Komentarze (249)
Polacy orzekli - rząd nie powinien pomagać frankowiczom. Najbardziej na nie są wyborcy PO
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • tokabout

  Oceniono 7 razy 3

  ,,Swój sprzeciw akcentują wyborcy PO''- nie dlatego że są niesolidarni, tylko dlatego że zdają sobie sprawę ze jest to niesprawiedliwe i niebezpieczne.

 • sylwekc

  Oceniono 5 razy 3

  Znowu napuszczanie ludzi na siebie. Ja bym chciał, żeby Państwo Polskie (sam nie wiem dlaczego ciągle staram się pisać z dużych liter...) potrafiło egzekwować przestrzeganie prawa. Już kilka lat temu UOKiK uznał, że zapis związany z denominacją jest nieważny. Czy jakiekolwiek instytucje Polskiego Państwa sprawdziły i spowodowały, że banki, które te zapisy wprowadziły przestały je stosować? Otóż nie - banki nic w tym zakresie nie zmieniły i dalej stosują nieważne zapisy. I nikt im za to nic nie zrobił, nikt nie próbuje wyegzekwować stosowania się do prawa. Po jasną cholerę nowe ustawy i dopłacanie z budżetu - niby do czego? Mam wrażenie, że w sprawie banków i kredytów frankowych PiS tak samo jak PO rżnie głupa.

 • ulz

  Oceniono 7 razy 3

  Wmawia się ludziom, że to rząd będzie pomagał po to tylko aby chronić złodziejskie banki.
  Banki muszą oddać to co nagrabiły, choćby spready.

 • iniesta

  Oceniono 3 razy 3

  Pieniądze na jabole dla patologii 500+ to są. Pomoc produktywnym obywatelom się nie opłaca?

 • Krzysztof Lubaszka

  Oceniono 7 razy 3

  jakie to polskie.. czerpać przyjemność z czyjegoś nieszczęścia.. ja nie chcę pomocy od państwa, od obywateli.. banki zrobiły przekręt na kursie franka i tylko one powinny za to zapłacić.. udzielały w złotówkach i każdy kredytobiorca chce spłacić ten kredyt w całości .. czyli kwotę kredytu i odsetki, a nie wirtualny dług

 • krzysiozboj

  Oceniono 5 razy 3

  Kredyt frankowy nie tyczy mnie nijak ale tu stoję ostro po stronie frankowiczów. Bynajmniej nie w chęci pomocy im z własnej kieszeni, mowy nie ma ;) A w tym, by państwo wypełniło swoją rolę i wyegzekwowało przestrzeganie prawa. Jeśli ono było naruszone, to chciałbym nie tylko by frankowiczom zwrócono to co ma być zwrócone ale też chciałbym kary dla lamiącego prawo, wysokość kary to wielokrotność spodziewanego zysku z oszustwa jeśli takie było.

  I nie tylko przy frankowiczach tego chciałbym ,to powinno być przy wszelakich innych podobnych sporach, też przy super tanich rachunkach za tel, za prąd, przy polisolokadach itd.

  A chciałbym tego w oparciu o tą deninicję państwa, państwa na które łoże podatkami?

  "Państwo jest przymusową organizacją, wyposażoną w atrybuty władzy zwierzchniej po to, by ochraniać przed zagrożeniami zewnętrznymi i wewnętrznymi ład, zapewniający zasiedlającej jego terytorium społeczności, składającej się ze współzależnych grup o zróżnicowanych interesach, warunki egzystencji korzystne odpowiednio do siły ich ekonomicznej pozycji i politycznych wpływów"

  Inaczej tylko kwestią czasu gdy sam gdzieś oberwę.

 • norman67

  Oceniono 7 razy 3

  PO i PSL przez lata chroniło banksterkę przed odpowiedzialnością za bankę na giełdzie, opcje walutowe (jak zmyto Pawlaka, gdy próbował coś z tym zrobić), kredyty "frankowe" - zgodna współpraca Jakubiaka i Belki, więc nic dziwnego, że wyborcy PO mają namieszane w głowie. A "polskie" banki doją Polaków, aż miło. Pozdrowienia dla Wyborczej, wiernej obrończyni banksterów.

 • annampa

  Oceniono 9 razy 3

  Sondaż propagandowy na rzecz banków i publikowany w mediach Agory która robi nagonkę na frankowiczów biorąc ogromne pieniądze od banków. Zdelegalizować kartel pt. Związek Banków Polskich.

 • zdalaodpisipo

  Oceniono 13 razy 3

  Szanowni "antypomocowi"!

  Rozumiem, że jak pójdziecie nocą przez miasto i dostaniecie wpi...ol, to nie będziecie wzywać policji, bo "widziały gały, gdzie lazły i w co się pakowały"? Grzecznie dojdziecie do wniosku, że zasłużyliście na to i z własnej winy dostaliście po ryju.

  Jak po pijaku wsiądziecie za kierownicę i dojdzie do wypadku, to też pogotowia do was nie wzywać, bo "widziały gały, że chlały i za kierownicę siadały"?

  Jak Was oszuka ubezpieczyciel, to też nie będziecie się domagać odszkodowania, bo to z Waszej winy Was oszukał i nie dostaniecie pieniędzy za spalony dom, zniszczone uprawy, skradzione auto?

  Jak was okradną w domu z dobytku, to też do sądu i na policję nie pójdziecie, bo po co łapać złodzieja? Po co domagać się, by złodzieja sąd ukarał? Trzeba było nie obrastać w piórka i nie trzymać w domu cennych rzeczy? "Widziały gały, jak dom zabezpieczały"?

  Zanim zaczniecie hejtować i pisać pierdoły, zanim odpalicie kompa i własną indolencję umysłową - POCZYTAJCIE O PRZEKRĘCIE, JAKIEGO DOPUSZCZAJĄ SIĘ BANKI W POLSCE. Za granicą naszej kolonii władze państw rozprawiły się z banksterami bez problemu: Chorwacja, Francja, Hiszpania, Islandia, Australia, Czarnogóra, Węgry (a tych ostatnich nawet GW pisała, że po przewalutowaniu Fitch podniósł im #borejting) - jakoś nie upadły a szybko podniosły się po tym, jak wykopano banksterów do pierdla.

 • single_malt

  Oceniono 5 razy 3

  Rzad nigdy nikomu nie pomaga . Rzad zawsze rozdaje Wasza kase i placi sam sobie za te ciezka prace niezle pienadze (tez Wasze ) :-)
  na tym polega demokracja dla biednych

 • lukamipisze

  Oceniono 7 razy 3

  Sam nie chcę, aby rzad mi pomagał!
  To banki maja przestrzegac prawa i wykonywac wyroki sądów i tyle.
  W UOKiK jest kilkanascie wyroków na zapisy abuzywne i banki nie chcą wykonywac wyrokow.
  To banki narozrabiały i to banki maja uporac sie ze swoim przekretem.

  Moze Plichte wypuscimy bo jak tak mozna aby przestepca odpowiedział za swoje przekrety...

 • kuma1

  Oceniono 2 razy 2

  Odpowiedzialnym trzeba być przed podjęciem decyzji o kredycie. Większość biorących kredyt w frankach chciała zainwestować i zarobić , niestety inwestycja przyniosła ograniczony zysk lub stratę. Minimalizowanie strat przez obciążanie innych własnymi stratami to wyłącznie cwaniactwo i skandal. Nie dziwi mnie, że w tej dziedzinie prym obciążania własnymi stratami wiedzie PIS i Kukiz 15, obie partie są siebie warte..

 • murwlod

  Oceniono 2 razy 2

  jak można pomagać ludziom którzy kupili kilka mieszkań,moja znajoma /była księgowa w spółdzielni mieszkaniowej/ ma ich siedem,wynajmem zajmuje się jej syn-adwokat,wiem że brała kredyt we frankach,chyba nieżle prosperują bo pod miastem mają posiadłość /niby po rodzicach/ w telewizji migneła mi wśród protestujących,tyle w temacie,

 • promemo

  Oceniono 2 razy 2

  Dopóki kredytobiorcy we frankach spłacali mniejsze należności od kredytobiorców złotówkowych (czyli osiągali zyski w stosunku do nich) - nie słyszałem, aby którykolwiek z nich postulował pomoc finansową ze środków publicznych dla kredytobiorców złotówkowych lub rewizje warunków kredytu.
  Teraz sytuacja się odwróciła, i zaczęła się przepychanka ... frankowicze żądają przywilejów z kieszeni publicznej (czyli kolejnych zysków), co budzi oczywisty sprzeciw.

 • wasiliuk

  Oceniono 4 razy 2

  Ludzie MYŚLĄCY doskonale wiedzą, że nikt nie brał kredytu pod przymusem, a w tamtym czasie były banki udzielające kredytów, które kredytów walutowych nie oferowały w ogóle.
  A że oferta złotówkowa wydawała się mniej korzystna - to nie dziwi, bo do dziś kredyt frankowy jest bardziej opłacalny dla kredytobiorcy od kredytu złotówkowego wziętego w tym samym czasie.

  Frankowicze wiją się jak piskorze, żeby udowodnić swoją krzywdę, co kilka miesięcy zmieniając podstawę z której wynika ich "krzywda". Co gorsza, może im się udać, tak jak od lat udaje się to górnikom. Wystarczy głośno krzyczeć, demonstrować, może spalić jakąś oponę...

 • darek638

  Oceniono 2 razy 2

  Bardzo jestem ciekaw ilu Frankowiczów zdecydowałoby się na
  przewalutowanie na warunki kredytu w złotówkach? Myślę, że
  nie wielu byłoby takich śmiałków. Dosłownie miesiąc temu mój
  syn wziął 570000 zł kredytu 10% płatne od razu pozostałą część
  2500zł miesięcznie przez 30 lat. Razem z dodatkowymi opłatami
  ponoszonymi głównie na początku spłaty kredytu wyjdzie więcej jak milion.
  Tak to na prawdę wygląda. Ilu Frankowiczów się na to pisze?
  Ze znajomych Frankowiczów nikt nie chce kredytu w złotówkach.

 • norbertrabarbar

  Oceniono 4 razy 2

  Ale przecież PiS zachęcało do brania kredytów we frankach. Pamiętam jak banki chciały to ukrócić (podnieść minimalne wymagania) bo spodziewały się problemów to PiS wyprowadzało ludzi na ulicę bo to przecież dla wielu z nich jedyna szansa na kredyt...

  Dlaczego nikt z nich się nie przyzna, że wrobili swoich własnych wyborców?

 • men_53

  Oceniono 8 razy 2

  Rzeczywiście Baran. Nie chodzi o Schadenfreude, ale o fakt, że dobrowolnie zaciągali kredyty, dobrowolnie wybierali opcję kredytu we frankach. A teraz udają idiotów oszukanych przez banki. I chcą aby teraz ich długi spłacało całe społeczeństwo (bo do tego faktycznie sprowadza się obciążenie banków).

 • mirgrab

  Oceniono 6 razy 2

  Dr Tomasz Baran z Wydziału Psychologii sam powinien zastanowić się nad swoją psychiką i wypowiadaniem tak głupich opinii.Doskonale wpisuje się ona w narrację środowisk pisowskich i szukaniem wroga.Powodem braku akceptacji ewentualnej pomocy jest tylko i wyłącznie wyższy poziom wiedzy ekonomicznej w tej grupie badanych i świadomość że za czyjąś beztroskę zapłacą wszyscy obywatele.. Tzw. frankowicze, to osoby które z pełną świadomością ryzyka kursowego pozaciągały swoje zobowiązania. Przy wyborze decydowała przede wszystkim zimna kalkulacja związana z niższymi na tamte czasy kosztami obsługi kredytu i hołdowanie zasadzie że "jakoś to będzie".

 • ukos

  Oceniono 4 razy 2

  "Jak komentuje dr Tomasz Baran z Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, brak jednoznacznej solidarności z osobami, które znalazły się w pułapce instrumentów finansowych opartych na frankach stosowanych przez banki może wynikać z tzw. efektu Schadenfreude, czyli przyjemności czerpanej z cudzego nieszczęścia bądź niepowodzenia".

  To rzeczywiście baran. Według niego powodem niechęci do obarczania się cudzymi długami jest Schadenfreude.

 • Łukasz Kremer

  Oceniono 4 razy 2

  Ale o jakiej pomocy tu znowu mowa? Każdy pewnie myśli o pomocy finansowej i spłacie części długów "frankowiczów" a przecież pomoc to także wyegzekwowanie prawa i zmuszenie banków do respektowania wyroków sądów RP. To państwo nasze potrzebuje pomocy, skoro cała Europa juz z tematem tych pseudokredytow sobie poradziła, a u nas lobby bankowe robi co chce. PO i .N przeciwko, dlaczego mnie to nie dziwi?

 • panhoryzontu

  Oceniono 4 razy 2

  Poczytajcie jak banki kupuja sobie takie artykuły w gazecie i wykupują hejtowanie w komentarzach. Relacja z pierwszej ręki:
  bylambankowymtrolem.wordpress.com

 • leszekwarszawa

  Oceniono 8 razy 2

  to może jeszcze zróbmy sondaż na temat tego czy straż pożarna powinna przyjeżdżać do sąsiada, któremu się pali chałupa?

 • japka_putina

  Oceniono 10 razy 2

  Chociaż sam mam kredyt we franku, generalnie jestem przeciw wspieraniu frankowiczów, bo to wyjątek, bo zagraża to perturbacjami w systemie bankowym itp.

  ALE - Duda dał słowo, a prezydent słów nie rzuca na wiatr. Przynajmniej ja nie dałbym mu takiego prawa. Do tego banki powinny w końcu przyjąć do wiadomości, że nie mogą nas co chwila rżnąć, oszukiwać i wpuszczać w maliny. Państwo powinno pilnować, żeby nadmiernie sprytni bankowcy płacili bardzo drogo za swoją pazerność. Tak samo powinni płacić ubezpieczyciele, operatorzy telefoniczni itd.

 • zdalaodpisipo

  Oceniono 14 razy 2

  W przeciwieństwie do górników czy rodzin 500+ - to tzw. frankowicze - NIE CHCĄ ŻADNYCH PEINIĘDZY od państwa ani od Polaków!! Jakoś nikt nie psioczy, gdy miliardy zł idą na nierentowne górnictwo czy dla wielodzietnych rodzin. Ale gdy trzeba przymusić banki, by przestrzegały prawa - wówczas jest wielki krzyk "Polaków" i brak chęci do pomocy. NIE ROZUMIEM TEGO.

 • bapamal

  Oceniono 1 raz 1

  Kiedy moi znajomi i nieznajomi brali kredyty w CHF przy kursie niewiele ponad 2 złote, a ja wówczas podpisałem umowę w PLN, to słyszałem jaki ja "głupi" jestem - będę przepłacał! Jacy oni byli wtedy dumni z siebie. Przecież przechytrzyli cały system!!! Nie było wówczas bezprawnych zapisów w umowach kredytowych, niewielu potrafiło zdefiniować spread, kredyt z ciotką, wujkiem, mamą, tatą, aby tylko wyszła zdolność kredytowa w upragnionym CHF. Zupełnie nie rozumiem obecnej postawy roszczeniowej...

 • maaac

  Oceniono 1 raz 1

  Banał. Każdy byłby za. Tyle, że część osób jest świadoma, że ta pomoc będzie kosztem reszty obywateli. Głupio by ludzie, którzy muszą wynajmować mieszkania wspierali finansowo tych co mieszkanie już kupili co prawda na kredyt. Im partia bardziej "inteligencka" tym ta świadomość większa. Z drugiej strony im bardziej lewacka tym bardziej ludzie wierzą, ze państwo cudownie skądś pieniądze wyciągnie lub "niedobrzy banksterzy" dadzą się bez sprzeciwu oskubać.

 • Artur Prokop

  Oceniono 1 raz 1

  Kredyt bierzemy w TAKIEJ walucie, w JAKIEJ zarabiamy.
  Ende.

 • kuk-tusk-klan

  Oceniono 5 razy 1

  "wiedziały gały co brały" i inne wariacje banksterskich troli :

  tu -> //bylambankowymtrolem.wordpress.com

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX