Komentarze (82)
Tak Polacy karmią Europę. Przodujemy w marchewkach i kapuście, ale nie tylko
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • kapitan-rzbik

  Oceniono 1 raz 1

  było by lepiej gdzyby mieć euro, koszty odsługi ryzywa walutowego siegają kilkunastu procent wartości kontraktu

 • zawodnik.zdzisiek

  Oceniono 3 razy 1

  "W ubiegłym roku wyprodukowano ich 12,5 mln ton, prawie 25 kilogramów na mieszkańca UE.
  Największym producentem jabłek w Unii Europejskiej jest Polska."

  kiedyś jabłka się uprawiało, teraz się produkuje

 • menel13

  Oceniono 1 raz 1

  Nie klikam.

 • t_uptus

  Oceniono 3 razy 1

  Ale.... W jablkach petycydow , ze az kapie. W warzywach rowniez , a w kapuscie kiszonej zdrewniale fragmenty w ilosci znacznie wieksze niz w innych krajach. Kupowanie polskich jablek jest dzialaniem na szkode wlasnego stanu zdrowia. Niestety, pazernosc producentow jest proporcjonalna do wielkosci produkcji...

 • lactum

  Oceniono 1 raz 1

  Nic do PISu nic od PISu. Bojkot to bojkot.

 • elenem

  Oceniono 5 razy 1

  A to prawda. Gdyby jeszcze debilny rząd PISu zechciał łaskawie DOFINANSOWAĆ Rolnictwo, zwłaszcza młodych którzy sa chętni, tak zeby sie opłacało.... to byłoby bajkowo. Obawiam sie ze PIS ma w glowie kupowanie limuzyn i lansowanie sie a rolników maja gdzies. A szkoda.

 • pigol07

  0

  Pis- partia przoduje w kiszonych burakach, maciora ma kartofle w mundurkach, rydzykowe w z marchwi wstaniu. Wkrótce będzie duszona kaczka z dodatkami. Same spaecjały.

 • peer_dolinski

  0

  Tak zgadza się. Jest przodującym krajem w produkcji gnoju

 • saammm

  0

  Taaa, rolnictwo ( i zbieractwo) juz zbudowaliśmy, teraz musimy zrobić kolejny krok w gonieniu Europy- budowanie przemysłu..

 • tazy-wysz

  Oceniono 1 raz -1

  Przede wszystkim jest to zasługa PRL-go nie żyjącego już,znanego na świecie,prof. Pieniążka z Instytutu Sadownictwa i Warzywnictwa w Skierniewicach

 • clemenza1000

  Oceniono 1 raz -1

  kraj cebulakow i to widac na rankingu dla pis.

 • caesar_pl

  Oceniono 1 raz -1

  Gdyby Niemcy byli takimi chwalipietami jak Poltonie..chyba byli by lepsi...Ale z drugiej strony patrzec Niemcy maja malo uzytkow zielonych a Polska duzo.Czyli wydajnosc w Polsce chyba mala

 • caesar_pl

  Oceniono 7 razy -1

  Najwieksi producenci zywnosci w Unii sa Holendrzy a po nich Niemcy.Polacy to moze w jablkach i malinach....W eksporcie zywnosci Holendrzy sa w Europie na pierwszym miejscu - ok.80 mld euro,potem Niemcy.ok.60 mld euro i Polacy - ok.30 mld euro.
  Ciekawe jest ze tylko Polacy wykrzykuja Swiatu ze sa rekordzistami a dla Holendrow czy Niemcow ich pozycje sa bez wartosci.No ale Polak znany z tego ze ze swinki morskiej zdjela swiniu.ha,ha..ha....Czysty Rus...

 • kartownik

  Oceniono 7 razy -1

  Czytając to optymistyczne zestawienie nie mogę się powtrzymać od dwu uwag’
  Pierwsza. Jaka część tej naszej produkcji rolnej jest przetwarzana przez polskie firmy, a przede wszystkim jaka część eksportu trafia na rynki pod polską marką. Obawiam się, że większość wpływów finansowych za ten eksport idzie nie do kieszeni polskich producentów a do międzynarodowych koncernów z branży spożywczej. Polonizacja tej gałęzi gospodarki miałaby zapewne większe znaczenie ekonomiczne niż polonizacja banków.
  Druga. Popierając bezwarunkowo ostatni pucz na Ukrainie odcięliśmy zapewne na zawsze polskich producentów rolniczych od rynku rosyjskiego. A to był olbrzymi i zyskowny rynek. Rosja postawiła na produkcje rolna w tradycyjnych polskich gałęziach. W zbożu już od wielu lat jest czołowym światowym eksporterem. Zapewne za kilka lat prześcigną nas w produkcji we wszystkich wymienionych w zestawie dziedzinach. I zapewne nie trzeba będzie długo czekać aż wyjdą na rynki światowe z eksportem konkurencyjnym dla naszych producentów. a to może być wielki problem. będzie to kolejna bardzo wysoka cena jaka zapłacimy za wspieranie banderowskiego państwa.

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 2 razy -2

  To dane z przed 300 lat? Wtedy Polska była spichlerzem Europy....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX