Oto najlepiej sprzedające się samochody w historii. Rządzą klasyki, które zna niemal każdy [RANKING]

A A A
MALY FIAT MALUCH

MALY FIAT MALUCH (FOT. RAFAL MALKO / AGENCJA GAZETA)

Są takie samochody, które określamy mianem kultowych. Jedne zasłynęły niezwykłą stylistyką, inne jakością i wytrzymałością, jeszcze inne sprzedawały się tak dobrze, że na lata wpisały się w krajobraz miejski na całym świecie. Ranking przygotował amerykański AutoGuide jeszcze w 2013 r., dane obejmują jednak całkowitą sprzedaż w historii motoryzacji, dzięki czemu w dalszym ciągu można uznać je za aktualne.
Zobacz zdjęcia (11)
Gazeta.pl Next >  Biznes >  Oto najlepiej sprzedające się samochody w historii. Rządzą klasyki, które zna niemal każdy [RANKING]
Komentarze (51)
Oto najlepiej sprzedające się samochody w historii. Rządzą klasyki, które zna niemal każdy [RANKING]
Zaloguj się
  • Oceniono 7 razy 7

    Mam tylko jedno pytanie: jaki jest sens takiego zestawienia? To jest zestawienie najpopularniejszych nazw i to pewnie nawet nie do końca - Auris może być liczony do Corolli, a Jetta do Golfa, był dość niedawno głośny "spór" Toyoty, Volkswagena i Forda o najlepiej sprzedający się obecnie samochód. Postawcie obok siebie pierwszego i ostatniego Garbusa czy Forda T i pierwszego z najnowszym Golfa czy Corollę.

  • Oceniono 3 razy 3

    Prócz Forda T i VV garbusa samochody z tego zestawienia nie wykazują ciągłości konstrukcyjnej. Brak w nim za to Fiata 124, produkowanego od lat 60. do niedawna jako Łada.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX