Komentarze (44)
Efekt grilla czy mniejszy popyt na kredyty hipoteczne? Co BIK wyliczył bankom?
Zaloguj się
 • man13

  Oceniono 20 razy 14

  seria głupich komentarzy. Prawda jest taka, że ludzie dostrzegają wiele zagrożeń i nie podejmują decyzji o wieloletnich konsekwencjach. Te zagrożenia to dalsze gospodarcze szaleństwa PiS, rozpad Unii albo inny mechanizm braku pieniędzy unijnych, zagrożenie pokoju (Rosja, islamiści) itp. Niestety, czas spokojnego życia i powolnego dorabiania już sie skonczył.

 • starszy58

  Oceniono 14 razy 10

  Piszę o tym od dawna. Koniunktura hamuje, co doskonale widać na dole. Na wskaźniki przekłada się to z opóźnieniem, bo roboty w toku trwają, bo muszą. Jest czerwiec. Mnóstwo umów nie zostało zawartych, bo klienci się wstrzymują. Efekt będzie we wrześniu, październiku. I to nie wina banków, jak sądzą prostaczkowie bez konta, tylko "dobrej zmiany".

 • harpaga

  Oceniono 10 razy 10

  W maju niejasna była sprawa hipotek na działkach rolnych po wprowadzeniu ustawy o ochronie ziemi rolnej. I pewnie ludzie czekali na wyklarowanie się sytuacji.

  Tak czy inaczej bańka mieszkaniowa jest już nieźle nadmuchana i najwyższy czas na lekkie ochłodzenie, żeby za rok nie mieć kubła zimnej wody.

 • klikon55

  Oceniono 8 razy 6

  Po co kredyt, jak dostaną za darmo. Wszyscy wszystko dostaną za darmo od pis, byleby tylko ich popierali. Szybko roztrwonią to co przejęli od poprzedników i dopiero zobaczymy kraj w ruinie.

 • kamuimac

  Oceniono 10 razy 6

  nie biorą bo ich nie stać - ktoś kto zapierza za 2 tys na umowe zlecenie po prostu nie dostanie kredytu a nie to że nie chce go wziąść

 • excorporate

  Oceniono 7 razy 5

  Nie wiem czy skala tego zjawiska ma wpływ na popyt na kredyty hipoteczne, ale coraz częściej ludzie pozbywają się majątku w PL, a zamiast tego kupują mieszkanie/dom za granicą.

 • aleartykul

  Oceniono 7 razy 5

  aaa tam koniunktura i inne takie. Pis obiecał mieszkania za darmo. 500 złotych dał to mieszkania też da, można poczekać rok:). To nie bułka w sklepie, którą już trzeba kupić.

 • betik1000

  Oceniono 4 razy 4

  Moja teoria jest prostsza. Kogo było stać, już kupił. Reszta nie ma za co i niema zdolności kredytowej. Nie ma efektu grilla bo i na grilla nas nie stać. Wasze mądrości są jak zawsze z d*** wzięte.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX