądzach. No chyba, że jako waluta posłuży "złoty obiecany".

 • 71tosia

  Oceniono 44 razy 40

  najpierw Staniszkis teraz Bugaj... troche pozno ale przynajmniej przejrzeli na oczy ze pis nie ma zadnego pomyslu na wladze poza 'nachapac' sie ile mozna, trudno jednak zapomniec ze jeszcze tak nie dawno pieli z zachwytu nad geniuszem politycznym Kaczynskich i ich zaplecza.

 • norek.pl

  Oceniono 34 razy 30

  Mateuszek

  pyta mały Mateuszek
  cóż to leży za placuszek
  a to leży rozjechany
  wizerunek Dobrej Zmiany ...

  dziś choruje Mateuszek
  bardzo jego boli brzuszek
  flaczki mu się przewracają
  ośmiorniczki odbijają ...

  stroi biedak miny krzywe
  gdy mu robią lewatywę
  więc pan prezes z tej przyczyny
  przysłał słoik wazeliny...

  maca mały Mateuszek
  gdzież to noska jest koniuszek
  ale z nienajlepszym skutkiem
  bo już rączki ma za krótkie ...

 • staem

  Oceniono 29 razy 29

  W tym banku niektórzy, w tym ówczesny Prezes, część wynagrodzenia pobierali w akcjach tego Banku.Tą formę wynagrodzenia kreował Zarząd.
  Akcja jest papierem wartościowym i w chwil jej sprzedaży płaci się 19 % podatku.
  Gdyby tak wynagradzany Prezes otrzymał wynagrodzenie w gotówce to płaciłby 32 % podatku.
  To się nazywa optymalizacją podatkową......13 % od kilku milinów nie jest obojętną kwotą dla budżet

 • pwpafcio

  Oceniono 25 razy 23

  Moi drodzy rodacy. Ci którzy umieją myśleć I wierzyć (nie naiwnie). Zanim wybierzecie swojego kandydata w wyborach, poczytajcie o nim w internecie. Nie tylko to co teraz głosi ale to co robił I mówił wczesniej. Ludzie robią teraz wszystko co mogą aby zapomniano o ich przeszłości oraz z kim sympatyzowali

 • mcguirre

  Oceniono 28 razy 22

  Panie Bugaj, całkiem niedawno z prof. Staniszkis gorąco wspieraliście PiS i Kaczyńskiego a teraz jesteście przeciew. Skąd zatem te tytuły profesorskie skoro nie potrafiliście ocenić sytuacji ? Teraz to już za późno.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX