Miejsce 10. Toyota Corolla

Miejsce 10. Toyota Corolla

fot. domena publiczna

W lipcu niemal wszystkie auta z pierwszej dziesiątki zanotowały spadek liczby rejestracji w Polsce. Jedynie auta Toyoty sprzedają się lepiej niż miesiąc wcześniej. Na ostatnim miejscu zestawienia znalazło się jedno z nich.

Toyota Corolla, która bezsprzecznie jest najpopularniejszym modelem w historii motoryzacji, w ostatnich miesiącach w Polsce nie sprzedawała się rewelacyjnie. W lipcu zanotowała jednak wzrost o prawie 54 proc. względem zeszłego miesiąca i aż o ponad 220 proc. rok do roku. To pozwoliło umocnić jej się odpowiednio o 11 i 31 pozycji w rankingu.

Corollę najchętniej wybierają firmy. Zarejestrowano 572 egzemplarze, czym model zasłużył sobie na 7. miejsce wśród aut służbowych. Klienci indywidualni zdecydowali się na Corollę w lipcu tylko 122 razy.

Komentarze (26)
W lipcu Polacy kupili znacznie mniej aut. Zyskała jedynie Toyota
Zaloguj się
 • radek_sziwa

  Oceniono 8 razy 6

  1. Octavia
  2. Fabia
  3. Astra
  4. Yaris
  5. Golf
  6. Duster
  7. Focus
  8. Auris
  9. Tipo
  10. Corolla

  Cały ten ranking nie oddaje w żadnej mierze upodobań Polaków, bo wszystkie te auta są kupowane przez firmy, stąd takie a nie inne wyniki. Więc debilny lead "te auta zawładnęły sercami Polaków" powinien być zmieniony na "zawładnęły portfelami przedsiębiorców". Amatorzy z next, jak zwykle.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane