Policja. Ile pieniędzy na jedzenie otrzymują funkcjonariusze pełniący służbę na ulicy? Dokładnie 2,71 zł

Policjanci odbywający służbę na ulicy otrzymają dzienną dietę w wysokości 2,71 zł - informuje www.superbiz.se.pl. Tak wynika z pisma zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Radomiu.

Wysokość diet na wyżywienie zależy od indywidualnych upodobań pracodawców. Kwota ta oscyluje jednak mniej więcej na poziomie 30 zł dziennie. Policjanci mogą liczyć jednak na 10-krotnie niższą stawkę. Funkcjonariusze pełniący służbę na powietrzu otrzymają... 2,71 zł na wyżywienie - podaje www.superbiz.se.pl.

Policja. 2,71 zł dziennej diety na wyżywienie. Tak wynika z pisma zastępcy komendanta w Radomiu

O wysokości stawki można dowiedzieć się z pisma wysłanego przez zastępcę Komendanta Miejskiego Policji do policjantów Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu. Dokument pojawił się na facebookowym profilu Zarząd Wojewódzki Snzzpwojdolnośląskiego. Za wycenę stawki odpowiada Wydział Gospodarki Materiałowo-Technicznej KWP w Radomiu. Okazuje się, że przydział nie przysługuje wszystkim policjantom.

Jednocześnie informuję, że równoważnik pieniężny przysługuje funkcjonariuszom pełniącym służbę na wolnym powietrzu przez co najmniej 4 godz. dziennie w cyklu jednej służby w okresie od 1 listopada do 31 marca.

- czytamy w oficjalnym piśmie. 

Według danych z 2019 r. zarobki policjantów kształtują się na poziomie od 2,3 tys. zł do 16 tys. w zależności od doświadczenia oraz pełnionego stanowiska. Najwyższa stawka przeznaczona jest dla Komendanta Głównego Policji. Standardowy funkcjonariusz zarabia 3,5 tys zł netto. Informujemy również, że zgodnie z najnowszym projektem ustawy policjanci otrzymają emeryturę po 25 latach służby, bez konieczności ukończenia 55 lat. Nowelizacja wprowadziła również 100 proc. płatne nadgodziny. 

>>> Korzystamy z auta, jakbyśmy byli właścicielem, ale przegląd i serwis nas nie obchodzą. Jak działa abonament?

Więcej o:
Komentarze (20)
Policja. Ile pieniędzy na jedzenie otrzymują funkcjonariusze pełniący służbę na ulicy? Dokładnie 2,71 zł
Zaloguj się
 • aravel

  Oceniono 1 raz 1

  A czy wszystkie te mądrale piszące, ze szef w biurze nie funduje im kanapek znają pojęcie posiłku regeneracyjnego? Kwota wymieniona w artykule dotyczy okresu od października do marca i jest przeznaczona dla osób pracujących na zewnątrz, których dotyczą warunki atmosferyczne. W wielu porządnych firmach, np. w branży budowlanej jest to powszechna i normalna praktyka.

 • ochujek

  Oceniono 1 raz 1

  Można trafić na promocję piwa w sieci. Piwko z rana jak śmietana.

 • wie wod

  0

  Pies głodny, to zły. A tak a propos: w Biedronce lub Żabce można w tej cenie kupić małą saszetkę karmy.

 • siwywaldi

  Oceniono 8 razy 0

  Zdaje się że komuś coś się pomyliło. Przecież idąc do pracy, zabieramy kanapki, albo kupujemy sobie II śniadanie czy obiad za WŁASNE pieniądze. Tzw. "dieta" wypłacana np. na delegacji, jest tylko DODATKIEM, mającym zrekompensować różnicę, w tym przypadku np. wypić zimą gorącą herbatę w jakimś barze. I na to te 2,71 zeta w zupełności wystarczy.
  Oczywiście pracownikom wykonującym ciężka pracę przysługuje tzw "posiłek profilaktyczny" fundowany przez pracodawcę. Ale chyba wożenie dupy radiowozem, czy nawet piesze szlifowanie chodnika do szczególnie ciężkich prac raczej nie należy... :-)

 • cmochall

  Oceniono 1 raz -1

  -z wlasnej woli zostali policjantami wiec niech nie narzekaja-za ta kwote bochenek chleba kupia i jeszcze pare groszy Im zostanie

 • rozaliaroyale

  Oceniono 1 raz -1

  no tak ,ale Policja nie zasługuje na większe uposażenia , z jakiej racji w ogóle otrzymują te 2.71zł ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX