To definitywny koniec najstarszego polskiego supermarketu. Przegrał z Lidlem i Biedronką

Upadłość likwidacyjną spółki MarcPol ogłosił w zeszłym tygodniu Sąd Rejonowy w Warszawie. Wszystko wskazuje na to, że to już koniec najstarszej polskiej sieci supermarketów

O kłopotach MarcPolu pisaliśmy, gdy jego losy nie były jeszcze ostatecznie przesądzone. Dziś już można powiedzieć, że sieci nie udało się uratować.

Takie próby były podejmowane jeszcze pod koniec grudnia 2015 r. Wtedy MarcPol otworzył na warszawskim Bemowie niewielki (180 mkw) sklep z nowym logo i nową identyfikacją wizualną. Miał to być początek rebrandingu sieci. MarcPol zapowiadał wtedy, że w najbliższym czasie otworzy osiem kolejnych placówek w takim formacie.

Mówił też o zamknięciu najmniej rentownych placówek. Jednak sklepów zaczęło ubywać znacznie szybciej, niż zapowiadali to szefowie firmy - do końca maja zamknięto około 40 z 60 punktów sprzedaży. Także w maju posypały się wnioski o upadłość spółki, składane przez wierzycieli, jak i przez nią samą. Sąd najpierw zabezpieczył majątek spółki, ustanawiając tymczasowego nadzorcę sądowego, następnie powołał zarządcę przymusowego, aż wreszcie ogłosił upadłość likwidacyjną.

Ze wstępnych informacji wynika, że przynajmniej trzy placówki MarcPolu w Warszawie i okolicach ma przejąć sieć Top Market. Innym sklepem jest zainteresowany Carrefour.

Ranking najcenniejszych marek: technologie i telekomy warte najwięcej

Więcej o:
Komentarze (78)
To definitywny koniec najstarszego polskiego supermarketu. Przegrał z Lidlem i Biedronką
Zaloguj się
 • twojastaranakolanach

  Oceniono 24 razy 22

  I dobrze. Sklep polski, ale ceny to miał europejskie. O braku jakości nie wspominam nawet...

 • color.one

  Oceniono 22 razy 20

  bzdura z tym lidlem i biedronką... przyczyną są/były sposób zarządzania, chytrość i pazerność właściciela.
  przytoczyć można choćby ten wpis z forum gazety z 2007 roku (!) - praktycznie od tamtego czasu niewiele się zmieniło w mentalności zarządzających:

  forum.gazeta.pl/forum/w,289,64869562,64869562,MarcPol_na_Wilanowie_masakra_.html

 • georg_w_gazecie

  Oceniono 13 razy 13

  Twierdzenie, ze Mrcopol padł przez zagraniczne sieci jest wielkim uproszczeniem, żeby nie powiedzieć nadużyciem. Równie dobrze można by stwierdzić, że Marcpol padł bo nie wytrzymał z polska konkurencją (Stokrotką, Piotrem i Pawełem). Marcpol padł bo był po prostu źle zarządzany.

 • Maja Majewksa

  Oceniono 9 razy 9

  Przegrał, bo oszukiwał klientów(!). Co i rusz były przekręty! Niejednokrotnie zamiast ceny szynki, piersi z kurczaka czy inne produktu miałam naklejkę z wyceną NAJDROŻSZEGO sera! To nie były pojedyncze przypadki!

 • lech2011

  Oceniono 10 razy 8

  Przegrał sam ze sobą. Byłem ich dostawcą i nie współczuję. Tragiczny poziom biznesu.

 • uzdek98

  Oceniono 8 razy 8

  do piekła przekreciarze... a kysz

 • Szymon Cholewinski

  Oceniono 8 razy 8

  A ja się pytam - czy były właściciel Marcpol, pan MM, Wam płaci za te bzdurne artykuły? Przegrał z Lidlem i Biedronką? On wyłącznie wygrał oszukując dostawców i wyprowadzając przed upadłością majątek z firmy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX