Komentarze (49)
Premier Włoch o krok od politycznego samobójstwa. Jeżeli do niego dojdzie, Włosi mogą zrezygnować z euro
Zaloguj się
 • antoniferdynand

  Oceniono 14 razy 8

  Od samego mieszania herbata nie będzie słodsza a Włochy bogatsze. Sytuacja w słonecznej Italii to efekt wielopokoleniowej zapaści strukturalnej z nadętym ego i socjalem. Stopa życiowa przeciętnego Włocha - zwłaszcza mieszkańca dużej aglomeracji jest całkowicie niewspółmierna do sytuacji gospodarczej kraju. Chcą żyć jak Niemcy ale przy 2 razy mniejszej wydajności i 10 x mniejszej innowacji. Gospodarka stanęła w miejscu a siła nabywcza wzrosła. Utrwaliły się wszelkie przywileje socjalne i siła korporacji zawodowych, a realny wolny rynek odszedł w zapomnienie. Do tego korupcja na szczytach władz i niestabilna sytuacja polityczna praktycznie od co najmniej lat 60-tych. Zacofana prowincja a do tego totalna indolencja włoskiego szkolnictwa. Najlepszym tego przykładem jest fakt, że nawet w Rzymie będziesz miał kłopot z porozumieniem się j. angielskim nawet na poziomie elementarnym (bez względu na wiek rozmówcy) podczas gdy np. w takiej ogarniętej kryzysem Grecji dogadasz się zarówno z ludźmi starszymi jak i młodymi.

 • facio60

  Oceniono 3 razy 3

  Włosi konsekwentnie maszerują w kierunku upadku. Są to procesy powolne, zauważalne w dłuższej perspektywie:
  1) zadłużenie państwa w stosunku do PKB wynosi niemal 140%
  2) bezrobocie ok. 12,5%
  3) ogromne dysproporcje
  4) ciągły napływ imigrantów niejako na własne życzenie. Ludzie ci powiększają problemy, bo:
  a) trzeba ich utrzymywać
  b) nie integrują się, powodują konflikty społeczne. Ostatnio burmistrz Palermo na Sycylii powiedział wręcz, że jego ukochane miasto wygląda jak jakieś miasto arabskie - porównał je z Bejrutem.
  A jednocześnie marynarka włoska z uporem godnym podziwu wyławia wszystkich jak leci z Morza Śródziemnego i zamiast do Afryki, zwozi ich do siebie a potem ma pretensje, że nikt nie chce dzielić się z nimi tym dobrodziejstwem.

 • opt

  Oceniono 6 razy 2

  Jak węgiel na świecie drożeje , to niech się biorą za spłacanie długów i inwestowanie, booni zaczną zaraz strajkować o podwyżki.

 • mietekkowalski

  Oceniono 26 razy 2

  Mamy demokrację i referendum, czy tym bardziej wybory to jej kwintesencja! Można nie zgadzać się, czy krytykować wybory Brytyjczyków, czy Włochów, ale nie można uciekać przed głosem ludu!

 • czarna_brygada09

  Oceniono 5 razy 1

  Jak polityk mówi, że odejdzie i zrezygnuje z władzy, bo coś ta, coś tam .... to mówi. Nie bądźcie naiwni, nikt władzy dobrowolnie nie oddaje, zawsze trzeba kolesia wykopać, albo demokratycznie w drodze wyborów, albo niedemokratycznie w drodze latarniowej albo suchogałęziowej.

 • porque

  Oceniono 2 razy 0

  Oby Wlosi jak najpredzej za W.Brytania dolaczyli do wolnego swiata.

 • bambaryla63

  Oceniono 12 razy 0

  GAZETA żwawo dołączyła do innych portali w kreowaniu sensacyjnych tytułów do artykułów w których chodzi o całkiem co innego niż sugeruje tytuł .... ani to to samobójstwo ani rezygnacja z euro (a może - Euro?) .

 • cannabinolpl

  Oceniono 1 raz -1

  Ojej! W kolejnym kraju przypadkowe społeczeństwo może wypowiedzieć się nie tak, jak trzeba? Zakładacie już włoską filię KODerastów?

 • karrampa

  Oceniono 1 raz -1

  Kolejni po Brytyjczykach co mają dość Gujów, Timmermansów, tego alkoholika i całej zgrai urzędasów zamujących się krzywizną ogórków i bananów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX