Pracownicy Biedronki znowu dostaną podwyżki. Prawie 3 razy wyższe niż w innych przedsiębiorstwach

Biedronka po raz kolejny podnosi standardy pracy w swoich sklepach. Od 1 kwietnia tego roku wszyscy szeregowi pracownicy tej sieci dostaną podwyżki. Już teraz firma jest jedną z lepiej płacących w tej branży.

Jeronimo Martins Polska, który jest właścicielem sieci sklepów Biedronka, od 1 kwietnia podniesie pensje swoim pracownikom o 12,5 proc. Tym samym przeznaczy na wynagrodzenia pracowników w 2016 roku dodatkowo ponad 80 mln zł.

Już na samym początku o 250 zł więcej

"Najniższe wynagrodzenie, czyli pensja dla rozpoczynających pracę w sklepach Biedronka, będzie wynosić 2250 zł brutto i wzrastać w miarę wydłużania się stażu pracy. Dodatkowo, pracownicy sklepów mają możliwość otrzymywania miesięcznych premii do 350 zł miesięcznie. W ubiegłym roku średnio miesięcznie objętych premiami było ponad 80% zatrudnionych w sieci" – napisała spółka w komunikacie.
Z kolei pensje pracowników z 3-letnim stażem wzrosną do 2450 zł brutto.

Wyższe standardy

Biedronka jest jednym z najlepszych pracodawców w tej branży, a po kwietniowej podwyżce wynagrodzenia będą wyższe o blisko 22 proc. od aktualnej minimalnej pensji w naszym kraju.

„JMP oferuje zatrudnionym również jeden z najbogatszych pakietów dodatków pozapłacowych. Firma jest obecnie największym prywatnym pracodawcą w kraju, który zatrudnia ponad 55 000 osób w oparciu o umowę o pracę" – chwali się Jeronimo Martins Polska w komunikacie.

Podwyżki w Biedronce będą także ponad 2 razy wyższe od średniej krajowej – według danych GUS w 2015 r. średni wzrost płac w polskich przedsiębiorstwach wyniósł 3,9 proc.

Oprócz tego Biedronka nagradza swoich pracowników premiami w wysokości nawet 350 zł miesięcznie. W ubiegłym roku aż 80 proc. osób zatrudnionych w tej firmie zostało objętych bonusami, a w 2014 r. spółka na same premie dla pracowników wydała 56 mln zł.

 

Komentarze (70)
Pracownicy Biedronki znowu dostaną podwyżki. Prawie 3 razy wyższe niż w innych przedsiębiorstwach
Zaloguj się
 • pawnap

  Oceniono 27 razy 23

  Jak firma ma wyniki to czemu nie, ale 13,14 i 15 o deputatach węglowych i świadczeniach kredkowych nie wspomnę.

 • adolfiutin11

  Oceniono 13 razy 13

  A ile płaci polski sklepik pana Zenka?? da chociaż 1850 brutto? czy raczej zatrudni na czarno, bez ZUSu, bez płatnych urlopów, zwolnień lekarskich, i do tego za 1100 zł ??? Odpowiedź znacie......

 • kloceklego

  Oceniono 16 razy 12

  kopalnie węgla kamiennego już dawno zadbały o swoich pracowników. czternastki, piętnastki, "Dudziestki". jak się ma wyniki to i o pracowników się dba. prawda?

 • nauczyciel_pl

  Oceniono 7 razy 7

  BIEDRONKA:
  "pensja dla rozpoczynających pracę w sklepach Biedronka, będzie wynosić 2250 zł brutto i wzrastać w miarę wydłużania się stażu pracy. Dodatkowo, pracownicy sklepów mają możliwość otrzymywania miesięcznych premii do 350 zł miesięcznie. W ubiegłym roku średnio miesięcznie objętych premiami było ponad 80% zatrudnionych w sieci" – napisała spółka w komunikacie.
  Z kolei pensje pracowników z 3-letnim stażem wzrosną do 2450 zł brutto."

  SZKOŁA PUBLICZNA
  - nauczyciel stazysta: 2265 zł brutto
  - nauczyciel kontraktowy (po 3 latach): 2331 zł brutto
  - nauczyciel mianowany (po 7 latach): 2647 zł brutto

  i nie ma premii miesięcznej

  Czyli idąc do biedronki początkujący pracownik może zarobić tyle co nauczyciel mianowany (nauczyciel w tym momencie już po co najmniej jednych studiach podyplomowych musi być).

  W jakim my kraju żyjemy?

  ps. ostatnia podwyżka została przyznana nauczycielom 9 lat temu!

 • malepifko

  Oceniono 3 razy 3

  U polskiego wyzyskiwacza nie ma szans na jakiekolwiek "frykasy" związane z podwyżką pensji. Zawsze będzie mówił, że ledwo wiąże koniec z końcem, mimo że firmowe konto pęka od nadmiaru kasy.

 • glinatex

  Oceniono 11 razy 3

  No to kolej na wypłaty 13-ej pensji ,tak jak jest w całej budżetówce opłacanej z naszych podatków!

 • jurekdt

  Oceniono 2 razy 2

  A w Polskim przedsiębiorstwie jakim jest Polska Poczta zarobki z roku na rok niższe!!!Takie tam są standardy,że pracownicy szeregowi ze stażem 20-30 a nawet prawie 40 letnim pensję zasadniczą mają w okolicach najniższej krajowej!!!

 • czarek75

  Oceniono 2 razy 2

  wżabce we wrocławiu praca na czarno i 10 zyla na godzine

 • stuj_halina

  Oceniono 2 razy 2

  i tu widać różnicę między kulturą zatrudnienia polską i zagraniczną: Biedronka będąc polską firmą należała do najgorszych w każdej dziedzinie zatrudnienia.

  Nawet pieprzony fArMAZON płaci ubezpieczenia za pracowników.

  A większość polskich firm proponuje kontrakty menadżerskie, samozatrudnienie i zlecenia, teraz właśnie padł blady strach na wyzyskiwaczy od sprzątania i ochrony, bo skończył sie okres zatrudniania za stawki mniej niż głodowe.
  Chawudepolskim przedsiębiorcom

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX