Komentarze (220)
Najbardziej uprzywilejowane grupy zawodowe w Polsce
Zaloguj się
 • dziad60

  Oceniono 102 razy 88

  Górnik dostaje te przywileje po szkole podstawowej plus dwa lata zawodowki gorniczej .
  Przywileje bez wzgledu na wyniki pracy.
  Kopalnia bankrut i za nia płaci podatnik.
  Pamietam jak na kopalni wprowadzili alkomaty .
  Przyszli górnicy po weekendzie w poniedzialek do pracy to 3/4 spierd.....jak zobaczyli alkomaty .
  Wzięli dzień wolny na żądanie .
  Ta ich ciezka praca to mit ....bo dziennie jej wychodzi ok 2/3 godzin .
  A już rekord swiata slaskiej patologii to 167 gorniczycj związków zawodowych
  Na każdej kopalni na utrzymaniu podatnika
  Każdy musi mieć zapewnioną sekreterka biuro wyposażenie ....to rekord świata absurdu...
  Śląski balaganiarski system jakby zastosować na Saharze to po tygodniu piachu zabraknie.
  Śląski bałagan największą patologią Polski .

 • zd46

  Oceniono 67 razy 59

  Górnicy, przywileje, ależ skąd, to tylko "prawa nabyte od PRL i PZPR za ich poparcie.
  Z jakich PRL-owskich przywilejów nasza „ PIÓROPUSZOWA, ZWIAZKOWA BRAĆ”, co umie brać „k..wa jego mać”, nie odpuści?? Znalezione w Internecie!!!!!!!Do polskiego górnictwa dopłacamy , TERAZ PRZEZ ENERGETYKĘ- my wszyscy - ok. 6 mld zł rocznie:
  - 14-ta pensja (13-tek jako takich nie ma, jest Barbórka))
  - 15-ta pensja
  - Gwarancja corocznej waloryzacji pensji
  - Stażowe (Karta Górnika decyduje o tym, że np. po 15 latach dodatek stażowy wynosi 70% płacy zasadniczej; jeśli płaca zasadnicza wynosi np. 2.000zł, to wraz z wysługą lat daje to już ok. 3.400zł)
  - Deputat węglowy; 12 ton a co najmniej (!) 6 ton rocznie (x cena tony węgla); zatrudnieni przed 1999 r. mają prawo do 8 ton
  - Barbórka z okazji Dnia Górnika (kwota na tyle duża, że w grudniu wiele rodzin górniczych stać na spore remonty domów i grube zakupy)
  - Premia regulaminowa
  - Premia uznaniowa
  - Nagroda z zysku do podziału. Jeśli zysku nie wypracowano, to budżet Państwa ma ich dofinansować !
  - Dodatek zmianowy
  - Dodatek eksportowy
  - Zjazdowe” - każdy kto zjeżdża na dół kopalni ma to „od zjazdu” (parę lat temu 11 zł/dzień)
  - Bony żywnościowe (tzw. „kartki”: parę lat temu to było 14,50 zł / dzień, 350 zł/mies.)
  - Bony świąteczne
  - Dofinansowanie do kolonii
  - Dofinansowaniu do wczasów rodzinnych
  - Wyprawka szkolna dla dzieci, tzw. „ołówkowe”
  - Spłata raty pożyczki z kasy zapomogowo-pożyczkowej
  - Skrócony czas pracy
  - Emeryci, najmłodsi w Europie (emerytura po 25 latach pracy). Składki pobierane od kopalń (Górnicza składka emerytalna) nie pokrywają nawet połowy wypłat górniczych emerytur - resztę dopłaca Skarb Państwa, czyli wszyscy podatnicy w Polsce.
  - Górnicze odprawy emerytalne - średnio 17 tys. zł. W 2013 zmiany, odprawy od minimum 10 tys. do 20 tys. zł.
  - Związki Zawodowe (po dwadzieścia w każdej kopalni, na koszt kopalni oczywiście).
  W sumie to ponad 20 dodatkowych przywilejów ujętych w Karcie Górnika, ukrywających faktyczne dochody górników. Tego "biedni" górnicy tak zaciekle bronią na ulicach i pod ziemią. !!!!!

 • mg_40

  Oceniono 47 razy 43

  8. osoby duchowne - ich rzeczywiste dochody nie podlegają sprawozdawczości ani opodatkowaniu, proboszczowie płacą zryczałtowany podatek dochodowy rzędu kilkuset złotych kwartalnie, składki emerytalne osób duchownych, które nie mają umowy o pracę pokrywa budżet państwa
  9. twórcy, artyści, dziennikarze - umowy o dzieło zwolnione z ZUS oraz 50% koszty uzyskania przychodu do wysokości 85 tys. zł rocznie. Efektywnie dziennikarz może zarobić 7 tys. zł miesięcznie i zapłaci od tego tylko 9% podatku dochodowego i żadnego Zusu. (sic!)

 • zd46

  Oceniono 18 razy 18

  UWAGA! Nasza "ukochana i jedyna na tej planecie dobra władzia" płaci emerytom górniczym za ich "dobrowolną" rezygnację z darmowego węgla po 10 tysięcy złotych !!! Polacy, od kogo z was rząd wykupił,jeden z przywilej, za 10 tysięcy? Zabrano wam za darmo i tyle. Strach pomyśleć, ile będzie kosztował wykup pozostałych przywilejów od górników, pazernych związkowców a ile od księży wiecznie nienasyconych?

 • year68

  Oceniono 16 razy 16

  Niech mają te swoje przywileje pod warunkiem, że podatnicy NIE DOPŁACAJĄ do nich jednego grosza. Najwyższy czas skończyć z kupowaniem głosów poprzez przywileje. Poprę partię która doprowadzi do likwidacji przywilejów, zaprzestanie sponsoringu i wypowie konkordat.

 • krzywelustro

  Oceniono 15 razy 15

  Gdyby stworzyć ranking zawodów najmniej uprzywilejowanych, pierwsze miejsce zdecydowanie zajęliby duchowni katoliccy. Pewien pobnożny mnich zwany Biedaczyną z Torunia publicznie ogłosił jakis czas temu w swoim radyju, że nie ma dosłownie nic własnego i nawet reformy, które nosi na własnym dupsku, nie są własnością jego, a zakonu.

  Poza tym duchowni muszą się bardzo poświęcać, wiele czasu i wysiłku przeznaczając na ćwiczenia. Z wielkim trudem trenują przeciskanie swoich wielkich brzuchów przez ucho igielne.

  A najlepszym potwierdzeniem ich ekstremalnego ubóstwa są nadzwyczaj niskie podatki, które płacą od swoich dochodów krwiożerczemu polskiemu fiskusowi.

 • zd46

  Oceniono 15 razy 15

  Np. księża w wojsku tzw. kapelani obsadzający etaty prawie w każdej jednostce wojskowej w Polsce, otrzymują: darmowe leczenie na wysokim poziomie kosztem "szarych Polaków", dodatek mundurowy co rok, kwatera stała z możliwością wykupu lub dodatek za brak kwatery stałej, pensje ze stanowisk oficerów wyższych, awanse, nagrody kwartalne itp. W PRL-u szefem służby duszpasterskiej w wojsku był ........pułkownik chodzący w mundurze z koloratką. Katabasy nie płacą podatków do wspólnej kasy.

 • apm1947

  Oceniono 16 razy 14

  Najbardziej uprzywilejowani sa górnicy, czyli ci do których najwiecej podatnicy dopłacają. Górników jest dużo mniej niż lekarzy i nauczycieli ale rząd z nimi sie pieści , bo są dobrze zorganizowani i potrafią robić zadymy. Na górników najlepsza jest metoda pani Thatcher czyli za mordę ,a węgirl z Ukrainy i Rosji

 • ryskacz1

  Oceniono 15 razy 13

  To dlatego zwykły "robol" po 45 latach ciężkiej pracy dostaje głodową emeryturę. Musi przecież nakarmić innych darmozjadów. Czas z tym skończyć. Każdy powinien płacić składki na ZUS i podatki. A posłowie i senatorowie max 2 kadencje a nie jak teraz "zawód poseł".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX