Aukcje WOŚP w tym roku pobiły wszelkie rekordy. Wciąż można licytować

Aukcje WOŚP to nieodłączny element Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wyjątkowe przedmioty przekazują Orkiestrze zarówno celebryci, jak i politycy. Z oficjalnych informacji przekazanych nam przez Allegro wiemy, że ten finał był wyjątkowy.
#JedenDzienDluzej #JedenDzienDluzej Patryk Domozych/Gazeta.pl

Wesprzyj WOŚP - znajdź swoją aukcję

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to święto, które jednoczy nas na wiele sposobów. Jednym z nich są aukcje WOŚP, nieodłączny element finału. 

Jak wynika z oficjalnych informacji przekazanych nam przez Allegro w tym roku pobito wszelkie rekordy. W chwili pisania tego artykułu kwota zadeklarowana w aukcjach na Allegro dla WOŚP jest o 2 209 925 zł wyższa niż rok temu. Samych aukcji, w których złożono oferty, jest o blisko 10 tysięcy więcej. Wystawiono ich 54 tysięcy, zakończą się 31 stycznia.  

Miliony z aukcji

Środki, które udało się zgromadzić dzięki aukcjom są wielkie - w tej chwili wynoszą 8 853 222 zł. W rzeczywistości kwota zebrana na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy może różnić się od widniejącej na liczniku i być wyższa, jeśli użytkownicy wpłacą za wylicytowane oferty więcej niż wynosiły ich ceny końcowe. No i wciąż mamy około 10 dni do końca aukcji.

Podczas finału w 2018 roku na aukcjach Allegro dla WOŚP zebrano 9 150 827,55 zł. Wszystko wskazuje na to, że ten rekord zostanie pobity. Każdy z nas może w tym pomóc. Wystarczy spośród tysięcy ofert znaleźć tę wyjątkową. 

W niedzielę 20 stycznia chcemy dokończyć na Gazeta.pl brutalnie przerwany tydzień temu 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Akcja będzie trwała na naszej stronie od godz. 8 do 20. Pokażemy trwające wciąż aukcje, opiszemy jak wiele dobra Polacy w sobie mają i poprosimy Was o wpłaty na WOŚP.

Lot szybowcem z Robertem Biedroniem na aukcji WOŚP Lot szybowcem z Robertem Biedroniem na aukcji WOŚP fot. WOŚP

Lot szybowcem z kimś wyjątkowym

Spośród setek wyjątkowych aukcji znaleźliśmy też coś ekscytującego. Wystarczy odrobina odwagi i zasobny portfel, by odbyć lot szybowcem z Robertem Biedroniem.

Kliknij tutaj, aby licytować.

Aukcje WOŚP wsparła m.in. Małgorzata Kidawa-Błońska Aukcje WOŚP wsparła m.in. Małgorzata Kidawa-Błońska Fot. Agencja Gazeta/Redakcja

Misa z Tajlandii przekazana przez Małgorzatę Kidawę-Błońską

Jednym z przedmiotów, które licytować można na aukcji WOŚP, jest pamiątkowa misa przekazana przez Przewodniczącą Tajlandzko-Polskiej Parlamentarnej Grupy Przyjaźni (jej nazwisko widnieje na pudełku), która przebywała z oficjalną wizytą w Polsce, w tym w Sejmie, w kwietniu 2017 r. Przedmiot został przekazany przez wicemarszałek Sejmu Małgorzatę Kidawę-Błońską i wystawiony przez redakcję Gazeta.pl.

Kliknij tutaj, aby licytować. 

Pióro przekazane na WOŚP przez Jarosława Gowina Pióro przekazane na WOŚP przez Jarosława Gowina Fot. Agencja Gazeta/Redakcja

Pióro przekazane przez wicepremiera Jarosława Gowina

Grając w niedzielę jeden dzień dłużej zlicytujemy także podarunek od wicepremiera Jarosława Gowina. Minister przekazał na WOŚP piękne pióro firmy Polskie Pióra. Jest czarne ze złotymi wykończeniami. Pióro umieszczone jest w czarnym, gustownym i zapinanym pudełku, na wierzchu którego jest wytłoczony napis z nazwą ministerstwa. Ten przedmiot także został wystawiony przez redakcję Gazeta.pl.

Kliknij tutaj, by licytować.

Danuta Hübner również wsparła WOŚP Danuta Hübner również wsparła WOŚP Fot. Agencja Gazeta/WOŚP

Wyjątkowa płaskorzeźba

Europarlamentarzystka i była komisarz UE przekazała na aukcję piękną płaskorzeźbę (relief) ze srebra, która przedstawia bramę Żuraw w Gdańsku - widok od strony Motławy. Danuta Hübner w prezencie dla zwycięzcy aukcji przekazała także list oraz pióro firmy Parker. Ten przedmiot także został wystawiony przez redakcję Gazeta.pl.

Kliknij tutaj, aby licytować.

Koszulka z podpisami przekazana przez reprezentację Polski siatkarzy Koszulka z podpisami przekazana przez reprezentację Polski siatkarzy Fot. Agencja Gazeta/Redakcja

Koszulka mistrzowskich siatkarzy

Jednym z cenniejszych przedmiotów licytowanych w ramach wspierania WOŚP jest koszulka meczowa z autografami wyjątkowych sportowców - zawodników siatkarskiej Reprezentacji Polski mężczyzn, Mistrzów Świata 2018 r.

Kliknij tutaj, aby licytować.

Chętni na spotkanie z Anną Lewandowską? Wystarczy zalicytować Chętni na spotkanie z Anną Lewandowską? Wystarczy zalicytować Fot. Allegro/WOŚP

Anna Lewandowska oferuje turnus

Anna Lewandowska przekazuje na nasze aukcje wyjątkowy dar. Jest to zaproszenie dla jednej osoby na wiosenny obóz - Camp by Ann, który odbędzie się w Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki 'Dojo Stara wieś' w maju 2019 r.

Kliknij tutaj, aby licytować. 

Jerzy Owsiak też wspiera WOŚP - wystawia na aukcjach liczne fotografię Jerzy Owsiak też wspiera WOŚP - wystawia na aukcjach liczne fotografię Fot. WOŚP

Kawałek wspomnień Jurka Owsiaka

Dobry przykład, jak wspierać Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, daje jej twórca. Na aukcjach Allegro można znaleźć dziesiątki niedrogich przedmiotów oferowanych przez Jurka Owsiaka - na przykład pięknie oprawione fotografie z jego podróży. 

Kliknij tutaj, aby licytować. 

Jarosław Boberek też jest z WOŚP Jarosław Boberek też jest z WOŚP Fot. Allegro

Król Julian też jest z WOŚP

Zainteresowała nas też aukcja Jarosława Boberka, niekwestionowanego króla polskiego dubbingu. Wraz z fundacją Legalna Kultura zapraszają na godzinną lekcję dubbingu w studiu nagrań w Warszawie.

Kliknij tutaj, aby licytować.

Wyjątkowa książka na aukcji WOŚP Wyjątkowa książka na aukcji WOŚP Fot. Redakcja

Wyjątkowa książka

Dziennikarka Gazeta.pl Wiktoria Beczek przekazała na aukcję książkę 'I była dzielnica żydowska w Warszawie' autorstwa Władysława Bartoszewskiego i Marka Edelmana.
To relacja wydarzeń czasów wojny, widzianych z dwóch stron muru warszawskiego getta. Na stronie tytułowej znajduje się podpis Władysława Bartoszewskiego, który złożył podczas spotkania z dziennikarką w czerwcu 2011 roku.

Kliknij tutaj, aby licytować

Wyjątkowe dzieło na aukcji WOŚP Wyjątkowe dzieło na aukcji WOŚP Fot. Allegro

Niezwykłe dzieło wyjątkowej artystki

Po raz kolejny Gdański Ogród Zoologiczny dołącza do 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Na ten finał przekazujemy niezwykłe dzieło malarskie. Obraz swoją szczególną wartość zawdzięcza wyjątkowej autorce - orangutanicy Rai mieszkającej w gdańskim zoo.

Kliknij tutaj, aby licytować.

  

27 finał WOŚP 27 finał WOŚP fot. WOŚP

Dziesiątki tysięcy aukcji

Internauci wystawili na aukcjach WOŚP zarówno przedmioty za symboliczną złotówkę jak i za całkiem poważne pieniądze - przykładowo, obraz olejny 'Portret Marylin Monroe' kupić można za 2700 zł, stylową lampę za 1000 zł, a bambusowy zestaw do masażu za 300 zł. 

Wśród tańszych, ale bardziej 'szalonych' ofert znaleźć można na przykład 
przejażdżka samochodem Polonez 2000 (cena 200 zł), godzinę coachingu, romantyczną sesję zdjęciową.

Część aukcji pozwala stać się właścicielem całkiem intrygujących i kosztownych przedmiotów. Za 80 zł można wylicytować na przykład 22 tomy encyklopedii Gutenberga. Samochód Hillman Minx De Luxe kosztuje z kolei 5200 zł. 

Łącznie dla WOŚP prowadzonych jest blisko 50 tys. aukcji.

W niedzielę 20 stycznia dokończymy na Gazeta.pl brutalnie przerwany 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Akcja #JedenDzieńDłużej będzie trwała przez cały dzień. Opiszemy jak wiele dobra Polacy w sobie mają i poprosimy Was o wpłaty na WOŚP. 

Zachęcamy też do licytowania podarunków przekazanych nam specjalnie na tę akcję. Płaskorzeźby Gdańska od Danuty Hubner, którą dostała od zmarłego Pawła Adamowicza, pamiątkowej tajlandzkiej misy od Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, książki z podpisem Władysława Bartoszewskiego od dziennikarki Gazeta.pl oraz ministerialnego pióra od Jarosława Gowina.

Bądźmy dobrzy, bądźmy szczodrzy!

Więcej o:
Komentarze (54)
Aukcje WOŚP w tym roku pobiły wszelkie rekordy. Wciąż można licytować
Zaloguj się
 • odysej2012

  Oceniono 17 razy 17

  Kiedy sie czlowiek usmiecha, to na twarzy widac go calego jakim jest w srodku. Pieknie to widac na tych zdjeciach.

 • Witold Urbanowicz

  Oceniono 21 razy 17

  PiS wie że jak jarka zabraknie (a zabraknie na pewno bo śmierć i podatki takie są) to będzie dla nich Armagedon to teraz grabią ile się da dla siebie tworząc zadymę z rozdawnictwa. Nowa władza po wyborach na pewno ogłosi że państwowa kasa jest pusta.

 • justas32

  Oceniono 18 razy 16

  Powabna Balbina stanik dziś zapina - sama się obłowi, lecz nie da Owsiakowi ...

 • odysej2012

  Oceniono 16 razy 14

  Dla poprawy wizerunku Pis moglby przekazac usmiech prezesa odcisniety w betonie.

 • staszek_ptaszek

  Oceniono 8 razy 6

  Cudowne jest to że setki tysięcy ludzi kwestuje. Od najmłodszych do najstarszych. Zebrane miliony to dodatek do tego cudu w Polsce. żawiść, jad nienawiści, cynizm i ogólne zło przegrywa mimo dramatu w Gdańsku. Rodzi się lepsza Polska bez hipokryzji kościoła, jadu kaczyńskiego, pawłowicz i innych chorych ludzi. Ruska cywilizacja nie ma miejsca w Polsce!

 • juliuszzz

  Oceniono 9 razy 5

  Nie mogę czytać tych chorych z zazdrości komentarzy. Jak można wszędzie doszukiwać się złych intencji?

 • kolesio2

  Oceniono 5 razy 3

  Wyobrażam sobie jak wściekłe muszą być pisie dochody i jednocześnie jaka jest determinacja ludzi ,którzy udowadniają im jaką nędzną mierzwą są krytykujący tę szlachetną akcję płatne trolle. Pis i TVPis powinny przeprosić Pana Jurka i społeczeństwo za bezprzykładną akcję nienawiści ,która doprowadziła do zbrodni w Gdańsku.

 • primum_non

  Oceniono 3 razy 1

  aukcji jest naprawdę dużo. I uwagi techniczne, na przyszłość, są też inne aukcje charytatywne. W związku z tym można wystawić prawie byle co, nie musi się odbierać przedmiotów, tylko zapłacić i pozostawić do dalszej(następnych) licytacji. To jest ryzyko, jak to pójdzie, ale można wystawić kolekcjonerski, czy sprawny aparat Zenit, jeżeli ktoś ma aparat, który był na Księżycu, kable HDMI itp, płyty nowe, używane, DVD, CD, nawet nie ważne, czy sprawne, ale opisane. Każda kwota się liczy, bo się dokłada. Co do wysyłki, to rekomendowane są zwykle tańsze rozwiązania. Mam dobre doświadczenia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX