Dlaczego taksówkarze tak bardzo nienawidzą Ubera? Powód jest bardzo prosty

Zdjęcie numer 2 w galerii - Dlaczego taksówkarze tak bardzo nienawidzą Ubera? Powód jest bardzo prosty

KAI PFAFFENBACH / REUTERS / REUTERS

Uber
 • Zdjęcie numer 1 w galerii Dlaczego taksówkarze tak bardzo nienawidzą Ubera? Powód jest bardzo prosty
 • Zdjęcie numer 2 w galerii Dlaczego taksówkarze tak bardzo nienawidzą Ubera? Powód jest bardzo prosty
Komentarze (147)
Zaloguj się
 • adam111111

  Oceniono 34 razy 8

  Temat ubera to trudny temat. I nie można tego traktować w taki jednoznaczny sposób, jak to traktują forumowicze. Taksówkarze są traktowani przez nasze państwo w szczególny sposób. Dam wam przykład i zadam pytanie:
  Otwieracie bar, w pełni legalnie, śniadanka , obiadki, kolacyjki, piwko. Płacicie ZUS I podatki, szkolenia,badania, zatrudniacie legalnie pracowników.
  Po otwarciu baru zaczyna stawać pod waszym barem 2 foodtracki. Z jednej i drugiej strony. Oba nie prowadzące działalności, nie posiadające koncesji. bez kasy fiskalnej, bez koncesji. Sprzedają dokładnie to samo dużo taniej. Klienci zadowoleni, kupują u nich. Oni mają niższe koszty, nie płacą podatku, zusu, pracownicy to na lewo zatrudnieni ukraińcy i osoby bezrobotne pobierający zasiłek dla bezrobotnych, ubezpieczenie im niepotrzebne, płaci za to urząd Pracy.
  Wy wkurzeni dzwonicie na policję, Urzędu Pracy, sanepidu, skarbówki. Urzędy odpowiadają, że to nie ich problem. Dla odmiany urzędy ,średnio 1 raz miesiącu wysyłają do was kontrole/ każdy taksówkarz jest średnio raz w miesiącu kontrolowany na mieście- ITD, US, policja , straż miejska/.
  Nikt nie chce zrobić z tym porządku. I co robicie? Nich ktoś odpowie.
  Podkreślam , że to co twiedzi Uber, czyli ,że każdy kierowca posiada własną działalność gospodarczą, nie jest prawdą. To kolejne oszustwo Ubera. Stworzyli floty, konta partnerskie, gdzie za 50 zł dodatkowej opłaty tygodniowo każdy kierowca może z nimi współpracować bez założenia działalności. Jeżdżą tam ukraińcy , nawet tacy , którzy nielegalnie przebywają w Polsce.
  I co ma czynić taksówkarz, mający świadomość, że takiemu lewusowi "on sam" jeszcze współfinansuje NFZ i zasiłek dla bezrobotnych. To jest stan faktyczny. Bądźcie obiektywni, nerwy puszczają.

 • roziu_to_moj_nick

  Oceniono 10 razy 4

  Ile osób/taksówkarzy zostało aresztowanych?

 • wolny.kan.gur

  Oceniono 7 razy 3

  Rozwiązanie problemu jest proste - zlikwidować ZUS, drastycznie obniżyć podatki.
  No ale przecież setki tysięcy pasożytów-urzędników trzeba czymś wyżywić, nie da się.

 • Jan Nowak

  Oceniono 7 razy 3

  1 Aspekt. Uber jest taką firmą która do cna wykorzystuje ludzi. Jeżeli kierowca zarabia np 10 tyś uber zabiera 2,500 tyś. Kierowca ponosi koszta związane z zakupem i amortyzacją auta.
  2. Nieuczciwa konkurencja. Mówią że nie są firmą taksówkową, tylko informatyczną a kierowcy są partnerami.
  3. Nie płacą podatków, nie moją kosztów z flotą, zastraszają ludzi co mówią o nich źle.
  4. Co do ludzi którzy korzystają z ich usług, w razie wypadku firma ubezpieczeniowa może odmówić świadczeń.
  A dla ludzi korzystających zawsze możecie dochodzić w sądzie od kierowcy odszkodowanie i w razie kalectwa rentę.
  Sam prowadzę działalność i rozumiem taksówkarzy. Zakup auta, zdanie egzaminu, kasa fiskalna, ZUS itd,
  Jestem mechanikiem zatrudniam 2 osoby, muszę zapłacić ZUS, ogrzewanie, szkolenia, co jakiś czas kupić narzędzia wszystko się zużywa. I wkurza mnie że obok mnie w garażu sąsiad naprawia samochody. Ceny na połowę.
  Uber to duża firma która zarabia miliardy i ma prawników a poza tym zastrasza, szantażuje, nagina prawo, cóż w każdej dziedzinie może być taki uber. Ja też mogę zamknąć firmę robić na czarno, nie płacić podatki. Możemy w każdej branży zrobić ubera.

 • mason_z_izraela

  Oceniono 7 razy 3

  Dlaczego Pani z Ubera twierdzi, że Polska ma dostosować swoje prawo do modelu biznesowego amerykańskiej korporacji? Klimaty TIPP i przyjaciele.

 • dzikiniedzwiedz

  Oceniono 17 razy 3

  Nie jestem wielbicielem taksowkarzy a z ubera nie korzystam bo nigdy nikomu nie dam swojej karty do dyspozyc..
  Tzw. "cierpy ", mają wiele za uszami a jakość ich usług rzadko pokrywa się z cenami które podobno mają być jeszcze wyższ.
  Rozumiem, że wszyscy mają w nosie kto i z jakimi uprawnieniami go wiezie bo ma być przede wszystkim tanio, ale uber to klasyczny przyklad piractwa porównywalny do ściągania filmów z neta, muzyki czy programów.
  Najsmieszniejsze jest to, że firma umywalki rączki bo zarabia tylko na aplikacji a w przypadku wpadki to kierowca płaci kare maksymalna czyli 10tys. złotyc.
  W piątek doszło do aktu wandalizmu na samochodach posiadających aplikację ubera, sam gigant technologiczny oświadczył, że bardzo chętnie pomoże właścicielom pojazdów złożyć zawiadomienie na policji, a nikt jednak nie skorzystał z tej opcji bo by się musiał przyznać do łamania prawa transportoweg.

 • delwinq

  Oceniono 2 razy 2

  No cóż ;) to ile teraz kosztuje kurs np w Łodzi z dworca na dworzec ? albo z wielu lotnisk w Polsce do "miasta" ? kasy fiskalne to chyba tak od niedawna ? i nie zawsze ... ? oponki też "nieznani sprawcy" innym taksówkarzom tną pod dworcami ? Irytacja taksówkarzy ma wiele obliczy niestety żadna z nich nie dotyczy jakości świadczonych usług, konkurencji czy cen :) Świat się zmienia i taxi w obecnej formie tego po prostu nie przeżyje. I dobrze !

 • modernus_utilitis

  Oceniono 12 razy 2

  UBER to bardzo fajna sprawa. nie trzeba dzwonić czekać aż ktoś odbierze telefon potem czekać na taxi 5,10,15 min. wystarczy pare kliknięć i 2,3,4 minuty później wsiadasz do czystego auta które jest prowadzone przez kulturalnego gościa datkowo nie używa się gotówki bo opłata jest pobierana automatycznie z twojego konta a wszystko za cenę podobną lub niższą od zwykłej taksówki. PODOBA MI SIĘ.

 • marianek7777

  Oceniono 2 razy 2

  Na teh zasadzie hydraulik będzie robil łazienkę u znajomego, dentysta zęby przyjaciółce itp. A propos najtaniej: liczy sie czas przejazdu, wiec koszt wzrasta, a co ciekawe przy braku taksówek np. noc piatek może być droższa opłata,- bo duży popyt.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje