Nerwy przed włoskim referendum oraz kolejna opinia Agencji S&P - najnowsze wiadomości gospodarcze

Rafał Hirsch
28.11.2016 15:18
W niedzielę Włosi zagłosują w referendum nad zmianami w konstytucji, które silnie ograniczą pozycję Senatu. Jakie mogą być konsekwencje? Droższe euro to dopiero początek. Po obaleniu obecnego rządu do władzy mogą dojść eurosceptycy, którzy mogą doprowadzić do wystąpienia Włoch z UE. Oprócz włoskiego referendum, to czego możemy obawiać się w tym tygodniu, to kolejna ocena agencji S&P, która już raz obniżyła nam rating. Jaką opinię wyda tym razem?
Więcej o:
Komentarze (59)
Zaloguj się
 • cleon

  Oceniono 31 razy 15

  Patrząc na to co się dzieje na świecie tym bardziej nie rozumiem jak kilka milionów Polaków uległo chorym wizjom jednego kurdupla, rodem sprzed 70 lat... a tu nie IV Rzesza...

 • a_weasley

  Oceniono 11 razy 5

  Ups... kolejne społeczeństwo może zawieść zaufanie Komisji Europejskiej. Jak żyć?

 • jesiotrr

  Oceniono 3 razy 3

  Dzwi mnie bardzo, że odrzucacie (komentujący) spokojne życie w UE wybierając wieczne spory i zabawy w żołnierzyków. Naprawdę marzą wam się ofiary i przemoc? Idea unii to " mniejsze zło" dla sceptyków, dla mnie to wspaniała, odważna ale i trudna ida.

 • g.m.jackie

  Oceniono 8 razy 2

  Mam jedno pytanie: skoro już wkrótce korporacje będą mogły skarżyć państwa za przepisy zmniejszające im zysk, to dlaczego państwa nie mogą skarżyć firm prywatnych za ratingi powodujące nam wymierne straty finansowe?

 • Jarosław Madej

  Oceniono 1 raz 1

  Co ten człowiek pieprzy. Jak Państwo będzie musiało zapłacić? Państwo ma tyle co ukradnie obywatelom. Więc, nie będzie musiało zapłacić, tylko będzie musiało poszukać oszczędności. Będzie musiało zmniejszyć marnotrawstwo o 20 mld zł, a to chyba dobrze. Kto lepiej wie, jak wydać swoje zarobione pieniądze? Państwo, czy Ci co te pieniądze zarobili?

 • hr.kalashnikoff

  Oceniono 7 razy 1

  Soros jest stary, ma 86 lat i już nie całkiem ogarnia. Miejmy nadzieję, że wkrótce od nas odejdzie.

 • kreciarobota59

  Oceniono 7 razy 1

  Po co ktoś chciałby sprzedawać akcje wiodących banków na świecie na setki milionów dolarów, poniżej ceny, i w tym samym czasie kupować ogromne ilości złota. Tylko wtedy, gdy myślicie, że wkrótce nastanie prawdziwe załamanie światowego systemu finansowego – powiedział dziennikarz, powołując się na niektóre wcześniej ogłoszone oświadczenia Sorosa.

  Nie mogę ucieszyć was dobrą wiadomością, ponieważ sytuacja jest bardzo poważna i ciężka. Czeka na nas bardzo trudny czas, coś w rodzaju kryzysu, jaki miał miejsce w latach trzydziestych ubiegłego wieku, tylko gorzej, a to może doprowadzić do całkowitego załamania się całego systemu finansowego.

  Po tym mogą się rozpocząć poważne zamieszki na ulicach Ameryki, które mogą posłużyć jako uzasadnienie dla użycia broni przez władze oraz wprowadzenia restrykcyjnego systemu politycznego, w którym wolności indywidualne zostaną jeszcze bardziej ograniczone” – oświadczył Soros w niedawnym wywiadzie dla Newsweeka.

  a
  W Ameryce masowy zakup amunicji, nie przeznaczonej dla wojska!

  Amerykańskie służby socjalne zbroją się, jak na wojnę! Nabywa się złoto w dużych ilościach przez Sorosa i innych miliarderów, takich jak John Paulson. Ponadto, w ostatnim czasie, dobrze informowani maklerzy giełdowi masowo sprzedają akcje firm za duże sumy (mowa o miliardach dolarów), podczas gdy w tym samym czasie zauważono, że oprócz złota, ostatnio w Ameryce aktywnie kupowana jest amunicja dla służb socjalnych.

  >Ostatnio okazało się, że amerykańskie służby socjalne nabyły 174.000 sztuk amunicji, które zostaną podzielone wśród stanów w Ameryce. A nieco wcześniej w tym roku przez Departament Bezpieczeństwa Państwa Stanów Zjednoczonych zakupił ponad miliard naboi, i co ważne jest do podkreślenia, nie było to zamówienie dla armii Stanów Zjednoczonych!

  Oczywistym jest, że makler giełdowy, rząd amerykański i bank centralny, przygotowują się do czegoś wielkiego, dlatego ani wy, ani ja, nie powinniśmy chować głowy w piasek – podsumowuje dziennikarz.

  Miliarderzy stawiają na upadek euro? Jeśli do całej wyżej powiedzianej informacji dodać dziwne zachowanie Jacoba Rothschilda, Johna Paulsona i Sorosa, a także pogłoski o rychłym upadku euro, to możemy mówić o nieuchronnym finansowym krachu świata.

  Kto tak naprawdę wywołuje ten najgorszy z możliwych wynik wydarzeń i kto w trybie rzeczywistym pociąga za sznurki, z powodu których USA i Europie grozi jeszcze większy kryzys lub katastrofa ekonomiczna, jakiej świat nie widział od lat trzydziestych ubiegłego wieku, a która poprzedziła największą wojnę w historii wojen?

 • mniklasp

  Oceniono 9 razy 1

  referendum jest w sprawie zmniejszenie Parlamentu z 960 czlonkow do 150. Wlochy nie chca wyjsc z EU.

 • dublet

  0

  A u nas salowa przyznaje środki unijne i jest git!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX