Komentarze (79)
Gruzja - niezwykły kraj kontrastów. Polacy są tu bardzo mile widziani
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • Oceniono 1 raz -1

  Zgadzam się, że artykuł w kilku punktach nie oddaje może całej istoty Gruzji, ale chciałabym nawiązać też do pojawiających się tu komentarzy, iż poziom angielskiego jest o wiele wyższy i lepszy niż w Polsce, rosyjski nie jest wcale potrzebny do komunikacji. Co więcej w kontaktach służbowych nawet będzie z naszej strony niegrzecznie komunikować się po rosyjsku, no chyba, że nie znamy innego języka to Gruzini są narodem bardzo otwartym i życzliwym. Jest bardzo rozwinięta turystyka z ukierunkowaniem na Polskę i Polaków, już na lotnisku w Kutaisi bilet na bus kupimy po polsku, jest wielu polskojęzycznych przewodników. A co do kuchni, to jest naprawdę niezwykle bogata i różnorodna. Polecam gorąco, bo jest to jeden z niewielu krajów, gdzie najeść się mogą i wegetarianie (m.in.bakłażany z orzechami, wiele wersji chaczapuri,lobio, lobiani - czyli potrawy z fasoli (też w wariantach mięsnych), różne rodzaje marynat, sałatki, i pasjonaci mięsa (szaszłyki, kebabi (nie mylić z kebabem::), chinkali - sakiewki wypełnione mięsem z bulionem, szkmeruli - kurczak w sosie śmietanowo-czosnkowym, sacivi - indyk w sosie orzechowym. Jest to kraj niezwykły i piękny, i to prawda, że wszyscy goście są mile widziani, ale też prawda, że Polacy są naprawdę uwielbiani i doceniani.
  dla zachęcenia proszę sobie znaleźć w internecie filmik o 6 milionowym turyście w Gruzji, jaką niespodziankę mu przygotowano:)

 • rg142

  Oceniono 3 razy -1

  Gruzja szczególnie zaprasza na narty; wejdzcie na youtube i wpiszcie hasło gruzja wyciąg wypadek

 • mgkgk

  Oceniono 7 razy -1

  Ciekawy zwyczaj nadziewania głowy Kaczyńskiego na słup

 • shane00

  Oceniono 2 razy -2

  Obiad nie może być "syty"! Syty jest człowiek kiedy zje sycący obiad. Ręce opadają serio :/

 • stereotyp76

  Oceniono 4 razy -2

  Myślałem, że chodzi o Izrael...

 • an_ma_o

  Oceniono 8 razy -2

  Jak udacie się do Gruzji za cztery stowki to życzę powodzenia!!! Pismaki na Czerskiej coraz głupsze az oczy bolą

 • Oceniono 10 razy -2

  Dawno temu również byłam w Gruzji . Było cudownie . Obecnie Gruzja jest bardzo droga . Byli znajomi i stwierdzili ,że za te pieniądze w Portugalii mieli by pobyt miesięczny . Za drogo

 • maxim38

  Oceniono 5 razy -3

  Przez Kaczyńskiego tam nie pojadę.....a szkoda.

 • Dzidziu D.

  Oceniono 7 razy -3

  a na jaki h... mam jechać do Gruzji? wolę wydać 3 tysiące na samolot i polecieć gdzieś gdzie mam spokój i sielankę - Palau, Seszele, Bali, Lombok, Mauritius

 • penetratorwiedzy

  Oceniono 13 razy -5

  Jesteśmy tam mile widziani tylko dzięki temu , że Kaczyński się postawił . Tusk pewni by wysłał tylko notę popierająca i wspierająca rząd w Gruzji i to chyba tylko szyfrogramem tylko dla oczu własnych szakaszwilego czy jak to się pisze ..

 • pawel.lewski

  Oceniono 13 razy -7

  "nie podobny"
  Gudłaje z Czerskiej piszą chyba po gruzińsku, bo po polsku piszemy "niepodobny".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX