Polacy nie czekają w kolejkach. Sami wykładają 40 mld zł rocznie na zdrowie. 70 proc. na badania

Zdjęcie numer 1 w galerii - Polacy nie czekają w kolejkach. Sami wykładają 40 mld zł rocznie na zdrowie. 70 proc. na badania

Fot. Tomasz Fritz / Agencja Gazeta

Kolejki do lekarzy specjalistów
 • Zdjęcie numer 1 w galerii Polacy nie czekają w kolejkach. Sami wykładają 40 mld zł rocznie na zdrowie. 70 proc. na badania
 • Zdjęcie numer 2 w galerii Polacy nie czekają w kolejkach. Sami wykładają 40 mld zł rocznie na zdrowie. 70 proc. na badania
Komentarze (52)
Zaloguj się
 • japiota

  Oceniono 6 razy 6

  Najpierw zmieńcie korupcjogenny i chory system tzw ochrony zdrowia a później zwiększajcie nakłady do 6%PKB (czy nawet więcej). Inaczej można dołożyć do tej stajni Augiasza 200mld PLN /rok to i tak sytuacja będzie wyglądała jak na zdjęciu. Pierwszy krok ? - zakaz łączenia pracy na umowie finansowanej z NFZ z prywatną praktyką. Ktoś mi może powiedzieć jak może funkcjonować lekarz który 8h pracuje w szpitalu i drugie 8h przyjmuje w prywatnym gabinecie (nawet niech to będzie 2 lub 3 razy w tygodniu) - wiem że może tylko to rodzi wiele patologii tak opisywanych i znanych z życia.
  Finansowanie, organizacja ? Nie trzeba wymyślać koła - za południową granicą mamy sąsiadów gdzie system może nie jest doskonały ale przy porównywalnym poziomie zamożności działa o niebo lepiej.
  No ale w czystej wodzie gorzej się łowi.
  A jeżeli chodzi o brak pieniędzy ? Rzeczywiście zamiast finansować lekcje religii i produkować 35letnich emerytów należałoby te pieniądze przeznaczyć do ochrony zdrowia.

 • gr39

  Oceniono 5 razy 5

  ale za to niedawno życzyliśmy plurimus annos abp Paetzowi płacimy za jego emeryturę

 • ltte

  Oceniono 5 razy 3

  Ale u nas jest wysokie PKB i ciągle rośnie. Składka powinna wynosić 5%. Pieniędzy jest aż nadto.
  To, że 9,5% nie wystarcza, to wina rządu, bo źle wydaje ocean gotówki. Naszej gotówki.

 • freewma

  Oceniono 5 razy 3

  Kiedy którykolwiek rząd postawi na naukę, która jest sześciokrotnie niedoinwestowana? Nieudolny Gowin kontynuuje
  10 lat zażynania polskiej nauki (8 lat PO+PSL i 2 lata PiS). Porównanie:
  Wydatki na MON - deklarowane w umowie z NATO 2% PKB (jeszcze za Komorowskiego), rzeczywiste (Macierewicz) - PONAD 2% PKB.
  Wydatki na służbę zdrowia - deklarowane 4,5% PKB i podniesienie do 6% PKB
  Wydatki na naukę i szkolnictwo wyższe - deklarowane w strategii lizbońskiej z UE 3% PKB, rzeczywiste PONIŻEJ 0,5% PKB. Zarobki PROFESORA PAN to 2750 zł.
  Nawet za komuny, która promowała socreal i walczyła z naukowcami, nie było systemu, który tak bardzo poniżałby ludzi nauki. Najnowsze przechwałki Gowina o krociach na podwyżki to zaledwie 0,02 PKB. Wyjeżdżam z kraju.

 • abxcd

  Oceniono 5 razy 3

  Polacy skladaja sie na tzw sluzbe zdrowia, na sprzet do szpitali (WOSP) i prywatnie leczą bo kolejki w "służbie zdrowia" sa kosniczne. A co w takim razie robi pissarski (nie)rzad? Rozdaje kase Pisiewiczom i... "dobrze pracujacym" ministrom pokroju Szyszki, Waszcza czy Antosia...

 • wranek

  Oceniono 4 razy 2

  Pisiarze! Przestańcie wreszcie kraść!!! Przynajmniej, nie kradnijcie pieniedzy, które mozna przeznaczyć na służbe zdrowia.

 • mariner4

  Oceniono 2 razy 2

  Jeżeli dodac te 40 miliardów,tile razem PKB wydajemy za służbę zdrowia?

 • Maciej K

  Oceniono 1 raz 1

  Niestety, sluzba zdrowia to worek bez dna. Mam doswiadczenia z norweska sluzba zdrowia. O ile dla lekarzy jest to kraina mlekiem i miodem plynaca, to dla pacjentow nie ma zbyt wielkiej roznicy (jesli porownujemy do Polski). Dodatkowo za kazda wizyte trzeba placic.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje