Produkcja rosyjskiej wódki w górę aż o 30 proc.!

Produkcja wódki w Rosji wzrosła aż o 1/3. Spektakularny wzrost ma związek z nalotami na nielegalne fabryki na Kaukazie

Produkcja wódki w kwietniu nagle wzrosła w Rosji rok do roku o 30 procent, a w maju o 29 procent. Takie dane zaskakują. Wzrost o 1/3 jest bardzo spektakularny. Pomyli się jednak ten, który na tej podstawie wyciągnie wniosek, że Rosja - mimo gospodarczych sankcji - właśnie zaczyna wstawać z kolan.

Jak podają "Wiedomosti" skokowy wzrost produkcji wódki rok do roku jest związany z nalotami przeprowadzonymi w lutym 2016 r. przez Federalne Służby Bezpieczeństwa w towarzystwie poborców podatkowych na szereg nielegalnych fabryk wódki na Kaukazie Północnym. Potwierdził to także przedstawiciel regulatora rynku alkoholu w Rosji.

Nielegalnie produkowany alkohol stanowił przed nalotami 20 procent rynku. Niezapłacone podatki przez 11 nielegalnych fabryk to 24 mln rubli, podają Wiedomosti.

Oprócz skutecznych kontroli podatkowych legalnemu rynkowi w Rosji pomaga system raportowania EGAIS, służący do śledzenia produkcji alkoholu i etykietowania. Od początku roku mają go wszyscy hurtowi i detaliczni producenci alkoholu.

Więcej o:
Komentarze (22)
Rosyjska wódka w górą aż o 30 proc.!
Zaloguj się
 • 33qq

  Oceniono 8 razy 8

  Dzisiejszy kurs rubla to 0,0616 x 24 000 000 daje 1 478 400. Putin musi być wniebowzięty

 • u_bolt

  Oceniono 7 razy 5

  Panie Bogusz. Nie kompromituj siebie i gazety. Chodzi .... 24 MILIARDY !!!!!!!! Niech się Pan nauczy czytać duże liczby i je rozumieć.

 • Rychu Nalepa

  Oceniono 1 raz 1

  Nawet chłop po zawodówce by się domyślił,że chodzi o większą sumę.24 miliony to tylko 390k $$ taka suma by na Putinie nie zrobiła wrażenia.Nawet w Pl to byłaby drobnica.

 • leonleonidas

  Oceniono 1 raz 1

  Hmm, 24 miliony rubli niezaplaconych podatkow przez szereg nielegalnych fabryk.
  Po kursie 62 ruble za dolca to 390k dolca.

  Ale przestepstwo.

  Chle chle chle.

 • p8

  0

  "zza judasza głos doszedł - wódka, tylko wódka..."

 • smok61

  0

  «Ведомостям» федеральный чиновник, эти заводы в 2015 г. недоплатили акцизов на 23,9 млрд руб.

  24 miliony czy 24 miliardy ...co za różnica wyznawcy i tak nie zauważą :D

 • 6nine9

  0

  "Niezapłacone podatki przez 11 nielegalnych fabryk to 24 mln rubli, podają Wiedomosti."

  NIe wierze ze podaja takie glupoty, to wy mylicie mln z miliardami, albo raczej z bilionami.

 • prawdziwy-moher

  Oceniono 4 razy 0

  Bloomberg: Rosja bogaci się na kontrsankcjach
  Rosyjskie rolnictwo ma się coraz lepiej. Ten rok zapowiada się rekordowo pod względem ilości zbioru zbóż. Nawet agencja Bloomberg przyznaje, że produkcja rolna stała się w Rosji dobrym biznesem. Rosja zarabia dziś więcej na rolnictwie niż na handlu ropą czy bronią.
  To za Bloomberg, napewno nie rusofila.A Wyborcza o wodce?.Smieszni jestescie.
  Jako przykład sukcesu rosyjskiej polityki rolnej analitycy Bloomberga podają efekty w produkcji zbóż. Dzięki nim Rosja stała się największym eksporterem pszenicy w świecie, odbierając palmę pierwszeństwa Stanom Zjednoczonym. Podkreślają też, ze w minionym roku w Rosji zebrano nie tylko rekordowe ilości zbóż, ale także kukurydzy, ryżu, soi i gryki.
  Ale was fakty nie interesuja, bo gorzej dla faktow..Rosja dziekuje Zachodowi za sankcje.Ci, którzy zainwestowali w rosyjskie rolnictwo są też wdzięczni rządowi za zapowiedź, że rolnicze kontr-sankcje nie będą zniesione wcześniej niż na koniec 2017 r.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX