Zalando inwestuje pod Gryfinem, pracę znajdzie 1000 osób

Internetowy sprzedawca odzieży i obuwia stworzy w Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej centrum logistyczne. Ma ono zatrudniać około 1000 osób.

Obiekt zlokalizowany w Gardnie koło Gryfina w województwie zachodniopomorskim ma być gotowy pod koniec lata przyszłego roku. Przesyłki będą z niego dostarczane do 15 państw w Europie - głównie do Polski, Niemiec i krajów skandynawskich.

- Rynek e-commerce w Polsce rozwija się niezwykle dynamicznie. Oprócz strategicznej lokalizacji, dostępnej infrastruktury, kadry potencjalnych pracowników oraz kosztów, konkurencyjność polskiego e-handlu była czynnikiem decydującym o lokalizacji nowego centrum logistycznego - mówi cytowany w komunikacie firmy David Schröder, Starszy Wiceprezes ds. Operacji Zalando

Sieć dystrybucji działającej od 2008 r. firmy Zalando początkowo opierała się wyłącznie o obiekty w Niemczech. Dopiero w 2015 r. firma uruchomiła międzynarodowe centrum logistyczne w Stradelli, we Włoszech. Pod Gryfinem powstanie drugie takie centrum. Natomiast na przyszły rok zapowiadane jest jeszcze uruchomienie magazynu pod Paryżem.

Zalando to największy europejski internetowy sklep odzieżowy. W 2015 r. zrealizował 55,3 mln zamówień, a jego przychody wyniosły 2,96 mld euro. Ponad połowę tej kwoty, bo aż 1,58 mld euro, firma wypracowała na trzech najważniejszych dla niej rynkach - niemieckim, austriackim i szwajcarskim. Ta część działalności Zalando jest zyskowna. Natomiast w segmencie „Reszta Europy”, który w ubiegłym roku wygenerował 1,21 mld euro przychodu, firma jeszcze nie osiągnęła progu rentowności. Plan na rok 2016 zakłada wzrost łącznych przychodów o 20-25 proc.

Więcej o:
Komentarze (13)
Zalando inwestuje pod Gryfinem, pracę znajdzie 1000 osób
Zaloguj się
 • kamuimac

  Oceniono 14 razy 10

  nie no super - taka nowoczesna inwestycja - nie ma to jak bangladesz europy otwerają przepakowalnie paczek a ci sie cieszą jakby im NASA otworzyła swoją filię na europę - rewelacja inwestujmy wiecej w tego typu biznesy .

  a na dokładke przyznajcie sie jakie ulgi podatkowe i dotacje im przyznaliscie i na ile lat

 • thousandfaces

  Oceniono 8 razy 8

  1000 miejsc pracy dla obywateli Ukrainy, zapomnieliście Państwo dodać. W czym nie widze niczego złego. Sam 15 lat temu pracowałem w magazynie pod Londynem :)

 • dante_waw

  Oceniono 6 razy 6

  cisnijcie dalej male firmy 1200 PLN ZUSem, to bedziecie mieli pewnosc ze nie zabraknie pakowaczy w takich centrach.... zamiast samemu sprzedawac we wlasnych sklepach intenetowych (moze kiedys wyrosloby z nich takie zalando) to potencjalni przedsiebiorcy beda tam kierac za minimalna krajowa ;)... sluszna linie ma nasza wladza..... kazda bo za POprzednikow w PL otwieral sie reklamowany w Gazeta.pl Amazon

 • this.man

  Oceniono 2 razy 2

  Amazon bis.

 • ulanzalasem

  Oceniono 2 razy 0

  Ciekawe czy np. na milionie Ukraińców w Polsce...PiS nie wyhoduje sobie jakieś małej bardziej skrajnej partii w Sejmie, która zdobędzie 5-10%.

 • kllk1221

  0

  a oni wiedza ile beda musieli placic ludziom od stycznia??????
  ledwo pracownikow zatrudnia i podwyzsza im place ponad 100% ???????

 • ogniesteoczy

  Oceniono 9 razy -1

  Raczej zalando nie znajdzie 1000 osób bo za 1000zł to 1000 osób pokaże 1000 fakuf :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX