Płacenie rachunków na poczcie już nie będzie oznaczało ryzyka spóźnienia. Wdrożyli nową usługę

Dla wciąż dużej grupy płacących rachunki w pocztowym okienku, mamy bardzo dobrą informację. Zapłata będzie mogła dojść błyskawicznie na rachunek adresata.
Poczta Polska Poczta Polska DOMINIK SADOWSKI/AG

Koniec problemów z nieterminowym płaceniem rachunków

Rachunki na poczcie płaci wciąż całkiem sporo Polaków. I to właśnie ich ucieszy wiadomość, że Poczta Polska rozszerzyła swoje usługi finansowe o Wpłatę Ekspress.

Nowa usługa Poczty będzie działać dokładnie tak, jak przelew błyskawiczny w bankowości elektronicznej - wpłata wykonana w okienku dotrze do adresata w kilka sekund. Sprawdzi się więc w sytuacjach, gdy wieczorem ostatniego dnia płatności klient będzie chciał dokonać terminowej zapłaty za jakiś rachunek (od lat liczy się już data wpływu, a nie wykonania przelewu). Dzięki temu łatwiej będzie uniknąć problemów związanych z nieterminowym płaceniem rachunków.

Placówka Poczty Polskiej Placówka Poczty Polskiej fot. Poczta Polska

Poczta Polska "dostrzegła lukę" na rynku

- Zgodnie ze strategią, Poczta Polska rozwija swoje usługi finansowe. Na rynku wpłat gotówkowych działają głównie banki oraz pozabankowe punkty przyjmowania opłat. Co ważne, usługi te są realizowane na następny dzień roboczy po dniu przyjęcia wpłaty. Klienci mogą korzystać wyłącznie z oferty banków z wykorzystaniem bankowości elektronicznej. Banki nie udostępniają takiej usługi w swoich oddziałach w formie gotówkowej, dlatego Poczta Polska dostrzegając lukę na rynku, postanowiła rozszerzyć swoją ofertę właśnie o taki produkt - zachwala nową usługę w komunikacie prasowym członek zarządu Poczty Polskiej Grzegorz Kurdziel.

Oddział Poczty Polskiej w Gdańsku Oddział Poczty Polskiej w Gdańsku Fot. Dominik Sadowski / Agencja Gazeta

5 tysięcy złotych limitu

Usługa działa od 15 marca we wszystkich placówkach Poczty Polskiej, czyli w 4700 punktach w kraju (dotyczy to placówek własnych Poczty).

Co więcej, nie trzeba dokonywać wpłaty gotówką, bo można zapłacić kartą lub za pomocą BLIK. Ograniczenia dotyczą limitu wpłaty - maksymalnie 5 tysięcy złotych. Usługa, co dość logiczne, dostępna jest od poniedziałku do soboty z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy i świąt.

7 zł za 600 zł przelewu

Cena usługi nie odbiega od rynkowej - za przelew do wysokości 600 zł klient zapłaci 7 zł (standardowy to 3,4 zł). Dla porównania w PKO BP przelew natychmiastowy w bankowości elektronicznej kosztuje 4,99 zł, a zlecony w oddziale 11,99 zł.

Fakt, że PKO BP ma przelew natychmiastowy w ofercie dostępnej w oddziale dowodzi, że członek zarządu Poczty nieco zagalopował się w twierdzeniu, że banki takiej usługi nie mają.

Więcej o:
Komentarze (42)
Płacenie rachunków na poczcie już nie będzie oznaczało ryzyka spóźnienia. Wdrożyli ekspresowe wpłaty
Zaloguj się
 • lord_of_the_ducks

  Oceniono 9 razy 5

  Dziękuję, za taką usługę. Na 6 okienek otwarte 1 czy 2 i godzina stania w kolejce. Może lepiej niech ten problem rozwiążą. Starsi schorowani klienci, , dla których internet to czarna magia będą wdzięczni.

 • A Pol

  Oceniono 5 razy 5

  Kurczę jak Gowinowi 20 000 nie starcza to muszą być takie limity. PAnowie trochę wyobraźni :P :P :P

 • zioolo

  Oceniono 3 razy 3

  Poczta polska pod takim kierownictwem jak dotychczas umrze wraz z całą rzesza swoich dotychczasowych klientów czyli emerytów.

 • otopolskiepieklo

  Oceniono 3 razy 3

  ale problemem jest bank odbiorcy, który moze sobie ustawić odpowiednie godziny księgowania - co z tego, że fizycznie pieniadze pojawią się na koncie (przedtem tez sie pojawiały), skoro bedą zaksiegowane dopiero nastepnego dnia

 • aa1000

  Oceniono 2 razy 2

  Przedsiębiorstwo "Poczta Polska i Dewocjonalia".

 • kotmiki

  Oceniono 2 razy 2

  Poczta Polska to biuro parafialne z obrzydzeniem tam chodzę

 • najlepszy-miecio

  Oceniono 4 razy 2

  Rozumiem dziadków, którzy nie przyswajają nowych technologii (chociaż znam wielu 70-latków, którzy świetnie sobie z tym radzą). Ale jak widzę na poczcie młodego człowieka z plikiem rachunków do zapłacenia to myślę: "WTF?! Nie masz chłopie kompa, ani smartfona?! Masz czas stać pół godziny w kolejce?"

 • wzornikieu

  Oceniono 2 razy 2

  Podziwiam tych zombie którzy to ciągle dają zarobić poczcie za przelew.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX