Trzy lata Rodziny 500 plus. Był tort i świeczki, Rafalska i Morawiecki podsumowali program

- Budujemy państwo z sercem - mówił premier Mateusz Morawiecki podsumowując trzy lata programu Rodzina 500 plus. Później razem z minister Rafalską spotykał się z dziećmi i rodzinami w Puławach.

Rząd obchodził dzisiaj trzy lata wprowadzenia programu Rodzina 500 plus. Z tej okazji do Puław przyjechał premier Mateusz Morawiecki, a także odpowiedzialna w głównej mierze za sztandarowy program Prawa i Sprawiedliwości Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Jak podkreślał szef rządu, program 500 plus jest nie tylko programem prorodzinnym. - Jest tez programem propaństwowym, bo państwo polskie, które na bok odkłada rodziny, to nie jest państwo z sercem. A my budujemy państwo z sercem - państwo dla wszystkich rodzin - przekonywał Morawiecki.

Z kolei minister Rafalska wskazywała, że program 500 plus to "najlepsza inwestycja, inwestycja w rodziny". Podsumowała również, że przez ostatnie trzy lata w ramach programu przekazano 67 miliardów złotych, a korzysta z niego 3,6 milionów dzieci.

Jednak w Puławach politycy nie skupili się jedynie na podsumowaniach i w niedzielne przedpołudnie pozwolili sobie na odrobinę luzu. Minister Rafalska bawiła się z dziećmi, podobnie premier.

Na koniec za to był wielki tort na 3. rok Rodziny 500+, a świeczkę zdmuchnęli wspólnie szef rządu i minister Rafalska.

Program Rodzina 500 plus

Program Rodzina 500 plus to comiesięczne świadczenie finansowe na drugie i kolejne dziecko niezależnie od dochodu. Rodziny o niskich dochodach otrzymują wsparcie także dla pierwszego lub jedynego dziecka.

Od pierwszego lipca pięciusetzłotowe świadczenie będzie przyznawane także na pierwsze dziecko - bez kryterium dochodowego. To element zapowiedzianej przez Zjednoczoną Prawicę tak zwanej "piątki Kaczyńskiego".

Więcej o:
Komentarze (44)
Trzy lata programu 500 plus. Mateusz Morawiecki i Elżbieta Rafalska zdmuchnęli świeczkę
Zaloguj się
 • baska_w5

  Oceniono 15 razy 13

  Ten program to jedno wielkie oszustwo i rozdawnictwo publicznych pieniędzy. Lepiej dofinansowaliby żłobki, przedszkola, świetlice i inne placówki opiekuńczo-wychowawcze niż dawać "żywą" gotówkę bez żadnych kryteriów. Niektórym przestało opłacać się pracować, a niektórzy mimo gigantycznych dochodów 500+ biorą bo im przysługuje (i mają w tym przypadku rację).

 • kieszonkowiec12

  Oceniono 13 razy 11

  Ja pierd...lę! Ale błazenada. Państwo z sercem do rozdawania. Hasełka o dzieciach i rodzinie działa na patoli, nie na ludzi kumatych. Rafalska, Morawiecki, pomożecie? Pomożemy!

 • Michał Piechowiak

  Oceniono 9 razy 9

  Wydaliscie 68mld zł na jedzenie i piwko... Za takie pieniądze mielibyśmy 600szt. f16 i nie musielibyśmy bać się nikogo w Europie mogliśmy zacząć wydobywać gaz z lupkow i być potentatem Europy, mogliśmy zbudować 3 elektrownie atomowe! Więcej mogliśmy zbudować nowy okręg przemysłowy np elektryczne samochody lub inne technologie ... Jednym slowem Wydaliscie kasę na programy socjalne które nie są potrzebne, gdy jest praca.. Gdy nie będzie pracy to i te 500 plus nie pomoże...

 • bioder65

  Oceniono 11 razy 9

  U mojej znajomej było jeszcze pół litra.Bardzo sobie chwali ten rządowy program.Myśli jeszcze o trzecim dziecku tylko jak zwykle nie ma chętnych do roli tatusia.Ale dzięki publicznym pieniądzom daje sobie świetnie radę

 • Piotr

  Oceniono 8 razy 8

  Syszałem, że program 500+ miał służyć celom demograficznym (wg ostatnich badań nie służy), a nie wycieczkom na Chorwację.
  Poza tym, Stalin też lubił pozować z dziećmi.

 • nazwa.niepoprawna

  Oceniono 10 razy 8

  Zapomnieli dodać, że z podatków "dali" dzieciom, które sobie te 500+ będą w przyszłości spłacać.

 • q602

  Oceniono 6 razy 6

  "A my budujemy panstwo z sercem..." powiedzial Premier Tysiaclecia, wybitny budowniczy - kardiolog.
  W rzaie potrzeby wydrukujemy kazda ilosc banknotow, aby zapewnic jedynie slusznej partii PiS poparcie odbiorcow stechlej kielbasy wyborczej...

 • franclajn

  Oceniono 5 razy 5

  Oni już zupełnie stracili kontakt z rzeczywistością. Brak pieniędzy na modernizację państwa, zaniedbana, nędzna i zdeformowana edukacja, makabryczny stan służby zdrowia, coraz droższe mieszkania i artykuły spożywcze, spadająca wartość waluty krajowej, konflikt z Unią, bo zbliżamy się do polexitu, a oni dalej zadłużają kraj i uprawiają propagandę jak w Korei Północnej. A te hasełka o 'państwie z sercem' bolą ludzi skrzywdzonych, takich, ktorych nie stać na drogie warzywa, prywatną opiekę medyczną lub prywatną edukację dzieci.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX