Za czasów którego premiera GPW najbardziej poszła w górę - 14. JAN OLSZEWSKI: -21 PROCENT

Za czasów którego premiera GPW najbardziej poszła w górę - 14. JAN OLSZEWSKI: -21 PROCENT

Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta

Zestawienie należy traktować z rezerwą, bo to, co się dzieje na giełdzie oczywiście nie zależy od tego kto jest premierem. Na trendy na giełdzie wpływa masa innych czynników, często zagranicznych. Rząd raz na jakiś czas też może mieć na nią wpływ i czasami ma, ale bez przesady.

W pierwszej połowie 1992 roku polska giełda miała zaledwie rok i mało kto wiedział, że w ogóle istnieje. Notowanych na niej było ledwie kilkanaście spółek, a sesje odbywały się tylko dwa razy w tygodniu. Rząd nie wprowadzał też na rynek prywatyzowanych firm, więc zainteresowanie GPW było niskie. W takiej sytuacji indeks WIG między grudniem 1991, a czerwcem 1992 spadł o 21,1 procent.

Sytuacja na świecie była wtedy niezła, amerykański indeks S&P500 w tym samym czasie urósł o 9,1 procent.

Komentarze (64)
Tusk? Miller? Kaczyński? Nic z tych rzeczy. Sprawdziliśmy za czasów którego premiera polska giełda najbardziej poszła w górę
Zaloguj się
 • Oceniono 24 razy 8

  "to, co się dzieje na giełdzie oczywiście nie zależy od tego kto jest premierem ..." - manipulatorki!

  Rafałku, przeczytaj sobie wasze artykuły z przełomu 2015/2016. Sprawdź sobie czym uzasadniliście wówczas spadki na GPW i wartości złotówki.

 • Oceniono 8 razy 6

  Proponuję posłuchać wypowiedzi Leppera, przed odwołaniem go ze stanowiska vice marszałka sejmu. Mówi tam ładnie kto i kiedy brał łapówy. Tam dopiero rosły majątki prywatne, GPW to nic. Zasadniczo to notowania spółek na giełdzie są czysta spekulacja nie mająca nic wspólnego z fizyczną wartością firmy

 • Oceniono 27 razy 5

  Nie rżnijcie głupa!!! PiS podał faktyczne dane zysków spółek a nie ich wycenę giełdową która często jest spekulacyjna i z rzeczywistością ma niewiele wspólnego.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane