LOT tuż przed świętami zacieśnia współpracę z El Al. "Nowe możliwości dla pasażerów"

Jakub Panek
Polskie Linie Lotnicze LOT podpisały umowę typu code-share z izraelskim przewoźnikiem El Al. Pod angielską nazwą współdzielenia kodu kryje się szereg korzyści dla pasażerów. M.in. fakt, że nawet lecąc z przesiadką można nadać bagaż rejestrowany od razu do miejsca docelowego.

LOT oferuje dziś połączenia do Tel Awiwu z: Warszawy, Krakowa, Rzeszowa, Wrocławia, Lublina, Gdańska i Poznania. Łącznie daje to 21 rejsów tygodniowo. To prawdziwa ofensywa. W efekcie w ciągu ostatnich 12 miesięcy LOT między Polską i Izraelem przewiózł prawie 110 tys. pasażerów. Pokłosiem tak dużego zainteresowania kierunkiem do/z Izraela stała się podpisana w poniedziałek w Warszawie umowa. Rafał Milczarski, prezes Polskich Linii Lotniczych LOT i Gonen Usishkin, prezes El Al Israel Airlines zatwierdzili umowę code-share między przewoźnikami. Porozumienie wchodzi w życie jeszcze przed świętami, bo 20 grudnia.

LOT: Potwierdzenie doskonałych relacji

- Mamy kilkanaście podobnych umów o współpracy. Wybieramy wyłącznie solidnych partnerów, którzy są w stanie dać naszym pasażerom jak najlepszy produkt. Ponadto lawinowo wręcz rośnie zainteresowanie Izraelem w Polsce i Polską w Izraelu - zarówno w wymiarze biznesowym, jak i turystycznym. Odpowiadamy na ten sygnał - powiedział Gazeta.pl Gonen Usishkin, prezes El Al. - Staramy się wykorzystać synergie między naszymi liniami. Ta umowa to potwierdzenie doskonałych relacji między naszymi państwami, liniami lotniczymi, ale także wzmocnienie biznesowej przyjaźni - dodaje dla Gazeta.pl Rafał Milczarski, prezes LOT-u. Umowa code-share z El Al - jak podkreśla Milczarski - zwiększy możliwość sprzedaży biletów, da pasażerom komfort z nadawaniem bagażu rejestrowanego w przypadku rejsów przesiadkowych, a także pozwoli wzmocnić ruch turystyczny i biznesowy z naszym regionie.

Czytaj także:  LOT "najcichszy" na Heathrow. Awans w rankingu i oszczędności dzięki nowym samolotom Boeinga

Umowa zakłada współpracę przewoźników na trasach - z Krakowa, Wrocławia, Gdańska, Lublina i Rzeszowa do Tel Awiwu oraz na trasach krajowych, a także ze Lwowa, Wilna, Kowna, Rygi i Tallina.

LOT posiada kilkanaście umów code-share z kilkunastoma liniami lotniczymi na świecie - m.in. z japońską linią ANA, singapurskimi Singapore Airlines czy amerykańskimi United Airlines. Dzięki porozumieniom pasażer LOT-u lecący np. z Rzeszowa do Sydney z przesiadką w Warszawie i Singapurze może nadać bagaż w stolicy Podkarpacia, a odebrać dopiero w Australii.

Więcej o:
Komentarze (15)
LOT tuż przed świętami zacieśnia współpracę z El Al. "Nowe możliwości dla pasażerów"
Zaloguj się
 • 1fatum

  Oceniono 6 razy 2

  Czy logo również zmieni, czy tylko zacieśni do kształtu gwiazdy Dawida?

 • sobrius

  Oceniono 1 raz 1

  Jednak sprawa nowelizacji ustawy o IPN do czegoś się przydała. Wzrosło wzajemne zainteresowanie.

 • onduma

  Oceniono 5 razy 1

  Kazdy interes z zydami jest korzystny. Dla zydow

 • c.t.k

  Oceniono 1 raz 1

  Pomyślałbym już o podpisaniu podobnej umowy z Bransonem

 • cmok_wawelski

  Oceniono 6 razy 0

  Pan Jakub Panek, naczelny propagandzista 'narodowej linii' w Gazecie Wyborczej, w zamiana za darmowe bilety.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX